Po nevýrazném výkonu se Oceláři vrací z Brna bez bodů

20.01.2012 · Daniel Ježek
Utkání čtyřicátého kola mezi třineckými Oceláři a brněnskou Kometou přerostlo v souboj brankářů. Jak domácí Trvaj, tak třinecký Hamerlík se stali velkými oporami svého celku. Šťastnější nakonec je brankář Brna, který za svá záda nepustil jedinou střelu třineckých střelců. Kometa - Oceláři 1:0.
41.kolo, pátek 20.1.2012
Kometa Brno
1:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 22. Čermák (Holec). Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba SVK) - Bláha, Čech. Vyloučení: 3:7, navíc Varaďa (TRI) 10 min OT. Bez využití. Diváci: 7200. Střely na branku: 39:19. Průběh utkání: 1:0.
Trvaj - Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Hruška, Malec - Svoboda Jarloslav, Čermák, Dlouhý - Svoboda Tomáš, Divíšek, Svoboda Jakub - Erat, Petrovický, Holec - Balej, Koreis, Zohorna - Káňa
Hamerlík - Lojek, Klouček, Novotný, Zíb, Richter, Bolf - Orsava, Bonk, Varaďa - Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hořava - Hrňa, McGregor, Ostřížek.

Klasické oťukávání soupeřů na úvod zápasu trvalo v utkání mezi Kometou a Třincem poměrně krátkou dobu. Již ve čtvrté minutě se po Čermákově pasu ocitl sám před Hamerlíkem Radek Dlouhý, ale jeho volej dokázal slovenský brankář s dávkou štěstí zlikvidovat. Na druhé straně zahrozil Polanský, jehož šikovná teč Richterova nahození skončila těsně nad břevnem branky za Jiřím Trvajem.

Poté začala série vyloučení hostujících hokejistů. V prvních dvou přesilovkách se Kometa však spíše trápila a Hamerlíka výrazně neohrožovala. Navíc se během první početní převahy Brna zranil po jednom ze soubojů u mantinelu Jaroslav Svoboda, po němž zůstala na ledě doslova kaluž krve. Dle slov asistenta trenéra Venery Lubomíra Oslizla má Svoboda pohmožděnou krční páteř. Hned hrát nebude, ale nemělo by jít o příliš vážné zranění.

Nejvíce se Kometě povedla třetí přesilovka. Ta následovala poté, co Varaďa tvrdě složil Kováčika a dostal 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. V záplavě střel se však Hamerlík dokázal zorientovat. V prvních dvaceti minutách tedy branka nepadla. Mrzelo to především domácí, kteří Oceláře přestříleli v poměru 16:3.

Druhá dvacetiminutovka nabídla od samého začátku skvělou podívanou. Třinecký mladík Orsava netrefil po pěkné individuální akci bekhendem branku. A tak udeřila Kometa. Čermák našlápl okolo levého mantinelu a takřka fotbalově centroval před Hamerlíkovu branku. Tam srdnatě bojoval Miroslav Holec a kotouč se ocitl v brankovišti za zády třinecké jedničky, kde si jej zpoza branky našel mozek celé akce Leoš Čermák a pomocí své dlouhé hokejky se postaral o stý gól Brna v sezoně.

I nadále byla Kometa jasně aktivnějším týmem. Několikrát se na ledě pořádně jiskřilo především po zákrocích hráčů mistrovského klubu. Asi nejblíže brance byli znovu Čermák, který bekhendem zblízka nepřehodil Hamerlíka, a Holec. Ten ani nadvakrát nedorazil vyraženou Eratovu střelu z mezikruží. Přestože Brno znovu jasně přestřílelo Oceláře, tentokrát 16:5, branka už ve druhé periodě nepadla.

Ve třetí třetině se obraz hry přeci jen změnil. Oceláři se aktivní hrou snažili o vyrovnání a hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky k němu neměl daleko Jan Peterek, který nedokázal dorazit Hořavovu střelu přes ležícího Trvaje. V padesáté minutě se při přesilovce řítil sám na brněnského gólmana kapitán Třince Bonk, ovšem v souboji dvou zkušených harcovníků neuspěl.

V poslední desetiminutovce sice Třinec jednoznačně víc držel puk na holích, ale souvislý tlak si Oceláři vytvořit nedokázali. Velkou šanci měl ještě David Květoň, který před poloprázdnou brankou promáchl nápaditý Peterkův pas. Branku nepřineslo ani závěrečné power-play hostí. Závěrečná siréna tedy znamenala, že všechny body zůstaly pod Špilberkem.

Lubomír Oslizlo (Kometa Brno): Dosáhli jsme velice důležitého vítězství. Tak vydařenou první a druhou třetinu jsme v letošní sezoně ještě v Brně nesehráli. Nebylo to jen přesilovkami, hráli jsme dobře i pět na pět. Chybělo tomu jen koření hokeje, kterým jsou góly. Škoda, že jsme šance nevyužili. V poslední třetině nás soupeř naopak sevřel a jen jsme se bránili. V rozhodujících chvílích nás podržel brankář Trvaj. Nový hráč Hruška odvedl velmi dobrý výkon, který jsme od něj očekávali. Jaroslav Svoboda má pohmožděnou krční páteř, v nejbližších zápasech nebude hrát. Má tržné rány v obličeji, ale zranění není vážnějšího charakteru.

Pavel Janků (Oceláři Třinec): První třetinu byla Kometa jasně lepší. Pomohli jí k tlaku i naše čtyři vyloučení. Hráli jsme pod velkým tlakem, výborně nám zachytal Hamerlík. První dvě třetiny jsme hráli hodně pasívně, Brno mělo hodně šancí. Spokojeni jsme byli herně pouze s poslední třetinou, kdy jsme si vytvořili tlak i nějaké šance. Bez gólu se vyhrát ale nedá. Škoda, že mi moje trenérská premiéra nevyšla.