Oceláři se v Olomouci neprosadili, vítězství berou Hanáci

27.02.2022 · Adam Sušovský, foto Daniel Klement, HC Olomouc
Třinečtí Oceláři nezvládli zápas na Hané, proti Olomouci se trápili zejména směrem dopředu. Teprvé počtvrté v sezoně vyšli střelecký naprázdno a se soupeřem bojujícím o účast v play off prohráli 0:3.
42.kolo, neděle 27.2.2022
3:0
Zimní stadion Olomouc
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 40. Ondrušek, 46. Kusko (Bambula, Knotek), 48. Nahodil (Krejčí, Ondrušek). Rozhodčí: Pražák, Obadal - Hynek, Rampír. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 400 (omezená kapacita stadionu). Střely na branku: 25:24. Průběh utkání: 3:0.
Konrád – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, David Krejčí (A), Nahodil – Kusko, J. Knotek (A), Bambula – Olesz, Navrátil, V. Tomeček – Burian, Lichanec, Michal Kunc.
Mazanec – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Zahradníček, M. Adámek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, A. Nestrašil, Bakoš – Hrehorčák, Miloš Roman, Kofroň – Dravecký (A).

Ofenzivně nepovedené utkání za sebou mají třinečtí Oceláři, v Olomouci proti dobře bránícímu soupeři se v útoku trápili. Z 24 střel se neujala jediná, teprvé počtvrté v sezoně se v zápase neprosadili. Domů tak odjíždějí s nulou bodů na kontě.

Dohrávka 42. kola hokejové Tipsport extraligy byla velice úsporná, na úvodní branku se v metropoli Hané čekalo až do samotného konce druhé třetiny. V té první se totiž neujala nebezpečná teč Kofroně, ani velká šance Krejčího krátce před první přestávkou.

Šanci jít do vedení měli třinečtí hokejisté ve 24. minutě, kdy ránu Růžičky nepříjemně tečoval Musil, ale domácí dokázali puk udržet před brankovou čárou. Od té doby hru výrazně ovlivnilo velké množství vyloučení, Oceláři v prostřední části posbírali hned sedm menších trestů. Využít toho mohli domácí v 36. minutě, když dvakrát zafungovala spolupráce mezi Krejčím a Navrátilem až do finální střely.

A tak se domácí paradoxně ujali vedení, když hrál přesilovku Třinec. Ve 40. minutě trefil ze středního pásma odkrytou branku Jiří Ondrušek, poté co Ocelářům nevyšla rozehrávka a gólman Mazanec se nestačil vrátit do své klece.

Hned na začátku třetí části se Oceláři snažili o vyrovnání, jenže Konrád dokázal v dobré střelecké pozici vychytat Růžičku a pak už pálili přesně jen domácí. Ve 36. minutě zakončoval po hezké akci do poloodkryté branky Silvestr Kusko. A definitivní podobu výsledku dal ve 49. minutě Lukáš Nahodil, který po svých dvou šancích nakonec doklepl kotouč za záda třineckého gólmana až po přihrávce Krejčího.

Olomouc dokázala Oceláře porazit 3:0, nic na tom nezměnila ani hra bez brankáře, o kterou se svěřenci trenéra Václava Varadi ještě odvážně pokoušeli v posledních dvou minutách zápasu.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Z naší strany velice dobré utkání a musím říct, že pravděpodobně nejlepší po Novém roce. Hráli jsme disciplinovaně, výkon jsme drželi na vysoké úrovni po celou dobu utkání. Musím pochválit Braňa Konráda i týmový výkon. Byla tady výborná atmosféra, to znamená, že i fanoušci si zaslouží část toho bodového zisku. Musím říct, že jsme spokojeni a gratuluji hráčům.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Chtěl bych nejprve poblahopřát soupeři. Měli jsme to hodně těžké, domácí urputně bránili a my se nechali odvést od naší hry. Myslím si, že jsme měli velmi dobrý nástup za stavu 0:1. Každé střídání jsme měli jednu možnost, kterou jsme neproměnili. Zlomil to druhý gól, ale hráči zápas nevzdali. Neodehráli jsme špatné utkání, ale jsme na nule.“