Remíza jako výhra: Oceláři vítězem Rona Cupu 2017!

19.08.2017 · Martin Stebel
Závěrečný duel trenčínského turnaje proti sobě postavil domácí tým a Oceláře. Třineckým hokejistům k triumfu na třídenním měření sil stačilo získat jediný bod a cíl se povedlo realizovat. Po nerozhodném výsledku 3:3 červenobílí obsadili první příčku a získali tak historicky čtvrté vítězství na Rona Cupu. Dobrá práce, pánové!
Rona Cup, sobota 19.8.2017
Trenčín
3:3
Zimný štadion Pavla Demitru
Třetiny: 0:0, 2:2, 1:1  Branky a nahrávky: 29. Dlouhý (Radivojevič, Hossa), 32. Bezúch, 52. Hossa (Švec) – 22. Doudera (Haman), 29. Hrubec, 51. Kovařčík M. (Petružálek). Rozhodčí: Mullner – Nosek, Jurčiak Diváci: 816 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.

HK Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Starosta, L. Romančík, Cebák, Frühauf, Bohunický, Pač, Holenda, Themár – Radivojevič, Ölvecký, O. Mikula – Marcel Hossa, J. Švec, T. Varga – Jakub Gašparovič, R. Dlouhý, Bezúch – Sojčík, Pardavý ml., D. Hudec

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (21. Hrubec) – Doudera, Roth, Musil, Adámek, Jank, Bartko, Haman – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Dravecký, M. Kovařčík, Petružálek – Cienciala, Marek Růžička, Hrňa – O. Kovařčík

Střetnutí začalo oboustranně poměrně opatrně. První možnost měl Hrňa, na druhé straně se připomenul trenčínský Varga, ale skóre zůstalo beze změn. Na konci jedenácté minuty mohl skórovat ex-slavista Radek Dlouhý, ale ani jemu nebylo přáno. Gólovou radost nemohl prožít ani Marek Růžička, který se ocitl v nadějné možnosti těsně před koncem úvodního dějství.

Branky byly k vidění až ve druhé části. Nejprve se ujala střela Milana Doudery, kterému ideálně předložil puk Filip Haman. Srovnáno bylo začátkem 29. minuty, kdy se z dorážky prosadil Radek Dlouhý, jemuž nahrával exOcelář Marcel Hossa.

Oceláři kuriózně vedli pár okamžiků poté, kdy se při signalizovaném trestu pro Musila puk po divokém odrazu dostal do opuštěné trenčínské branky. Trefu sudí nakonec přiznali Šimonu Hrubcovi, který měl z hostujícího týmu poslední dotek kotouče.

Trenčín i na tento zásah dokázal poměrně brzy zareagovat. Pěknou akci předvedl Juraj Bezúch, jenž utěšenou střelou přes obránce překonal Hrubce, který do třetí dvacetiminutovky nahradil Hamerlíka.

Poslední třetině přinesla svižný hokej s převahou hostujícího celku. Logickým vyjádření této aktivity byla branka Michala Kovařčíka z 51. minuty, kdy ze vzduchu šikovně tečoval prudkou ránu od modré čáry Petružálka.

Brzy však na kostce nad ledem znovu svítil remízový stav. Přečíslení dvou proti jednomu optimálně vyřešil Marcel Hossa. V závěrečných minutách ještě vypadaly nadějně pokusy Martina Růžičky či Jakuba Petružálky, ale skóre už zůstalo beze změn. Ocelářům nerozhodný stav stačí k celkovém triumfu na turnaji.

6. Štrasburg 6:16, 0 bodů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Myslím si, že jsme byli lepším týmem, ale nepovedlo se nám odskočit ve skóre o více branek. Ve druhé třetině jsme se dostali do obtíží kvůli vyloučením, které si myslím, že se neměly pískat. Závěr zápasu jsme ubojovali do remízy, ale myslím, že by nám slušela výhra, protože jsme byli lepším týmem. Hodnocení utkání je ale pozitivní. Pokud bych měl hodnotit celý turnaj, tak jsem opravdu spokojen. Promíchali jsme sestavu, hráli jsme pokaždé na tři pětky. Kluci byli čerství a odpočatí, k turnaji se postavili příkladně, nám trenérům to s výhledem do dalších zápasů neudělali lehké. Je to ale vlastně pozitivní zpráva :-)"