Oceláři vstoupili do sezóny domácí porážkou s Brnem

18.09.2011 · Michal Samiec
Kometa Brno byla prvním soupeřem třineckých hokejistů na cestě za obhajobou titulu z jara 2011. Třineckým hokejistům se však vstup do ročníku nepodařil, doma podlehli poměrem 1:3.
2.kolo, neděle 18.9.2011
Kometa Brno
1:3
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 38. Lojek (Kohn) - 6. Koreis (Zohorna, Jankovič), 56. Zohorna (Jankovič, Žižka), 57. Pospíšil (Podkonický). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:10. Bez využití. Diváci: 4481. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Hudec, Lojek, Seman, Cartelli, Pavlík, Richter - Květoň, Bonk, McGregor - Orsava, Peterek, Kohn - Hrňa, Polanský, Adamský - Havel, Hampl, Chovan
Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec, Šenkeřík, Jakub Svoboda - Pospíšil, Hruška, Podkonický - Erat, Čermák, Hubáček - Dlouhý, Holec, Jaroslav Svoboda - Zohorna, Koreis, Jankovič

Do první třetiny úvodního střetnutí nové sezóny vstoupili Oceláři poměrně aktivně. Ve velkém tempu si hned v první minutě připsali obránci dvě dobré tvrdé střely, kterými rozehřáli Hoviho. Hosté jako by se spoléhali spíše na rychlé protiútoky. V páté minutě poprvé výrazněji zahrozila Kometa, když dvě velké šance spálil Jaroslav Svoboda. Na začátku šesté minuty se už ale skóre pohnulo. Dorážkou na brankovišti se prosadil Jakub Koreis a bylo to 0:1. Domácí Třinec si následně ve zbytku třetiny vypracoval dostatek situací pro vyrovnání. Zejména na přelomu 13. a 14. minuty, kdy Slezané měli možnost hrát přesilovku proti třem. A když své situace nevyužil ani obránce Zíb a na druhé straně hostující Čermák, skončila první třetina těsným vedením Komety.

Druhou třetinu z hlediska vážnějších příležitostí začali lépe hosté. Již po 55 sekundách jeli hokejisté Komety 2 na 1, Čermák situaci vyřešil tvrdou střelou, Hamerlík vyrazil. Ve 24. minutě byl vyloučen hostující Kempný, jedinou vážnější šancí v této převaze byla střela McGregora, kterou ale s bravurou kryl finský fantom Hovi. Neujaly se ani šance Adamského, jenž puk nasměroval pár centimetrů vedle levé tyče, ani střela Jaroslava Svobody na druhé straně, kterou domácí gólman vyhlavičkoval. Vyrovnat mohl následně Hampl, žabku při situaci 2 na 1 od McGregora ale mezi nohy Hoviho nenasměroval. Hamerlíka pak mohli překonat hosté při několika situacích, když Oceláře zatlačili na dlouhé chvíle před jejich brankou. Brankový poměr se změnil až v minutě osmatřicáté. Nejprve měl velkou šanci Orsava, akce pokračovala a Martin Lojek přesným projektilem od modré vyrovnal – 1:1. Gól ještě mohl dát úplně v samém závěru Čermák, Cartelli jej ale čistě odzbrojil. Během dvou třetin tedy oba týmy skórovaly jednou.

Na začátku třetí třetiny měli Oceláři dobrou šanci překlopit vedení v zápase na svou stranu. Fauloval totiž Žižka a spolu s vyloučením Koreise ve druhé třetině tak měli domácí výhodu opět hrát proti třem. Bylo to sice jen 16 sekund, přesto v následující převaze 5 na 4 zrodila velká šance. Po McGregorovi pálil od modré Hrabal, Hovi byl ale bezchybný. Na druhé straně se ve 46. minutě blýsknul efektivním semaforem Hamerlík, pálil v přesilovce Žižka. Když nedal gól v 54. minutě v oslabení unikající Adamský, zahřmělo na druhé straně. Hynek Zohorna si našel odražený puk od zadního mantinelu a vymetl pavučiny v Hamerlíkově kleci – 1:2. O pouhých 34 sekund později zužitkoval brejk 2 na 1 Tomáš Pospíšil a bylo rozhodnuto. Kometa vedla 3:1. V závěru třetí třetiny již téměř čtyři a půl tisícovky diváků sledovaly jen marnou snahu Ocelářů aspoň o korekci skóre. Svěřenci trenéra Venery si tak z Třince vezou na úvod sezóny plný bodový zisk.

Břetislav Kopřiva (Oceláři Třinec): Po celý zápas jsme sice měli převahu a hodně jsme hráli v útočném pásmu, nedokázali jsme však vstřelit branku, což bylo naším nevětším nedostatkem. Klíčovým momentem byla asi branka na 2:1. My jsme chvíli předtím měli nájezd, ten jsme neproměnili. Hosté poté vsítili vítěznou branku.

Zdeněk Venera (Kometa Brno): Vyhráli jsme ze tří důvodů. První, obrovská bojovnost celého mužstva, podařilo se nám přežít dvě oslabení ve třech, hráči padali do střel. Druhým důvodem je skvělý výkon brankáře Sasu Hoviho, který zlikvidoval spoustu šancí Třince. Třetím pak je výborný výkon čtvrté formace, která zařídila dvě branky.