Oceláři udolali Kladno a stoupají tabulkou!

31.10.2010 · Daniel Ježek
V prvním ze dvou plánovaných zápasů ve středních Čechách zavítali třinečtí hokejisté na led posledního Kladna. I když byli domácí střelecky aktivnější, dokázali svěřenci P. Marka a B. Kopřivy vsítit tři branky a zajistit si tak tříbodový úspěch.
17.kolo, neděle 31.10.2010
Kladno
1:3
Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 10. Patera (Treille, Toman) - 6. McGregor (Hudec), 30. Hrňa (Krajíček, Polanský), 56. Růžička (Orsava, Peterek). Rozhodčí: Šindler, Polák - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2218. Střely na branku: 34:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Falter - Drtina, Zeman, J. Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach - S. Treille, Patera, Kotrla - Valský, Kalla, Bělohlav - M. Látal, Melka, Kuchler - Hovorka, Stieler, Eberle.
Hamerlík - Richter, Hrabal, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec, P. Hořava - D. Květoň, Peterek, V. Polák - Orsava, M. Růžička, Kohn - McGregor, Bonk, Varaďa - Hrňa, Polanský, Adamský.

V poslední říjnový podvečer proti sobě nastoupily celky z Kladna a Třince. Domácí si po debaklu od Zlína chtěli spravit chuť, a tak také vypadal průběh úvodních minut utkání. Domácí hýřili aktivitou, překážkou jim ale byla hráz jménem Peter Hamerlík. Paradoxně však do vedení šli Oceláři, kteří dokázali z minima vytěžit maximum. Na modré se napřáhl Hudec, jeho pokus ještě dokázal srazit padající obránce domácích. Nebylo mu to nic platno, jelikož se puk dostal k Bryanu McGregorovi, který pohotově prostřelil gólmana domácích.

Inkasovaná branka vybudila domácí k ještě větší střelecké aktivitě, ujala se však až akce z poloviny prvního dějství. Do brejku se dostal Treille, který ještě nedokázal vyzrát na Hamerlíka. Následná dorážka Pavla Patery však už měla gólové parametry, a tak se Kladnu podařilo srovnat krok. Jelikož se ale v druhé polovině první třetiny nic závažného neudálo, šly celky do šaten za nerozhodného stavu.

Prostřední část započala velkým náporem domácích, který byl umocněn o dvojnásobnou přesilovku. V té se však domácí jen stěží dostávali k ohrožení Hamerlíkovy branky. Zahrozit mohl naopak Ocelář Adamský, který se v končícím oslabení dostal do brejku. Jenže třinecký útočník si špatně seřídil mířidla, a tak se skóre nehnulo. Další průběh třetiny poznamenaly nepřesnosti na obou stranách.

Hokejově nudnější pasáž přerušila třicátá minuta utkání. Lukáš Krajíček našel svým pasem přes celé kluziště rozjetého Erika Hrňu, který střelou mezi Falterovy betony naklonil misky vah na stranu hostujícího celku. Tato akce byla však jediná, a taky na delší dobu poslední zajímavostí druhé třetiny. Větší rozruch přinesla až 37. minuta. Oceláři v tu chvíli hráli přesilovku, když se po buly natlačil před Faltera Jan Peterek. Tomu se však nepodařilo překonat kladenského brankáře. Ke konci třetiny ještě zahrozilo duo Bonk - Varaďa, ale druhý jmenovaný tečoval pas Bonka těsně mimo svatyni domácích. Po prostřední části tedy šli Oceláři do kabin v mírném vedení.

Závěrečná část základní hrací doby přinesla Středočechům jejich druhou dvojnásobnou početní výhodu. Trenér Vejvoda si před samotnou přesilovkou vyžádal oddechový čas, aby svým svěřencům sdělil taktiku. Jenže ani to nezabránilo Ocelářům v poklidném bránění. Ojedinělé střely domácích končily na výborně chytajícím Hamerlíkovi. Na další vyložené šance se muselo čekat do závěrečné desetiminutovky. Nejprve se před Falterem zcela nečekaně zjevil Polanský, kterého snad celá situace tak překvapila, že nedokázal překonat brankáře Faltera. Na druhé straně to byl Stieler, který ale nedokázal trefit výseč třinecké branky.

Zlomový moment této periody a celého utkání nastal v 56. minutě. Domácí Látal nedokázal trefit plachtící puk a z následného protiútoku po třetí udeřili hostující hráči. Do přečíslení se dostali Jakub Orsava s Martinem Růžičkou a druhý jmenovaný se dostal před Faltera, kterého si položil a zvýšil tak vedení červenobílých na dvě branky. Do konce utkání se ještě domácí snažili něco s nepříjemným výsledkem udělat. Překážkou jim však byly dobře organizované obranné šiky Ocelářů. A když se neujala ani střela Hovorky při kladenské powerplay, radovali se ze zisku tří bodů Oceláři z Třince.

Petr Kasík (Kladno):
V první třetině jsme si vytvořili šance pomalu na dva zápasy, ale bohužel jsme je neproměnili. Druhým bodem bylo, že jsme hráli dvakrát přesilovku pět na tři a taky jsme z toho nedali gól. To rozhodlo o tom, že jsme prohráli.

Břetislav Kopřiva (Třinec):
Utkání pro nás bylo velice těžké. Čekali jsme to, nekoukali jsme na jejich výsledek ve Zlíně. O výsledku rozhodlo, že jsme ubránili přesilovky, měli jsme v nich třeba i štěstí. Ustáli jsme těžké přesilové hry pět na tři. My jsme dali góly, domácí ho tam nedotlačili. Musím říct na rovinu, že naši hráči se museli vydat ze všeho, abychom to utkání zvládli.