Ke druhému derby tohoto týdne odcestovali Oceláři na led regionálního rivala. Třinečtí hráči si v už úvodní dvacetiminutovce vypracovali dvougólový náskok po trefách Ciencialy a Rákose, na což Vítkovice reagovaly pouze snížením a tři body tedy putují do Třince. Skvělá práce, pánové!
17.kolo, pátek 27.10.2017
1:2
Ostravar aréna
Třetiny: 0:2, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 27. Szturc (Výtisk, Klok) – 9. Cienciala (Irgl), 18. Rákos (Svačina, Adamský). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 10 004. Střely na branku: 27:30. Zblokované střely: 13:16. Hity: 15:9. Vhazování: 40:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Bartošák – Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk, Puzič – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Lev, Olesz – Š. Stránský, Kolouch, Szturc – Tomi, Hudeček, Kurovský
Strmeň – Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Rákos, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, Hrňa – Irgl, Cienciala, Kofroň

Třinečtí hráči nastoupili do druhého derby aktivně a záhy si vypracovali první gólovou šanci. Martin Růžička se před brankou Bartošáka dostal k zakončení, z těsné blízkosti se ale mezi tři tyče netrefil. Poté už se ke slovu dostaly i Vítkovice, Strmeň v brance Třince ovšem dával dobrý pozor a se střelami Koloucha i Olesze si poradil bez větších obtíží.

V deváté minutě už se skóre na světelné tabuli měnilo a radovali se Oceláři. Po střele Irgla ještě Bartošáka zachránila branková konstrukce, na dorážku Davida Ciencialy už byl ale domácí gólman krátký a třinečtí fanoušci mohli slavit poprvé. Vítkovice sice reklamovaly hru vysokou holí, videorozhodčí ovšem označil branku mladého útočníka za regulérní. O své vedení ale mohli třinečtí hokejisté rychle přijít.

Po dvou faulech v rozmezí necelé minuty museli Oceláři do tří, domácí si v dvojnásobné přesilové hře vytvořili parádní závar a podařilo se jim procpat kotouč do sítě, tato branka ale uznána nebyla, protože puk neprošel za brankovou čáru celým svým objemem. Vzápětí tak znovu jásali třinečtí příznivci. Svačina přesnou přihrávkou našel rozjetého Daniela Rákose, hráč s šestnáctkou na dresu překonal Bartošáka povedeným bekhendovým zakončením a do kabiny si Oceláři odnášeli dvougólový náskok.

Po návratu na ledovou plochu se nedovolenými zákroky provinili Rákos s Tyborem a hrálo se ve čtyřech. Při tomto počtu hráčů na ledě mohl udeřit Roth, který si najel před Bartošáka a svou střelu nasměřoval pouze do připraveného brankáře. Radovat se ale nemohly ani Vítkovice, neboť jeden z hráčů v modrém dresu z mezikruží minul odkrytou klec. Krátce nato už se ovšem první trefy dočkali i vítkovičtí fanoušci.

Ve vlastním oslabení se do útoku vydal Roman Szturc a přesnou ranou pod horní víko Strmeňovy branky snížil na rozdíl jediného gólu. Ve třicáté minutě mohl rozdíl mezi oběma soupeři opět činit dva góly, Irgl ale v dobré pozici trefil pouze připraveného Bartošáka a před závěrečnou dvacetiminutovkou tedy platilo skóre 2:1 pro Třinec.

Do třetí části vstoupili Oceláři v přesilové hře čtyři na tři, během své výhody ale vítkovickou klec příliš neohrozili. Následně už byli třinečtí hráči blízko uklidňující brance, Hrňa ale z dobré pozice netrefil ideálně a Adamský o pár sekund později pouze vyprášil betony Bartošáka. V posledních minutách tedy sáhli domácí trenéři ke hře bez brankáře, ke změně ve skóre už ovšem nedošlo a tři body putují do Třince.

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): „Atmosféra byla výborná, fanoušci šlapali od začátku až do konce utkání. Naopak my nemůžeme s takovým kvalitním soupeřem hrát pouze čtyřicet minut. První třetina byla z naší strany velice špatná, což víceméně rozhodlo celý zápas."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Ta skvělá kulisa si musela zápas užít. Jsem přesvědčený, že jsme sehráli výborné utkání, měli skvělý pohyb a vytvářeli si spoustu šancí. I když Vítkovice ve druhé třetině zabraly a měly ošemetné situace i velké gólové příležitosti, tak po smolném gólu v naší přesilovce kluci hráli velmi obětavě. Tři body jsme si zasloužili. Děkuji celému týmu a brankáři Strmeňovi, který podal výborný výkon."