Proti Bruslařům se Ocelářům nevedlo

12.02.2020 · Daniel Ježek
Po třetí reprezentační přestávce se Oceláři do extraligového kolotoče vrátili soubojem s Mladou Boleslaví, na čtyřicáté čtvrté kolo ale Slezané nebudou vzpomínat v dobrém. Třinečtí sice rychle vedli 2:0, hosté ale otočili zápas na svou stranu a získali tři body.
44.kolo, středa 12.2.2020
Ml. Boleslav
4:6
Třetiny: 2:1, 1:3, 1:2  Branky a nahrávky: 3. Adamský (Novotný, Dravecký), 5. Wolski (Gernát, P. Vrána), 39. M. Kovařčík (Martin Růžička), 58. Martin Růžička – 15. Skalický (Klepiš), 26. R. Zohorna (Pláněk, Zbořil), 27. Najman (P. Kousal, Flynn), 30. Zbořil (Kašpar, Klepiš), 57. Bičevskis (Kašpar, Dlapa), 60. Lunter (Kašpar). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 282. Střely na branku: 25:32. Zblokované střely: 7:8. Hity: 3:3. Vhazování: 33:30. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek (30. L. Daneček) – Kundrátek, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána, Wolski – Hrňa, Marcinko, M. Stránský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký (A), Novotný, Adamský (C) – Hrehorčák.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc (C), Hrbas (A), Dlapa, Pláněk, Hrdinka, Fillman, Bernad – Skalický (A), Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Kašpar – Flynn, Najman, P. Kousal.

Do prvního zápasu po třetí reprezentační přestávce vstoupili mnohem lépe domácí Oceláři. Úřadující mistři se do konce páté minuty dostali do dvoubrankového vedení. V polovině třetí minuty nejprve využil akce Štěpána Novotného Martin Adamský, který se prosadil po bekhendové kličce z bezprostřední blízkosti. Druhou trefu přidali Slezané v početní výhodě po faulu Hrbase, když Krošelje z levého kruhu propálil Wojtek Wolski. Elitní útočník domácích se nejprve zastřeloval, druhým pokusem pak trefil místečko pod lapačkou slovinského gólmana.

V dalších minutách periody se hra vyrovnala a také hosté se dostávali do hry. V desáté minutě nejprve v sólu neuspěl Kašpar, kterého čistě zastavil vracející se Doudera, v polovině čtrnácté minuty pak Flynn nezužitkoval Galvinšova zaváhání, když nepřekonal vyjetého Štěpánka. V patnácté minutě se hosté již radovali, Pavol Skalický využil Klepišovy práce a z předbrankového prostoru propálil bezmocného Štěpánka. V samotném závěru třetiny pak třinecký gólman zlikvidoval pokus Flynna.

Úvod druhé dvacetiminutovky nabídl zcela odlišný obrázek hry, než úvodní minuty třetiny předcházející. Hráči Mladé Boleslavi byli aktivnější, drali se do šancí, během dvaceti devíti vteřin mezi dvacátou pátou a šestou minutou pak dokázali otočit skóre na svou stranu. Přesilovku Bruslařů nejprve zužitkoval Radim Zohorna, hned v další akci pak třineckého brankáře překonal Ondřej Najman, který se prosadil tečí Kousalova nahození. Aby toho pro Oceláře nebylo málo, tak hosté využili i početní výhodu po faulu Růžičky, když Štěpánka z branky vyhnal střílející Adam Zbořil.

Do druhé poloviny utkání tak domácí vstoupili s Lukášem Danečkem v brance, který musel hned po pár vteřinách na ledě čelit ataku Kousala. Hosté následně nevyužili přesilovou hru, načež se Slezané začínali dostávat do tempa. Stránský s Marcinkem nejprve neuspěli, v další kombinaci už ale Martin Růžička předal kotouč Michalu Kovařčíkovi, který svižnou střelou překvapil Krošelje.

Do poslední části tak Oceláři vstoupili s jednobrankovým mankem. To mohl smazat Martin Růžička, v dobré šanci ale napálil jen Krošeljův beton. Hráči s drakem na prsou následně měli možnost druhé přesilové hry, tuto šanci ale domácí nezužitkovali. Po ubráněném oslabení se hosté dostali do prostoru před třineckou brankou, Daneček si ale s pokusy Najmana, Flynna a Šťastného poradil.

Devět minut před koncem měl po akci Matěje Stránského dobrou možnost ke srovnání Martin Růžička, snajpr Ocelářů ale z předbrankového prostoru napálil jen připraveného Krošelje. V pětapadesáté minutě byl ve velké šanci David Musil, třinecký bek ale napálil jen tyč Krošeljovy klece. Radovali se tak Bruslaři. Po nenápadné akci se před Danečkem prosadil Maris Bičevskis, který tak přiblížil hosty ke třem bodům. Jenže záhy snížil Martin Růžička, tři minuty před koncem tak stále bylo o co hrát. Půl minuty před koncem ale ve velké šanci selhal Vrána, šest sekund před závěrečnou sirénou pak na konečných 4:6 upravil Mario Lunter.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Začali jsme dobře, vedli jsme 2:0, ale dostali jsme gól a zhroutilo se nám to. Druhá třetina byla špatná, inkasovali jsme tři branky během pěti minut. Třetí třetinu jsme se chtěli vzchopit, nějaké šance jsme si vypracovali, ale prohráli jsme."

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): "Nevstoupili jsme do utkání špatně, ale z prvních dvou střel jsme dostali dvě branky. Důležitý byl asi gól na 2:1, který nás zvedl. Byli jsme ale celý zápas lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Jsme za to rádi, v Třinci se těžko vyhrává."