Oceláři třikrát srovnali, derby nakonec vyhráli domácí

17.01.2014 · Daniel Ježek
Poslední kolo třetí čtvrtiny přineslo derby zápas mezi Vítkovicemi a Třincem. Oceláři sice v utkání, hraném v ostravské ČEZ aréně, dokázali třikrát srovnat krok, z výhry a tří bodů se ale nakonec radují domácí hráči. Dvě branky v utkání vsítil Jakub Orsava.
39., pátek 17.1.2014
Vítkovice
6:3
Třetiny: 2:1, 1:2, 3:0  Branky a nahrávky: 6. Kolouch (Němec, Kudělka), 6. Šedivý (Burger, Barinka), 36. Szturc (Kucsera, Stehlík), 47. Húževka (Burger, Šedivý), 49. Húževka (Barinka, Burger) – 8. Orsava (Bonk), 28. Orsava (Foltýn, Bonk), 39. Roth (Adamský, Růžička). Rozhodčí: Minář, Horák – Charvát, Frodl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 9655. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.
Šindelář (Dolejš) – Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Bail – Šedivý, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Hlinka, Szturc – Kucsera, Kolouch, Němec
Hamerlík (Hrubec) – Roth, Galvas, Trončinský, Linhart, Nosek, Krejčí, Foltýn – Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk, Polák – Květoň, Peterek, Rákos – Hrňa, Matuš, Rufer

Derby zápas mezi Vítkovicemi a Oceláři přinesl atraktivní podívanou. Vítězství nakonec na svou stranu urvali domácí hráči, kteří zvítězili v poměru 6:3.

Vstup do zápasu se lépe povedl domácím hráčům, ti si během úvodních šesti minut vypracovali dvoubrankové vedení. Devět vteřin po uplynutí páté minuty se prosadil Petr Kolouch. Hostující forward nejprve střelou Hamerlíka nepřekonal, následná dorážka už skočila v třinecké síti. Oceláři se z úvodní branky ještě ani nevzpamatovali a Hamerlík lovil kotouč z branky podruhé. Po čtrnácti vteřinách našel Burger zcela nehlídaného Ondreje Šedivého, ten z voleje propálil bezmocného Hamerlíka.

Oceláři, kteří v úvodní dvacetiminutovce ohrozili domácího brankáře jen třikrát, také poznali radost ze vstřeleného gólu. V osmé minutě hráli hráči s dráčkem na prsou přesilovku, tu dokázal využít Jakub Orsava, který šikovně tečoval Bonkovo nahození.

Nastolené tempo zápasu pokračovalo i v dalším průběhu první periody, byť brankových šancí poněkud ubylo. Branky mohli dosáhnout domácí Kucsera či Svačina, ani jeden z nich však neuspěl. Šindeláře pak marně okupovali Galvas, Polanský a Růžička. Nikdo z nich se ale neprosadil, do kabin tak oba týmy šly za jednobrankového vedení Vítkovic.

Také začátek prostředí třetiny byl lepší ze strany domácího celku. Ostravané si v rychlém sledu za sebou vybojovali dvě početní výhody. Nejblíže ke vstřelené branky byl Svačina, jeho prudký pokus ale skončil jen na tyči Hamerlíkovy branky. A tak udeřili Oceláři. Jakub Orsava další úspěšnou tečí Foltýnova nahození přidal svou druhou branku v utkání – 2:2.

Derby neubíralo na atraktivitě, šance střídala šanci. Aktivnější byli v prostředním dějství hosté z Třince, dlouho ale nemohli překonat Šindeláře. Na domácím brankáři si vylámali zuby Růžička a Bonk. Další změna skóre nastala v šestatřicáté minutě. Domácí nejprve přestáli přečíslení Ocelářů, pak sami udeřili. Roman Szturc si nabruslil po pravé straně, střelou pod horní tyč nedal Hamerlíkovi sebemenší šanci.

Slezané dokázali odpovědět po třech minutách. Třinečtí hráli přesilovku, Adamský přenechal kotouč Vladimíru Rothovi, který výstavní bombou od modré potřetí propálil Šindeláře.

Do závěrečné periody se tak šlo za vyrovnaného stavu. Ten ale dlouho nevydržel. Vítkovice potvrdily dobré začátky třetin a opět dokázaly jít do vedení. Vandas sice v pětačtyřicáté minutě trefil jen tyč, o dvě minuty později už domácí zvedali ruce nad hlavu. Burger od mantinelu poslal kotouč na branku, dráhu letu puku ještě šikovně změnil Peter Húževka. Černý nesmysl propadl Hamerlíkovi mezi betony – 4:3.

Domácí neubírali na aktivitě, to jim přineslo pátý gól. Ostravané hráli v početní výhodě, když Peter Húževka dorazil volný kotouč za ležícího Hamerlíka. Vítkovice byly při chuti, dalšímu navýšení domácího vedení zabránil pozorný Hamerlík, který betonem vyrazil prudkou střelu Kucsery.

Oceláři se ještě v závěru zápasu pokusili o korekci a případné srovnání stavu. V sedmapadesáté minutě dostali příležitost přesilové hry, tu poté umocnili hrou bez brankáře. Hráči s dráčkem na prsou ostřelovali Šindeláře ze všech stran, další branky už ale nedosáhli. V závěrečné minutě naopak domácí výhru pojistil gólem do prázdné branky Ondřej Roman. Vítkovice – Třinec 6:3.

Roman Šimíček (Vítkovice Steel): Oba týmy hrály opravdu dobře. Pro lidi to bylo velmi pěkné utkání plné zvratů a rychlých protiútoků. Nám malinko utekla druhá třetině, v té třetí se nám ale podařilo Třinec přehrát a dát góly. A když jsme vedli 5:3, bylo jasné, že se budou tlačit dopředu, což nám hrálo do karet. Chci poděkovat všem hráčům za výkon, který předvedli. A taky fanouškům, atmosféra byla opravdu fantastická.

Václav Varaďa (Oceláři Třinec): Bylo to velice kvalitní derby, prostě play-off zápas. Neřekl bych, že jsme tahali za kratší konec, přesto jsme nakonec o tři góly prohráli. Přitom začátek byl z naší strany dobrý, vytvořili jsme si nějaké šance. Rozhodovalo se ve druhé třetině za nerozhodného stavu, kdy jsme nebyli schopni dát vedoucí gól. Mrzí nás, že nemáme ani bod, ale hráče jsme i přes porážku pochválili za příkladnou bojovnost.