Oceláři smetli Junosť a mají další tři body

08.09.2019 · Michal Samiec
Oceláři se v pátek uzdravili z nemocni zvané střelecká nemohoucnost a ve čtvrtém kole základní skupiny D Champions Hockey League pokračovali v ofenzivní potenci. V první třetině nasázeli Šelepněvovi tři góly, v dalším průběhu přidali další čtyři a připsali tak další důležité tři body do tabulky.
CHL4, neděle 8.9.2019
Junosť
7:2
Třetiny: 3:0, 2:2, 2:0  Branky a nahrávky: 2. Hrňa (M. Stránský, P. Vrána), 11. O. Kovařčík (P. Vrána, Chmielewski), 20. Marcinko, 27. M. Adámek (Gernát, Marcinko), 28. D. Kofroň (Hladonik, Hrehorčák), 59. Adamský (Kundrátek, O. Kovařčík), 60. M. Stránský (Marcinko, Kundrátek) – 32. Malcev (Želnerovski), 34. Parfejevec (Kulakov, Malcev). Rozhodčí: Baca, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 973. Střely na branku: 38:18. Střely mimo: 28:16. Zblokované střely: 15:8. Vhazování: 39:21. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 7:2.
HC Oceláři Třinec: Bartošák – Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, M. Adámek, Gernát – M. Stránský, P. Vrána, M. Kovařčík – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, Polanský, Adamský – D. Kofroň, Hladonik, Hrehorčák – Chmielewski.
Junosť Minsk: Šelepněv (21. I. Brikun) – Nogačjov, Antonov, Šjočin, Mickevič, Gerašenko, Kazakevič, Lesnikov, Tarlecky – Kulakov, Želnerovski, Parfejevec – Kolgotin, Malcev, Kaškar – Cyganov, Drozd, Lopačuk – Vološin, K. Brikun, Černikov.

Třineckým hokejistům se povedlo dokonale navázat na koncert ze třetí třetiny pátečního zápasu s Lahti. Oceláři v pátek vstřelili v závěrečné třetině čtyři góly a dnes proti Junosti navázali trojkou v síti Šelepněva. Brankář, který díky působení ve Vsetíně zná české hokejové reálie, začal gólem ve své síti již po 66 sekundách. Erik Hrňa střelou z první ze své pozice na pravém kruhu využil přesilovku a Oceláři vedli. V polovině deváté minuty mohli hosté vyrovnat, protože vyloučen byl Vrána, ale přesto, že přesilovku sehráli celkem solidně, se jim to nepovedlo. Naopak rychlou protiakci pár sekund po skončení oslabení zakončili Třinečtí gólově. Akci tři na jednoho zakončil po Vránově přihrávce před odkrytou branku Ondřej Kovařčík. Mezihru měli hráči Minsku solidní – dobře bruslili, snažili se chodit do rychlých ataků, střílet na Bartošáka z různých pozic. Místo snižující branky přišla třetí v jejich síti. V poslední minutě se po buly v útočném pásmu ohnal po bezprizorním puku Tomáš Marcinko a určil skóre úvodní třetiny – 3:0!

Druhá třetina byla ve znamení dvou slepených gólů. Oceláři začali i prostřední hrací dobu aktivně a Igor Brikun, který od dvacáté první minuty nahradil Šelepněva, měl co dělat. Aktivita Třince vyústila v dlouhou pasáž, kdy Oceláři zavřeli Junosť před jejich brankářem. Situaci ukončila lehká střela Mariana Adámka, která ale zmizla z výhledu běloruského brankáře a zapadla do jeho sítě. Třinečtí fanoušci se ani nestihli doradovat a o 27 sekund později padl další gól. Již pátý v síti hostujícího týmu měl na svědomí David Kofroň, jenž dostal puk mezi kruhy, potáhl si ho do bekhendu a pověsil do branky Brikuna. Hosté se ale po pár minutách dostali zpátky do hry. Na dvě plus dvě minuty šel za katr Polanský a Junosť obě přesilovky využila. Tu první po nedorozumění třinecké obrany Maxim Malcev a tu druhou procedil skrz Bartošákovy betony střelou od modré Maxim Parfejevec. Domácí ve zbytku druhé třetiny zvýšili obrátky, ale ke gólu, kterým by hostům opět uskočili ve skóre, se nepropracovali.

Oceláři třetí třetinu zvládli naprosto bez problémů. Prakticky celý průběh závěrečné dvacetiminutovky se hrál podle jejich not. Junosť nehrála špatně, dobře bruslila, snažila se o ofenzivní aktivitu. Tu ale pacifikovala klidná hra třineckých hokejistů, kteří se většinu času dokázali držet na puku, v obraně si nekomplikovali situaci a jednoduše vyváželi hru do klidnějších částí kluziště. Prakticky během celé třetí třetiny téměř čtyři tisícovky diváků neviděli velkou šanci ani na jedné straně, ale gólů se dočkali. V samotném závěru nejprve úplně nekrytý Martin Adamský měl na ose hřiště v mezikruží dost času i prostoru zamířit a poslat puk k tyči. V poslední minutě byli najednou vyloučení dva hostující hráči, navíc domácí trenéři odvolali brankáře Bartošáka a byla tu situace šest na tři. Po ztečované střele poslal Marcinko puk do strany na úplně volného Matěje Stránského, který neměl problém navýšit skóre na konečných 7:2.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Měli jsme výborný vstup do utkání, povedla se nám přesilovka, dali jsme první branku a měli jsme velmi dobrou produktivitu v první třetině. Když už si běloruský tým vytvořil nějaké šance, pomohla nám branka na tři nula. Poté jsme pokračovali v dobrém tempu a měli spoustu příležitostí. Trochu nám vzalo vítr z plachet oslabení, kdy soupeř dal dva góly, tam to potom bylo trochu nervozní. Minsk ucítil šanci, ale přestáli jsme to a ve třetí třetině jsme jim darovali dvě tři střely na bránu, ale kontrolovali jsme hru a zaslouženě bereme body. Potřebovali jsme v těchto dvou zápasech zabrat, abychom měli šanci na postup."

Hlavní trenér Junosti Minsk Michail Zacharov se na povinnou tiskovou konferenci po utkání CHL nedostavil.