Oceláři si připsali důležité body proti Varům

01.10.2013 · Tomáš Vacho
Velice vyrovnané utkání se dnes odehrálo ve třinecké Werk Aréně, kam dorazil houževnatý soupeř z Karlových Varů. Góly byly k vidění až v průběhu druhé třetiny, kdy se za Oceláře prosadili Varaďa se Zagrapanem. V posledním dějství navíc prolomil své střelecké trápení Martin Růžička.
8., úterý 1.10.2013
Karlovy Vary
3:1
Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0  Branky a nahrávky: 22. Varaďa, 26. Zagrapan (Rufer), 54. Růžička (Roth) – 34. Hruška (Vlach, Hovorka). Rozhodčí: Mikula, Šír – Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Diváci: 3026. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Hrubec – Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Zíb – Martin Růžička, Bonk, Rufer – Gorškov, Polanský, Adamský – Ostřížek, Marek Růžička, Varaďa – Zagrapan, Matuš, Rákos
Závorka – Bičánek, Grman, J. Drtina, Šmach, Gulaši, Parýzek – Zaťovič, Hruška, Hovorka – Doležal, Vlach, Koblasa – Dlouhý, Kverka, Zucker – Kytnár, Balán, Flek – Tomeček

První třetina prakticky nic nepřinesla. Za zmínku stojí pouze akce Tomečka s Balánem ze šesté minuty, kdy ujeli na jediného obránce a druhý jmenovaný útočník Karlových Varů vyslal na Hrubce dobrou střelu, kterou však domácí gólman pokryl.

Druhé dějství přineslo nejen otevření skóre, ale také oživení hry na obou stranách. První trefu zápasu zaznamenal Václav Varaďa ve dvaadvacáté minutě, když využil vyhraného buly a rychle zakončil bekhendem za bezmocného brankáře.

Záhy mohl vyrovnat Petr Koblasa, ale z dorážky trefil pouze přesunujícího se Hrubce. Třinec tato posloupnost situací náležitě vyburcovala k velkému tlaku.

Ten vyústil v jeho druhou branku, kterou přidal o čtyři minuty později Marek Zagrapan do zdárného konce dovedivší akci dua Ostřížek – Rufer.

Tlak Třince pokračoval i poté, do obrovské šance se dostal Martin Růžička, ale v jasné šanci zklamal a napálil pouze uprostřed brány stojícího gólmana. V polovině zápasu se do dobré šance dostal i Jiří Polanský, který se obtočil kolem brány a z bezprostřední blízkosti zakončil, jenže Závorka zavřel všechny skuliny. Ve dvatřicáté minutě Rákos netrefil poloprázdnou bránu, a z dorážky pak netrefil úplně prázdnou bránu ani Václav Varaďa.

Hostům se podařilo navzdory mdlému výkonu stav korigovat ve čtyřiatřicáté minutě zásluhou Radima Hrušky, který stál na konci pohledné kombinace na jeden dotek.

Poslední dějství se neslo opět ve znamení hokejové nudy. Třinec se snažil bránit nejtěsnější rozdíl, což se mu nakonec podařilo, ba naopak ještě jeden gól vstřelil.

Ve čtyřiapadesáté minutě se adresátem Rothovy bekhendové nahrávky podél brankoviště, stal Martin Růžička. Ten ji těžké pozici zužitkoval a vstřelil svou první branku v letošní sezóně. Hosté pak již jen marně dobývali útočné pásmo, Oceláři si tak dokráčeli pro tři body.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): Chystali jsme se na to, že Karlovy Vary výborně brání. To se potvrdilo a jsme proto hodně šťastní, že jsme vydřeli tři body. Přes jejich obranu jsme těžko hledali cestu. Museli jsme být trpěliví, abychom se nenechali strhnout, protože oni mají smrtící brejky. V závěru jsme zredukovali sestavu a dotáhli to do vítězného konce.

Jaromír Kverka st. (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že jsme podali poctivý a bojovný výkon. Bohužel jsme udělali ve druhé třetině dvě chyby v předbrankovém prostoru a zaplatili za to dvěma góly. V závěru jsme se s tím snažili něco udělat, ale bohužel se nám to nepovedlo. Z naší strany to nebyl špatný zápas. Když budeme takhle dále pracovat, v dobré se to obrátí.