Oceláři vezou z brněnského ledu bod

03.12.2010 · Martin Stebel
Dramatickou zápletku nabídlo střetnutí v rámci 27. kola Tipsport extraligy mezi Brnem a Třincem. Oceláři dokázali vydolovat na jihu Moravy bod po porážce 3:4 v samostatných nájezdech. Góly hostů zaznamenali Lukáš Krajíček, Stanislav Hudec a Martin Adamský.
27.kolo, pátek 3.12.2010
4:3sn
hala Rondo
Třetiny: 0:0, 2:1, 1:2 - 0:0   Branky a nahrávky: 22. Kvapil (Hruška, Veselý), 36. Mojžíš (Brabenec), 47. Kvapil (Hruška), rozhodující nájezd Brabenec - 35. Krajíček (Bonk, Varaďa), 43. Hudec (Polák, Květoň), 47. Adamský (Peterek, Hrňa). Rozhodčí: Šír, Mikula - Poruba, Vengřín . Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Hovi - Houdek, Bičánek, Mojžíš, Stehlík, Ostrčil, Malec, Zubíček - Erat, Dopita, Dlouhý, Veselý, Švaňhal, Hubáček, Brabenec, Huml, Kvapil, Svoboda Jakub, Hruška
Vojtek - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Richter, Lojek, Hudec - Mičulka, Květoň, Orsava, Adamský, Peterek, Růžička, Bonk, Polák, Varaďa, Hampl, McGregor, Polanský, Hrňa

Vstup do zápasu byl celkem opatrný. Přestože jsou oba celky z vrcholu tabulky, chvíli vyčkávaly, s jakou taktikou by mohly uspět. V tomto ohledu musela pomoct početní výhoda. Na trestné lavici seděl Lukáš Krajíček a překvapivě zahrozili právě Oceláři. V oslabení totiž ujel Růžička, ale při přečíslení dva na jednoho mu krásně vypíchl kotouč obránce Houdek.

I nadále byla pro diváky zpestřením spíše vyloučení a hlavně tvrdé nebo nedovolené souboje. Na trestné lavici se postupně prostřídali Hrabal, Richter a vloni třinecký Malec. Jenže až na příležitost domácího Houdka, který napálil Vojtka, z vyloučení ani jeden tým nevytěžil. Nejvíce vzruchu v první části přinesla asi možnost obránce Krajíčka, jenže si při hře 5 na 5 najel mezi kruhy a z výborné pozice těsně minul. I kvůli tomu jsme branku v první části neviděli.

Zato úvod do druhé třetiny už branku přinesl. Marek Kvapil si na pravém kruhu obhodil puk kolem Richtera a z mezikruží mezi jeho nohama zamířil přesně pod rameno Vojtka – 1:0. Hned o minutu později, tedy v čase 22:22, mohl navýšit domácí vedení Huml, jenž trestuhodně nastřelil Vojtka namísto prázdné brány.

Domácí nemohli vědět, že za to budou potrestáni. V patnácté minutě druhé části totiž Mojžíš chyboval na modré čáře, nechal si ujet Bonka, jenž kotouč krásně naservíroval Lukáši Krajíčkovi. Obránce Ocelářů střelou pod víko vyrovnal na 1:1.

Radost hostí však vzala rychle za své. Pavel Mojžíš napravil své zaváhání a střelou od modré čáry překonal bezmocného Vojtka pod rameno. Jeho rána se možná ještě otřela o brusle clonícího Jakuba Svobody. Tak jako tak Kometa znovu vedla a těsný náskok si držela až do konce druhé části.

Vítkovická prohra s Budějovicemi dávala oběma klubům velkou možnost polepšit si v tabulce. Třinec pod dojmem dohnání Vítkovic v tabulce do třetí části doslova vlétl. Již v její třetí minutě zaslouženě vyrovnal Stanislav Hudec. Stalo se tak poté, co si kotouč potáhl od modré čáry až na levý kruh a nedal Hovimu šanci – 2:2.

V hale Rondo bylo opět vyprodáno a vlna euforie udeřila v čase 46:10. Znova u toho byl její nejmladší mistr světa. Marek Kvapil sice nejprve trefil jen lapačku Vojtka, jenže ten jakoby mu kotouč vrátil na zlatém podnose. Pro Kvapila nebyla dorážka problémem – 3:2.

Stejně dlouho jako se hosté radovali hosté z vyrovnání na 1:1, juchali i hráči Komety. Za necelou minutu bylo totiž znova vyrovnáno. Remízu 3:3 vystřelil přesnou ránou Martin Adamský, jenž se trefil zblízka do horní části branky. I díky této pohotové odpovědi zůstal stav po třetí dvacetiminutovce vyrovnaný. Ale nemuselo to tak být. To by však musel jeden z trojice Adamský, Růžička, Květoň využít své výhodné příležitosti.

Protože se tak nestalo, utkání směřovalo do prodloužení a chvíli na to až k samostatným nájezdům. Ty jsou vždy velkou loterií a někdy i hrou brankářů. Tak tomu dnes bylo v Brně. Hovimu a Vojtkovi totiž propadl za záda jen jeden puk. Ke smůle Ocelářů to bylo právě jejich brankáři a střelcem byl Kamil Brabenec, jenž mu nedal sebemenší šanci. Svojí nájezdovou brankou tak rozhodl krásný a vyrovnaný zápas.

Vladimír Jeřábek (HC Kometa Brno): Ve druhé třetině jsme měli několik gólových příležitostí, kdy jsme mohli soupeři utéct. Vzápětí jsme udělali dvě chyby, kdy obránce vyrazil dopředu a nabídl Třinci přečíslení. Jednou soupeř nastřelil tyčku, podruhé skóroval. To se nemělo stát. Věděli jsme, že tlak soupeře přijde ve třetí třetině. Hosty zastavila na chvíli branka Kvapila. Když zápas skončil v normálním hracím čase remízou, tak jsem byli spokojeni.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): Nejsem spokojen s výsledkem. Hra byla podle mých představ až ve třetí třetině. V prvních dvou jsme nehráli dobře, chybovali a nabízeli soupeři hodně prostoru.