Oceláři zlepšili mušku, odnesla to Slavia!

04.01.2011 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři začali střílet branky. V pohledném útočném utkání jich nastříleli pět a znovu promluvili do boje o extraligové čelo. Ve vyrovnaném klání přetlačili Slavii 5:3!
37.kolo, úterý 4.1.2011
Slavia Praha
5:3
Třetiny: 2:2, 2:0, 1:1  Branky a nahrávky: 10. Květoň (Polanský, Růžička), 13. Adamský (Hrňa, Peterek), 21. Růžička (Polanský, Květoň), 28. Bonk (Hudec), 53. Zagrapan (Bonk) - 5. Holec (Žižka, Vondrka), 20. Pospíšil (Žižka, Kadlec), 49. Tomica. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 1:4, navíc Vašíček (SLA) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3279. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Vojtek (ve 46. minutě Daneček) - Seman, Krajíček, Hudec, Lojek, Zíb, Hrabal, Štach - Růžička, Polanský, Květoň - McGregor, Bonk, Zagrapan - Adamský, Peterek, Hrňa - Mičulka, Ostřížek, Marosz.
Furch - Žižka, Kadlec, Roth, Vašíček, Kuboš, Špelda, Kolařík, Barák - Holec, Vondrka, Pospíšil - Tomica, Svoboda, Němec - Doležal, Žejdl, Jelínek - Sklenář, Poletín, Micka.

Oba týmy přitom do zápasu nastoupily oslabeny. Trenér Růžička šetřil hodně vytěžovaného brankáře Kopřivu, Ocelářům kromě jedničky Hamerlíka chyběli i Kohn, Polák a nově i s kotníkem laborující Václav Varaďa.

Náhradní brankáři se ale rozhodně nenudili. Martin Vojtek lovil puk ze sítě už v 5. minutě, kdy Žižkovo nahození tečoval přesně pod víko pozorný Miroslav Holec.

Ono vůbec úvod utkání Slavii vyšel. Ze začátku se hodně bojovalo a to svědčilo více lépe bruslícím hostům. Třinečtí se dostali do hry až v přesilové hře. Slávisté dlouho dobře bránili, ale tlaku nakonec neodolali. Pravý růžek vymetl David Květoň.

Třinec od té doby po ledě létal a Slavia pod tlakem kupila jednu chybu za druhou. Jednu z nich potrestal v úniku Martin Adamský, jenž si položil Furcha a zasunul puk do prázdné brány.

I dnes se ovšem potvrdilo přísloví nedáš - dostaneš. Zatímco Zagrapan s McGregorem před bránou selhali, Tomáš Pospíšil 46 sekund před sirénou mířil přesně.

I druhá třetina se nesla v rytmu velkých chyb v obranách obou týmů. Trestal ale jen Třinec. Už 20 vteřin po úvodním buly razantně vrátil vedení na stranu domácích Růžička, náskok posléze navýšil před bránou trestuhodně nepokrytý Radek Bonk.

Slavia ale nebyla horší, Oceláři vedli i zásluhou velkého štěstí. Ještě před brankou kapitána Bonka totiž nastřelili tyč Jeslínek a těsně po něm i Holec.

Díky impotenci hostujících střelců se tak dlouho zdálo, že Oceláři dokráčejí k pohodlnému vítězství. Z míry je ale vyvedla ve 49. minutě samosatná akce Marka Tomici, který se uvolnil mezi kruhy a poslal puk švihem za Vojtka. Slávisté vycítili šanci, dokonce byli hodně nebezpeční, jenže v útočné snaze pochopitelně zapomínali na zadní vrátka, čehož využil razantní ránou Marek Zagrapan, čímž i uzavřel gólový výčet dne. Třinec porazil Slavii zaslouženě 5:3.

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Slavia ukázala, že má formu, a že její poslední výhry, byť jich dosáhla doma, nebyly náhodné. Měla výbornou organizaci hry, mužstvo dobře pracovalo. My máme hodně problémů se sestavou, někteří kluci šli na led bez tréninku. To se bohužel podepsalo na naší obranné činnosti, kde toho musíme hodně zlepšit. Pořád jsme se hnali dopředu, naštěstí jsme dali pět gólů a to rozhodlo."

Jiří Čelanský (Slavia): "Nevezeme ani bod, ale náš výkon špatný určitě nebyl. Dneska jsme hlavně v třetí třetině hráli velice aktivně a domácím jsme dělali velké problémy. Ale hru jsme otevřeli příliš brzy a dostali jsme pátý gól, který rozhodl."