Oceláři si s chutí zastříleli, Zlín potopili sedmi brankami!

18.11.2016 · Daniel Ježek
Oceláři v dvaadvacátém kole na svém ledě přivítali dvanáctý Zlín. Hráči s drakem na hrudi sice měli pomalejší rozjezd, pěti brankami ve druhé třetině ale rozhodli o své výhře. Slezané si s chutí zastříleli, když konto hostujícího týmu zatížili sedmi přesnými zásahy. Branky Ocelářů vsítili Roth, Sýkora, Linhart, Kreps, Marosz a dvakrát Adamský.
22.kolo, pátek 18.11.2016
Zlín
7:1
Třetiny: 1:0, 5:0, 1:1  Branky a nahrávky: 17. J. Sýkora (Polanský), 27. Roth (Kreps, Linhart), 28. Adamský (Polanský, M. Doudera), 34. Linhart (Roth, Martin Růžička), 35. Kreps (Irgl), 36. Marosz (Petružálek), 52. Adamský (Polanský, Nosek) – 45. Šťastný (Horák). Rozhodčí: Mrkva, Hejduk – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 993. Střely na branku: 37:26. Zblokované střely: 9:15. Hity: 8:9. Vhazování: 37:27. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Petružálek (A), Špirko, Hrňa – Dravecký, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Irgl (C) – Adamský (A), Polanský, Sýkora.
PSG Zlín: Kašík (od 36. min Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Blaťák (A), Horák, Žižka, Holomek, Bořuta – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Šťastný – Maruna, Gago, Ondráček.

V úvodních minutách utkání dvaadvacátého kola mez Oceláři a Zlínem byli lehce aktivnější hokejisté hostujícího celku. Peter Hamerlík, který pro tento duel v brankovišti vystřídal Šimona Hrubce, musel kontrolovat několik pokusů, brankář Ocelářů byl stoprocentní při všech šancích Zlína.

Úvodní aktivita ale Ševcům dlouho nevydržela, hráči s drakem na hrudi se postupně dostávali do tempa a byli tím týmem, který držel otěže zápasu ve svých rukou. Akce Polanského s Adamským, Petružálka s Rothem, ani pokus Marosze ale první branku zápasu nepřinesly.

WERK ARENA tak poprvé explodovala v minutě sedmnácté, kdy Slezané zužitkovali svůj tlak. Jiří Polanský z rohu chytře hledal najíždějícího Jána Sýkoru, ten šikovně tečoval kotouč za Kašíkova záda.

Oceláři po vstřelené brance ožili ještě více, zrychlili svou hru, vybojovali si i první početní výhodu utkání. Slezané se v ní ale k většímu ohrožení soupeřovy branky nedostali. Do kabin se tak poprvé šlo za jednobrankového vedení domácího týmu.

To v prostřední dvacetiminutovce narostlo do mnohem větších rozměrů, Oceláři rozvlnili ve druhé třetině hostující síť celkem pětkrát. Pokaždé se jednalo o branky rychle jdoucí za sebou, poprvé se tak stalo v rozmezí minut s pořadovými čísly dvacet sedm a dvacet osm. Kašíka překonali Vladimír Roth a Martin Adamský. Oba pálili ze střední vzdálenosti, oba trefili horní patra zlínské klece.

Kouč Zlína Rostislav Vlach si po dvou rychlých inkasovaných gólech vzal oddechový čas, brankostroj Ocelářů se mu ale zastavit nepovedlo. Slezané po uplynutí poloviny duelu hráli dvě přesilovky za sebou, první, která byla o poznání lepší, než úvodní početní výhoda zápasu, ještě využít nedokázali. V té další se již radovali.

Bombu Vladimíra Rotha od modré před Kašíkem šikovně tečoval Tomáš Linhart, brankář Zlína byl bez šance. V další minutě Kamil Kreps dovedl do zdárného konce akci Zbyňka Irgla a třinecké publikum si užívalo páté branky.

Oceláři zůstávali i nadále při chuti, po dalších osmapadesáti vteřinách přidali šestou branku. Poslední, kterou inkasoval Libor Kašík. Hostujícího brankáře v úniku prostřelil Rostislav Marosz a Kašík raději přenechal své místo Tomáši Štůralovi. WERK ARENA se dožadovala desítky.

Závěrečná perioda tak byla jen formalitou a možností pro Zlín, jak kosmeticky upravit skóre. To se hostům povedlo v minutě pětačtyřicáté, kdy zlínskou šňůru bez vstřelené branky protrhl David Šťastný. Hostující forward využil menšího zaváhání Ocelářů při střídání a po rychlé akci propálil Hamerlíka mezi betony.

Šestibrankové vedení mohl Ocelářům vrátit Zbyněk Irgl, kapitán Ocelářů měl velkou příležitost po Polanského pasu. Irgl z první ale trefil jen levou tyč hostující branky. To ale neplatilo v početní výhodě v dvaapadesáté minutě. Štůrala sice dokázal vyrazit ránu Noska i dorážku Polanského, na druhou dorážku Martina Adamského již ale nestačil – 7:1.

Zlínští mohli korigovat stav při své druhé početní výhodě, Hamerlík ale druhý kotouč za svá záda nepustil. Další gól už WERK ARENA neviděla, Oceláři si tak zapsali pohodovou výhru 7:1 a další tři body do tabulky.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Musím celý tým pochválit. V naší hře se objevilo od druhé třetiny vše, co nám v minulém utkání chybělo. Spousta střelby, clonění před bránou. Jsme rád, že jsme to vyjádřili i gólově. Třetí třetina se už víceméně dohrávala. Uznání si zaslouží také Peter Hamerlík, který šel po delší době do brány a předvedl parádní výkon. Útoky jsme obměnili, protože se nám uzdravil Erik Hrňa. Jsme rádi, že se to povedlo."

Rostislav Vlach (PSG Zlín): "První třetina byla vcelku vyrovnaná, ale ve druhé byl Třinec jasně lepší. Vše pramenilo z našich chyb. Neudrželi jsme kotouč a branky jsme dostali po hrubých individuálních chybách, což se nám v poslední době stává celkem často. Proto Třinec zaslouženě vyhrál, když to zlomil během deseti minut."