Oceláři vítězí v prodloužení a ujímají se vedení v sérii!

22.03.2014 · Daniel Ježek
P a r d u b i c e - Třetí zápas čtvrtfinálové série mezi Oceláři a Pardubicemi se odehrál ve východočeské ČEZ aréně. Téměř zaplněné hlediště vidělo vyrovnanou bitvu, kterou v prodloužení rozhodl Martin Růžička! Oceláři si tedy berou zpět výhodu domácího prostředí!
ČF3, sobota 22.3.2014
Pardubice
1:2p
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 46. Nosek (Benák, Radil) – 55. Zíb (Bonk, Polák), 67. Růžička (Bonk, Zíb). Rozhodčí: Šindler, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 9 052. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Hudáček (Salfický) – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, Kočí – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, T. Nosek, Tybor – Kolář, Semorád, Endál – Půhoný, Moučka, Somík.
Hrubec (Hamerlík) – D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, Foltýn – Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk, Polák – Květoň, Rákos, Rufer – Kindl, Peterek, Hrňa.

Třetí duel série přinesl velmi vyrovnaný průběh. První třetina branku nepřinesla, na šance ale chudá nebyla. Ráz úvodního dějství určovaly především přesilovky, paradoxně v nich však hrozily bránící týmy. Špatnou rozehrávku Slezanů mohl potrestat Semorád, únik dvou proti jednomu ale proměnit nedokázal. Na druhé straně musel nájezd Martina Růžičky řešit Hudáček, který byl také úspěšný.

Oceláři se ze začátku prostřední periody dostali do dvou vyložených šancí. Brankář Hudáček už byl překonán, dorážející Rákos s Květoněm ale nedokázal prostřelit obětavé obránce Pardubic. Hra poté nabrala velký spád, k vidění bylo několik šancí na obou stranách. Hrubec musel řešit pokus Tybora, poté i dlouhé obléhání svého hájemství. V obou případech byl třinecký gólman úspěšný.

Otevřít skóre zápasu mohl hbitý Hrňa, který se dokázal prokličkovat mezi bránícími hráči soupeře, v konečné fázi ale nedokázal trefit branku. Neujala se později ani dělovka Noska, jehož ránu Hudáček vyrazil. Adamský se pak marně natahoval po dorážce, na poslední chvíli mu kotouč z hole odpálil Vašíček.

Stav zápasu se tak poprvé měnil až v závěrečné dvacetiminutovce, jmenovitě ve čtyřicáté šesté minutě. Pardubice obléhaly třineckou svatyni, když se ke střele od modré odhodlal Benák. Před Hrubcem ještě kotouč tečoval Tomáš Nosek, domácí brankář byl bezmocný. Pardubice po vstřelené branek navýšily svou aktivitu, hned vzápětí stoprocentní šanci zazdil Endál.

Oceláři se dlouho nemohli propracovat k souvislejšímu tlaku, dlouho naráželi na připravenou defenzívu domácích. Hráčům s dráčkem na prsou se to přeci jen povedlo, a to v minutě pětapadesáté. Bonk našel volného Lukáše Zíba, který nekompromisní ranou, kterou musel posvětit i videorozhodčí, poslal zápas do prodloužení.

V něm byli od začátku aktivnější Oceláři, kteří si také dokráčeli ke druhému vítězství v sérii. V šedesáté sedmí minutě Slezané hráli přesilovku, kterou dokázali využít po ukázkové kombinaci. Kotouč putoval po ose Zíb – Bonk ke zcela nehlídanému Martinu Růžičkovi, jenž střelou ze své parkety překlonil zápas na třineckou stranu. Pardubice – Třinec 1:2 po prodloužení!

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): Bylo to vyrovnané utkání. My jsme byli aktivnější v první třetině, naopak ve druhé měl soupeř několik šancí. Hovoří o tom i počet střel na branku. Přestáli jsme příležitosti Třince, dali první gól a směřovali zápas k výhře. Měli jsme ještě další šance, ale bohužel je neproměnili. Při vyrovnávacím gólu jsme nepokryli prostor. Prodloužení pak rozhodla přesilová hra.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Viděli jsme skvělé utkání hodné play off. Přestože jsme hráli venku, vytvořili jsme si dostatek šancí, bohužel jsme ale naráželi na vynikajícího Hudáčka. Od druhé třetiny jsme začali tahat za kratší konec, hráči prodlužovali střídání, a Pardubice nás tak dostávaly pod tlak. Po gólu soupeře vytáhl parádní zákrok Hrubec a dal nám šanci vyrovnat. V prodloužení vyhrál šťastnější tým.