Oceláři slaví výhru v základní části!

22.02.2015 · Daniel Ježek
V předposledním domácím zápase základní části Oceláři hostili brněnskou Kometu. Slezanům se povedl skvostný vstup do utkání, kdy si během první třetiny vypracovali tříbrankový náskok. Ten nepustili až do poslední sirény, mohou tak slavit zisk Prezidentského poháru!
49.kolo, neděle 22.2.2015
4:1
Třetiny: 3:0, 0:1, 1:0  Branky a nahrávky: 7. Plíhal (Ružička Št., Hrňa), 8. Žejdl (Nosek D., Dravecký), 18. Žejdl (Kovařčík O.), 55. Orsava – 23. Čermák. Rozhodčí: Horák, Mikula - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 32:23. Zblokované střely: 9:15. Hity: 9:8. Vhazování: 32:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Hrubec – Linhart, Galvas (A), Doudera M., Hrabal, Foltýn, Nosek D. – Ružička Št., Kreps, Hrňa – Orsava, Plíhal (C), Dravecký – Rákos, Růžička M., Matuš – Kovařčík O., Žejdl, Cienciala.
Falter – Kováčík, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Hájek – Hruška J. (A), Němec V., Ton – Burian, Koreis (A), Vondráček – Dočekal, Zohorna H., Honejsek – Káňa J., Čermák (C), Mrázek.

Oceláři šli za svým cílem od úvodního buly zápasu. Hned v šesté minutě si vypracovali dvojnásobnou početní výhodu, tu dokázali dokonale zužitkovat. Skóre zápasu otevřel Tomáš Plíhal, který v ještě probíhající přesilovce pět na tři zužitkoval přesný pas Ružičky. Za necelou minutu se vyprodaná WERK ARENA opět radovala. Falter kapituloval podruhé, tentokráte za jeho záda puk uklidil Lukáš Žejdl.

Slezané pokračovali ve zvýšené aktivitě. Další kotouč do brněnské sítě mohli dopravit Rákos, Nosek či Cienciala, ani jeden z nich ale neuspěl. To Hrubec měl v první třetině o poznání méně práce. Třineckého brankáře ohrozily snad jen pokusy Jana Hrušky, hostující útočník ale úspěšný nebyl. Znovu se tak radovali domácí. Svou druhou trefu v zápase v osmnácté minutě přidal Lukáš Žejdl, třinecký forward zužitkoval dobrou práci Ondřeje Kovařčíka a střelou mezi betony navýšil třinecké vedení – 3:0.

Kometa se po změně stran dostala do zápasu, paradoxně však při vlastní nevýhodě. Leoš Čermák ve třiadvacáté minutě sebral Ocelářům kotouč, přebruslil bránící dvojici a po kličce do bekhendu zasunul kotouč za dosud bezchybného Hrubce. Kometa zvýšila své tempo, vypracovala si výhodu přesilovky. V ní ale, stejně jako Čermák, mohli udeřit oslabení Oceláři. Plíhal dostal pas před brankoviště, střelou z první ale Faltera nepřekonal.

Lukáš Žejdl mohl, po uplynutí poloviny zápasu, zaútočit na hattrick, jeho pohotovou střelu ale dokázal hostující gólman zastavit. V dalších šancích se později na straně domácích ocitli Dravecký, Linhart či Matuš, ani jeden ale brněnského muže v masce nepřekonal. Kometa hrozila především v početní výhodě, Jan Hruška ale ani nadvakrát Hrubce nepropálil. Nezměnil to později ani Ptáček.

Vedoucí tým extraligové tabulky tak do poslední dvacetiminutovky vstupoval s dvoubrankovým vedením. To mohl v přesilovce navýšit Orsava, v tuto chvíli ještě na Faltera nevyzrál. Za dalších pět minut se však již třinecký útočník radoval. Martin Falter ještě předtím dokázal zlikvidovat pokus Štefana Ružičky, v pětapadesáté minutě už však byl krátký. Jakub Orsava si podél hrazení nabruslil až před branku a nakonec, I s hostujícím brankářem, dotlačil kotouč do branky. Regulérnost musel ještě posvětit videorozhodčí – 4:1.

Závěrečné minuty duelu se spíše už pouze dohrávaly. Kometa se ještě pokusila o kosmetickou úpravu skóre, střela Honejska ale úspěšná nebyla. Oceláři si tak dokráčeli k dalším třem bodům, které zajistily týmu ze Slezska triumf v základní části a zisk Prezidentského poháru. Třinec – Kometa 4:1.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Čekali jsme těžký zápas. Brno hrozilo rychlými protiútoku, v první třetině mělo dost šancí. Přesilovkou pět na tři jsme se dostali dopředu, vedení 3:0 po první třetině už tady dlouho nebylo. Druhá třetina byla trochu roztrhaná přesilovkami a oslabeními. Nechali jsme si dát hloupou branku, kluci ale zabojovali a od začátku zápasu šli za třemi body. Chtěli jsme dnes vyhrát.

Karel Beran (HC Kometa Brno): Hrál první se třetím, viděli jsme proto výborný hokej. O osudu utkání rozhodla především přesilovka domácích pět na tři, kdy jsme inkasovali dva góly. Pak jsme ještě dostali třetí gól. To už se hraje těžce. Snažili jsme se tlačit do útoku, šancí jsme si ale vytvořili málo. Gólem v oslabení jsme se trochu vrátili do zápasu, další jsme však již přidat nedokázali. Ve třetí třetině jsme však už další branku nepřidali a navíc inkasovali počtvrté.