Potlesk! Oceláři bodově vyloupili Litvínov!

05.10.2018 · Martin Stebel
Dobrá práce, Oceláři! Třineckým hokejistům se v rámci sedmého kola Tipsport extraligy podařilo ukončit nelichotivou sérii tří porážek v řadě. Vítězství na kluzišti letos výborně hrajícího a dosud neporaženého lídra z Litvínova těší dvojnásobně. Branky Ocelářů zaznamenali už v první části Martin Adamský a kapitán Lukáš Krajíček. V pořadí druhé čisté konto aktuální sezony má bezchybný Šimon Hrubec!
7.kolo, pátek 5.10.2018
Litvínov
0:2
Zimní stadion Ivana Hlinky
Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 9. Adamský (M. Kovařčík), 18. Krajíček (Hrňa). Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Bejček, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5 235. Střely na branku: 32:25. Střely mimo: 8:9. Zblokované střely: 19:10. Hity: 10:14. Vhazování: 42:25. Radegast index: 15:37. Nejlepší hráči: Jaroslav Janus – Šimon Hrubec.

HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Šesták, Hunkes, Ščotka, L. Doudera, Trávníček (C), Romančík, Strejček – M. Hanzl, Gerhát, Petružálek (A) – F. Lukeš, V. Hübl (A), Myšák – J. Černý, J. Mikúš, D. Tůma – Matoušek, Řehoř, Jurčík.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Gernát, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Chmielewski, Marcinko, Martynek – Adamský (A), Cienciala, Svačina – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký (A), Mikulík, Rudovský – Hrňa.

Střetnutí dosavadního lídra extraligy proti týmu, kterému se letos výsledkově nedaří, odstartovalo aktivitou hostů. V nadějné pozici se ocitl Ondřej Kovařčík, ale třinecký mladík byl tísněn a trefil pouze beton brankáře Januse. Několik chvil poté dostal hodně prostoru exOcelář Petružálek, který z levého kruhu prudkou střelou zasáhl konstrukci.

Po úvodním oťukávání se naplno projevil obrovský ofenzivní apetit Slezanů. Skóre se změnilo v minutě s číslem devět. Litvínovská obrana poskytla hodně místa Michalu Kovařčíkovi, který se prosmýkl středem hřiště a bekhendovou nahrávkou ideálně oslovil zcela volného Martina Adamského. Třinecký útočník s číslem 83 už měl snadný úkol a bez problémů uklidil kotouč do sítě.

Verva zahrozila až pár minut poté Trávníčkem. Litvínovská legenda se prezentovala nebezpečnou střelou z mezikruží, která prosvištěla těsně mimo. Dvoubrankový náskok Oceláři získali dvě minuty před první sirénou. V závěru přesilové hry se prudkou ránou z osy hřiště prosadil po Hrňově asistenci kapitán Lukáš Krajíček.

Druhou část charakterizovala dobrá defenzivní činnost úřadujících vicemistrů. Litvínov byl směrem dopředu velice snaživý, měl několik možností ke skórování, ale scházela plynulejší souhra a větší tlak do branky. Zvýšenou motivaci bylo možno vypozorovat na Petružálkovi, jehož aktivita proti bývalému zaměstnavateli musela být i naprostému hokejovému ignorantovi zcela očividná. Skromný náskok Ocelářů mohl naopak navýšit například David Cienciala, který prudce pálil v rámci přesilovky pěti proti třem. Tvrdý projektil třineckého odchovance ale bohužel taky nebyl vůbec precizní.

Závěrečná perioda už mnoho hokejové krásy nepřinesla, k vidění byl hlavně urputný boj o střední pásmo. Více ze hry měli docela logicky Severočeši. Aktivitou hýřili například Hanzl nebo Černý. Pokus prvně jmenovaného byl značně nepřesný, druhý adept si zase ve finální fázi počínal hodně zbrkle a třinecký brankář jeho šanci bez obtíží zlikvidoval. Sympatický výkon podal v domácím dresu mladičký Jan Myšák. Talentovaný útočník několikrát pořádně zaměstnal hostující defenzívu, ale třinečtí zadáci v pátek pracovali na podtrženou jedničku.

V závěrečných minutách Verva zkusila hru bez gólmana, ale vše marné. Oceláři už žádné drama nepřipustili a na zimním stadionu Ivana Hlinky zcela zaslouženě vydolovali tři cenné body. V dalším utkání Tipsport extraligy čeká třinecké hráče derby proti Vítkovicím. Připomínáme, že nedělní souboj ve WERK ARENĚ má start v 17:00.

Radim Skuhrovec (HC Verva Litvínov): "Nepovedl se nám vstup do utkání, Třinec hrál výborně. Dobře bruslil, hrál na hraně obětavosti, poté jsme se pomalu dostávali do hry, ale bohužel se nám vstřelit kýženou branku. Třinec hrál výborně do obrany a opravdu na hraně obětavosti. Zblokoval nám několik střel, takže na brankáře jich nešlo tolik. Za tento výkon si zaslouží tři body, ale zároveň chci poděkovat našim hráčům, kteří bojovali až do konce. Nesložili zbraně a snažili se zlomit průběh utkání. Z naší strany byla stále bojovnost a něco s utkáním udělat, bohužel se nám to nepodařilo."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "My si velmi vážíme vítězství a tří bodů, které nám určitě pomohou do startu extraligy. Byly to vybojované a velmi vydřené body. Je vidět, že domácí tým hraje ve velké pohodě a pro nás je to skvělý ukazatel toho, že s takovou hrou i přes velkou marodku můžeme být úspěšní. Věřím, že tento zápas je pro nás krokem vpřed a chtěl bych poděkovat týmu, jak zápas zvládl. Hlavně výkon Šimona Hrubce. Těšíme se na domácí utkání, které nás čeká v neděli. Věřím, že nás fandové podpoří a poženou nás za dalšími body do tabulky."