Poslední přípravné utkání Ocelářům nevyšlo, nestačili na Vítkovice

13.09.2010 · Adam Bagar
Poslední generálku před novým extraligovým ročníkem sehráli Oceláři s Vítkovicemi. Nepříliš pohledné utkání, hrané v Porubě, nakonec rozhodly dvě slepené vítkovické trefy v průběhu druhé třetiny. Značně omlazený kádr Pavla Marka nakonec podlehl Ostravanům 0:2.
přát., pondělí 13.9.2010
2:0
Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0  Branky a nahrávky: 35. Burger (Svačina), 36. Vrána (Ujčík, Klimek). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 850. Průběh utkání: 2:0.
Málek - Ovčačík, Voráček, Barinka, Trnka, Malík, Punčochář, Rehák, Huna, Ujčík, Húževka, Sýkora, Pohl, Vrána, Szturc, Klimek, Burger (C), Svačina, Šedivý, Strapáč, Káňa.
Hamerlík (od 41. Duba) - Seman, Cartelli, Hudec, Kania, Vágner, Lojek, Kaďorek, Dóczy, Adamský, Peterek (C), Havel, Mičulka, Hampl, McGregor, Hegyi, Polák, Rufer, Czuy, Bajtek, Herman.

Třinec byl v očích mnoha hokejových fanoušků považován za mírného favorita pondělního střetnutí, ovšem trenér Pavel Marek nasadil do zápasu značně omlazenou sestavu. V první třetině toho oba celky na ledě příliš nepředvedly. Mírně aktivnější byli domácí hokejisté. Žádnou vyloženou šanci si vypracovat nedokázali a Hamerlíka spíše jen zkoušeli propagačními pokusy. Prakticky jedinou větší příležitost si vytvořil Třinec. Junior Adam Rufer si šikovně sjel mezi kruhy a trefil levou tyč Málkovy svatyně. Diváci očekávali, zda se ve druhé dvacetiminutovce hra změní k lepšímu...

První dvě minuty druhé tercie napovídaly, že bude k vidění o něco lepší podívaná. Nejprve dali třinečtí zadáci příliš prostoru Barinkovi a o necelou minutu později ujížděl vítkovické obraně v oslabení aktivní McGregor. Tomu vystavila stopku až Málkova lapačka. Domácí měli nadále více ze hry, ale zapomínali na zadní vrátka. V situaci tři na jednoho našel Mičulka hůl najetého Hudce, ale ani ten neotevřel skóre tohoto přípravného klání. Diváci se dočkali až ve 35. minutě. V přesilové hře si šikovně sjel do prostoru kruhů Jiří Burger a střelou pod horní tyč nedal Hamerlíkovi žádnou šanci. Oceláři byli značně zaskočeni a po necelé minutě inkasovali podruhé. Ujčík našel před brankou nepochopitelně volného Petra Vránu. Ten udělal blafák do pravé strany a bez problémů do prázdné branky skóroval. Třinecká obrana působila i nadále velmi nepřesným a chaotickým dojmem. K navýšení vítkovického náskoku to ovšem nevedlo.

V poslední třetině byly lepším týmem Vítkovice. Naopak Oceláři měli ideální možnost k vrácení se do zápasu ve čtyřminutové přesilovce. Ta pouze dokumentovala doslova marnost hostujícího celku, který dokonce dvakrát vyhodil puk na zakázané uvolnění. Nejlepším Ocelářem na ledě byl útočník McGregor a brankáři Hamerlík s Dubou, jenž do branky naskočil na poslední třetinu. Především v početních výhodách soupeře musel řešit těžké situace, ustál jak šanci Pohla, tak i dorážku Vrány a o několik momentů později si zkušeně poradil i s pokusem Sýkory. Závěr utkání se již spíše dohrával s kotoučem na vítkovických holích. Tým s rytířem Vítkem na prsou tak zdolal Třinec v nepříliš pohledném utkání 2:0.

Pavel Marek, HC Oceláři Třinec

Odehráli jsme slušné utkání. Nechali jsme odpočívat některé klíčové hráče, chceme aby byli stoprocentně připraveni pro páteční extraligu. Prostor dnes dostali mladí hráči, kteří měli možnost ukázat, co v nich dříme. Ve třetí třetině jsme hru stáhli pouze na tři formace a hráli jsme už vyloženě jen s mladými hráči.