Oceláři vyhráli i v Kladně a vezou domů druhé místo!

04.10.2009 · Adam Sušovský
Třinecká vítězná vlna pokořila také tým z Kladna. Ve vyrovnaném utkání dokázali Oceláři svého soupeře přehrát 2:1. Na vítězství se velkou měrou podílel fantastický Tomáš Duba, vítězný gól vstřelil v 39. minutě Tomáš Malec.
12.kolo, neděle 4.10.2009
Kladno
1:2
Třetiny: 0:0, 1:2, 0:0  Branky a nahrávky: 23. Kaberle (Bělohlav) - 35. Růžička (Peterek, Kohn), 39. Malec (Peterek, Květoň). Rozhodčí: Jebavý, Fraňo - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2693. Průběh utkání: 1:0, 1:2. 2693
Kopřiva (Cikánek) - Kameš, Kaberle, Mudroch, Trončinský, Toman, Dlouhý, Šmach, Růžička David - Diviš, Patera, Tomajko - Bělohlav, Čurilla, Kuchler - Bílek, Kalla, Frolík - Valský, Steiler, Eberle
Duba - Malec, Seman, Cartelli, Výtisk, Lojek, Zíb, Andersons, Hrabal - Růžička, Polanský, Kohn - Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Podešva, Polák - Kanko, Kútny, Ostřížek

Utkání začalo velmi pozvolna. Do první větší šance se dostali Kladenští až v páté minutě. Přečíslení tři na jednoho ale zkazil špatnou přihrávkou obránce Toman. Oceláři si první větší šanci vypracovali až v sedmé minutě. Rána Malce od modré a Kohna z pravého kruhu přesný cíl nezasáhla.

Blízko prvního gólu tak měli domácí v přesilovce z osmé minuty. Bělohlav se ovšem z blízka neprosadil. Nevyšlo to pak ani napotřetí. Třinečtí ve vlastní přesilovce zapomněli na modré čáře na Tomajka, který v přečíslení dva na jednoho volil nepřesnou střelu.

Odpovědět mohli Oceláři přesilovkovou ránou Polanského, kterou však vyrazil betonem Kopřiva. V osmnácté minutě se z rychlého kontru dostal až před Kopřivu Petr Kanko, ze souboje ale vzešel lépe kladenský brankář.

Se skórem se poprvé hýbalo hned v úvodu druhé části. Na trestnou lavici usedl třinecký Martynek a František Kaberle v čase 22:04 přesnou ránou od modré čáry otevřel gólový účet zápasu - 1:0.

Inkasovaná branka Oceláře nakopla. Hned o tři minuty později ujel Rostislav Martynek ve vlastním oslabení. Tváří v tvář Kopřivovi ale trefil jen jeho lapačku. Další velkou šanci spálili Oceláři v polovině zápasu. Zakončení Martina Růžičky při přečíslení 2 na 1 vyrazil se štěstím Kopřiva do své brankové konstrukce. Vyrovnání se tak Třinečtí dočkali až o další tři minuty později, když v signalizované výhodě dorazil střelu kapitána Peterka do prázdné brány Martin Růžička - 1:1.

Ze strany Ocelářů to ale nebylo ve druhé třetině vše. Dvě minuty před koncem druhé části totiž další vyraženou střelu Peterka procpal za záda Kopřivy důrazný Tomáš Malec - 1:2.

Také třetí třetina přinesla rychlý hokej v obou útočných třetinách. Blízko vyrovnání byl ve třiačtyřicáté minutě Frolík, ani nadvakrát ovšem výborného Dubu nepřekonal. Další perné chvilky přinesla Ocelářům padesátá minuta. Kladenští se dostali do dalšího přečíslení, jenže proti zakončení Stielera znovu začaroval Duba.

Třinec zavařil Kladnu o dvě minuty později, jenže osamocený Květoň před brankovištěm na Kopřivu nevyzrál. V závěru třetiny nešla domácím odepřít snaha, všechny kloudné akce Středočechů ale zlikvidoval fantastický Tomáš Duba. Oceláři tak potvrdili roli nejlepšího týmu na venkovním kluzišti a z Kladna vezou kromě tří bodů také druhé místo v extraligové tabulce.

Petr Kasík (Kladno):
"Budu velice stručný. Hraje se na góly a ne na šance... Pokud se týká zranění Martina Procházky, tak bude mimo hru týden až deset dnů."

Břetislav Kopřiva (Třinec):
"V zápase jsme byli šťastnější. Bylo to pro nás nejtěžší střetnutí z poslední doby a za vítězství jsme velice rádi. Rovněž si cením toho, že náš tým dokázal fyzicky vydržet až do samého konce."