Oceláři ubránili karlovarské přesilovky a zůstanou v čele soutěže!

03.02.2011 · Adam Sušovský
Třinečtí vybojovali hodně tučné tři body v honičce za Prezidentským pohárem. Proti houževnaté Energii ubránili deset přesilových her soupeře a zaslouženě vydolovali v lázeňském městě všechny body. Kromě tříbodového kompletu tak Oceláři vezou z Karlových Varů i jistotu prvního místa před nedělním šlágrem s Libercem!
48.kolo, čtvrtek 3.2.2011
Karlovy Vary
2:4
Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2  Branky a nahrávky: 4. Pech (Dobroň), 59. Zaťovič - 18. Seman (Bonk, Varaďa), 33. Polanský (Růžička, Hrabal), 52. Hudec (Polák), 59. Hrabal (Bonk). Rozhodčí: Homola, Blecha - Rozlílek, Charvát. Střely na branku: 35:38. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2669. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.
Mensator - Čutta, Nosek - Dobroň, Gřegořek - Sloboda, Kokko - Prošek, Rohan - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Klíma, Dej - Vachovec, Zucker, T. Rohan.
Hamerlík - Seman, Hrabal - Zíb, Richter - Hudec, Lojek - Krajíček, Peterek - Růžička, Polanský, Květoň - Adamský, Peterek, Zagrapan - Varaďa, Bonk, Polák - Orsava, McGregor, Hrňa.

Do utkání vlétli aktivněji hostující Oceláři. A už v první minutě si Mensator dvakrát sáhl na puk. Tlak Třineckých však poměrně záhy opadl, když na trestnou lavici zamířil Krajíček. Skuhravý a následně i Pech si vytvořili velké šance, ale brankou skončila až ta třetí. V přesilové hře se trefil přesně Lukáš Pech po dorážce a ve 4. minutě poslal domácí do vedení. Domácí byli i nadále agilnějším týmem. Za zmínku stojí Zuckerova rána z otočky do betonu Hamerlíka.

Šancemi se však blýskli i hosté ze vzdáleného Třince. Růžička v obrovské šanci netrefil ani jednou ze dvou dorážek bezprostředně u Mensatora branku. V 15. minutě ujeli Sailer se Zaťovičem. Druhý jmenovaný dostal ideální a pas a zužitkoval jej i tvrdou a přesnou ranou, ale Hamerlíkovo výstroj černou gumu zachytila. Karlovarská tvrz však do konce třetiny neodolala. V 18. minutě využil přesilovou hru Třince Daniel Seman, když se trefil z mezikruží nad ležícího Mensatora.

Druhou třetinu začali lépe domácí a už ve druhé minutě prověřil Hamerlíka v úniku Zaťovič. Domácím se pak v krátkém sledu za sebou naskytla možnost hned dvou přesilových her. Domácí si v nich však vůbec nerozuměli a téměř neohrozili gólmana hájícího třineckou svatyni. Vylučování hru hodně kouskovalo, jelikož sudí pískali důsledněji a hned dvěma trestům neunikli ani Karlovarští.

A právě v přesilové hře tří Karlovarských proti převaze čtyř hostů padla jediná branka třetiny. Jiří Polanský stál přesně připravený u branky Energie. Obdržel kotouč, rychle se obkroužil kolem Mensatora a zasunul puk do klece. Třinečtí nabuzeni vedením od té body převzali otěže zápasu a tlačili enegetiky do kouta. Domácí obranný val si však další zvětšení manka na soupeře nedovolil. Ve 38. minutě došlo ve středním pásmu ke střetu domácího Kokka a hostujícího Růžičky. Ocelář musel být za pomoci spoluhráčů ovdezen do šaten.

Poslední dvacetiminutovka začala z obou stran opartně. Až později se více rozehráli domácí a tlačili na třineckou defenzivu, ženoucí se za vyrovnáním. Za zmínku stojí střela Dobroně. Hamerlík jeho ránu vyrazil a jen tak tak zakryl puk před dorážkou Skladaného. Následně měli domácí další šanci při dvou přesilových hrách v těsném sledu, ale ani tentokrát jsme z karlovarských hokejek branku neviděli.

Co Karlovarští promarnili, dokonale potrestali hosté. Třinecký Stanislav Hudec dostal k bližší tyčce přesný pas a stihl kotouč dorazit do branky, ještě před přemístěním Mensatora. Pak přišel kontroverzní moment. Martin Zaťovič dorazil puk i s Hamerlíkem do branky a několik minut jsme čekali na vyjádření videorozhodčího, který nakonec branku uznal. Nic na plat, Třinec na to odpověděl čtvrtou brankou do prázdné klece, a Josef Habal tak rozhodl o transportu tří bodů do třinecké kasy.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): To, že se nám nepovedlo utkání s Litvínovem, bylo pro nás veliké zklamání. Museli jsme si s hráči popovídat a začali jsme je tlačit k tomu, aby měli daleko důslednější přístup zápasu. To bylo dneska znát. Jak už jsem řekl, ten výkon v posledních zápasech nebyl optimální a rozdíl jsme na našich hráčích viděli. Musím kluky pochválit, protože hráli opravdu ve vysokém nasazení. Dokázali jsme se prosadit, ale na druhou stranu jsme měli i štěstí. Utkání samozřejmě rozhodl výborný brankař Hamerlík.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): My jsme očekávali, že Třinec přijede maximálně koncentrovaný a připravený bojovat. Znali jsme ofenzivní sílu soupeře a proto jsme nechtěli tolik otevřít hru. I když jsme dovolili soupeři mít několik šancí v přesilovce, tak si myslím, že se nám naše hra dařila. Tento zápas rozhodlo proměňování šancí. My jsme si jich vypracovali celkem dost, ale bohužel jsme je nedokázali zrealizovat.