Oceláři srovnali ztracené utkání, z Prahy vezou jeden bod

05.01.2012 · Daniel Ježek
Po Novém roce se třinečtí Oceláři vydali na led aktuálního lídra tabulky, pražské Sparty. Vstup vyšel lépe Slezanům, kteří vedli od druhé minuty. Domácí poté ale čtyřmi brankami otočili vývoj, aby Oceláři v poslední třetině srovnali na 4:4. Utkání rozhodly nájezdy, jediným úspěšným byl domácí Ton.
36.kolo, čtvrtek 5.1.2012
Sparta Praha
5:4sn
Třetiny: 1:1, 3:0, 0:3 - 0:0  Branky a nahrávky: 12. Ton (Tenkrát, Krstev), 24. Forman (Lapšanský, Sersen), 28. Broš (I. Rachůnek, Pacovský), 38. T. Rachůnek (Philipp, Milam) - 2. Bolf (Hořava), 48. Květoň (Kohn), 52. Květoň (Hořava, Klimenta), 60. Bonk (Bolf, Zíb). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. Diváci: 4361. Střely na branku: 31:42. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:4, 5:4.
Falter - Milam, Sersen, Kučný, Krstev, Philipp, Husák, Kočí - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žálčík, Lapšanský, Forman
Vojtek (od 40. min Hamerlík) - Zíb, Pavlík, Lojek, Bolf, Hudec, Richter, Kania. Cartelli - Květoň, Bonk, Hrňa - Klimenta, Rufer, Hořava M. - McGregor, Polanský, Kohn - Orsava, Ostřižek, Mičulka

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří se již po minutě hry ujali vedení, když od mantinelu střílel Lukáš Bolf a trefil se přesně mezi Falterovy betony. O navýšení skóre se poté pokusil Mičulka, ale Falter jeho střelu bez problému zlikvidoval. Sparta poprvé zahrozila až ve 4. minutě, kdy se před Vojtkem ocitl Tenkrát, jeho střela však minula třineckou branku. Třinec byl v první třetině aktivnější, pozornost Faltera postupně vyzkoušeli Lojek a Orsava, ale sparťanského brankáře překonat nedokázali. Sparta se rozehrála v druhé polovině první části. Ve vlastním oslabení se do obrovské šance dostal Broš, ale minul odkrytou branku. Sparta se ale o chvíli později vyrovnání dočkala. Při hře čtyři na čtyři nahrát Tenkrát ukázkově Petru Tonovi, jehož tvrdá střela se odrazila od břevna do třinecké branky.

Aktivní hru si přenesli Holešovičtí i do druhé třetiny. Ivan Rachůnek se ocitl před Vojtkem, ale těsně minul. Větší štěstí stálo při čtvrtém útoku Sparty. Lapšanský přihrál Miroslavu Formanovi, který prostřelil třineckého Vojtka. Domácím to netrvalo dlouho a opět rozvlnili síť třinecké branky. V osmadvacáté minutě se do střelecké listiny zapsal Michal Broš. Sparta nepouštěla třinecké hráče do vážnější šance, a tak neměl Falter tolik práce jako v první třetině. Naopak v neustálé permanenci byl třinecký Vojtek, přesto Sparta dlouho nemohla najít recept, jak brankáře hostí překonat. Podařilo se jí to až ke konci druhé části. Střelu obránce Philippa ještě Vojtek vyrazil, ale na následnou dorážku Tomáše Rachůnka nestačil.

Do třetí třetiny vstoupil Třinec nejen s Hamerlíkem v brance, ale i aktivněji. Falterovu pozornost vyzkoušel Mičulka, na sparťanského brankáře nevyzráli ani McGregor s Kohnem. Více štěstí měl v polovině třetí části David Květoň, který v přesilové hře propasíroval puk za Faltera. Snížit na rozdíl jediné branky se pokusil McGregor, ale sparťanská obrana třineckého útočníka včas zastavila. Uhlídat však nedokázala Davida Květoně, který po Hořavově přihrávce snížil do odkryté branky. Sparta chtěla opět navýšit vedení, blízko k tomu měl Broš, který se ocitl těsně před Hamerlíkem, ale třinecký brankář puk za svá záda nepustil. Úspěšná nebyla ani kombinace Tomáše Rachůnka s Fosterem, ani spolupráce Pacovského s Ivanem Rachůnkem. Sparta sahala po vítězství v normální hrací době, ale půl minuty před koncem poslal puk do odkryté sparťanské branky Radek Bonk.

Polovinu prodloužení odehrála Sparta v oslabení, přesto to byli Holešovičtí, kteří měli největší šanci. V posledních vteřinách vystřelil Ivan Rachůnek, ale ani jeho střela, ani následná dorážka Krsteva cestu do branky nenašly. Jediný gól v samostatných nájezdech dal až ve čtvrté sérii Petr Ton, a rozhodl tak o bodu navíc pro Spartu.

Richard Žemlička (Sparta Praha): Věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání. To se potvrdilo hned v prvních minutách, kdy nás Třinec dostal pod tlak. Celou první třetinu byl lepší a my jsme se štěstím vyrovnali. Ve druhé třetině se to otočilo, my jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Před poslední třetinou jsme zdůrazňovali hráčů, abychom hráli jednoduše. Bohužel nás asi moc neposlouchali, protože jsme o náskok přišli vlastní laxností. Jak jsme dostali gól na 2:4, tak jsme byli pod tlakem, Třinci narostla křídla a zaslouženě srovnal.

Břetislav Kopřiva (Oceláři Třinec): Po té kontumaci, která pro nás byla velice nepříjemná, protože jsme utkání s Plzní zahráli výborně, jsme měli dneska ze zápasu obavy. Taková ztráta v naší situaci není lehká. Kluci ale do utkání vstoupili dobře, první třetina byla vyrovnaná a hráli jsme velmi dobře. S druhými třetinami máme už delší dobu problém, vypadli jsme tam úplně z role a Sparta nás hodně přehrávala. Povedlo se nám dát ve třetí třetině gól, mužstvo se neskutečně zvedlo. Hráli jsme pak jen na tři pětky, přišel tlak a šance. To vyrovnání jsme si pak už zasloužili. Jsme za výsledek rádi, samozřejmě ta přesilovka čtyři na tři v prodloužení nebyla z naší strany dobře provedená, to je škoda.