Oceláři s Litvínovem i počtvrté v sezóně úspěšně

02.02.2018 · Michal Samiec
Utkání třetích Ocelářů s poslední Vervou Litvínov bylo po celých šedesát minut velmi vyrovnané. Hosté zpod Krušných hor chtěli přetrhnout nelichotivou sérii porážek, a tak se prezentovali bojovným výkonem. Třinečtí sice v průběhu třetí třetiny vedli 4:1, svěřenci trenéra Šlégra snížili na rozdíl jediného gólu. Víc ale nedokázali. Body si do tabulky připsal Třinec.
46.kolo, pátek 2.2.2018
Litvínov
4:3
Třetiny: 0:0, 2:1, 2:2  Branky a nahrávky: 21. Roth (Martin Růžička), 38. Polanský (Svačina, Adamský), 50. Adamský (Svačina), 57. Roth (Svačina) – 26. Jurčík (Baránek, Gerhát), 58. Válek (Řehoř), 60. Trávníček (J. Mikúš, Gula). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 538. Střely na branku: 33:30. Zblokované střely: 13:11. Hity: 20:30. Vhazování: 37:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Adámek, Linhart – J. Petružálek, Rákos, Chmielewski – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.
HC Verva Litvínov: Kantor – Baránek, Iberer, Kubát, Gula, L. Doudera, Čutta, Sklenička – Marek Růžička, J. Mikúš, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Jurčík – Matoušek, Válek, Řehoř.

První třetina utkání Ocelářů tahajících pětizápasovou sérii vítězství a posledního Litvínova snažícího se dostat ven z těžké dvanácti porážkami způsobené krize začala územní převahou Ocelářů, kteří se dostali k několika zajímavým střelám po chybách v rozehrávce Litvínova. První šanci domácích si ve třetí minutě připsal Cienciala, když mu na teč nastřelil puk mezi kruhy Hrňa. O minutu později zahrozilo na druhé straně, když Lukáš Doudera střílel z kruhu těsně nad třineckou branku. Největší šanci první třetiny měl v páté minutě Hübl, který se po chybě třineckých beků na útočné modré čáře dostal do samostatného úniku, ale trefil jen spojnici tyčí Hrubcovy branky. Oba týmy nevyužili v úvodní části po jedné přesilovce, aniž by si vytvořili větší brankovou příležitost. Naopak na konci třinecké početní výhody ujela dvojice Gerhát – Lukáš Doudera, ale prokombinovat se do zakončení se jim nepovedlo. V samotném závěru úvodní dvacetiminutovky se ke střele z mezikruží dostala další extřinecká tvář v litvínovských barvách Marek Růžička, ale jeho šance poté, co se spoluhráči z formace rychlými přihrávkami dostali zpoza branky, skončila na Hrubcovi.

To, co chybělo první třetině, dostali diváci ve druhé části hned po 42 sekundách. A sice branky. Vladimír Roth si vyměnil puk s Martinem Růžičkou a svižnou střelou zápěstím z vrcholu kruhu prostřelil Kantora. Hned po inkasované brance mohli hosté vyrovnat, když si na levém křídle před branku sjel Kubát. Šance pokračovaly i nadále – Chmielewski objel litvínovskou branku, po jeho střele dorážel před Kantorem Petružálek. Na druhé straně se prezentoval šancí Hanzl, který byl před Hrubcem sám, ale příliš blízko, a neprosadil se ani z dorážky Mikúš. Třinečtí v útoku vymysleli šanci Adamského, který byl nekrytý kousek za modrou na ose útočného pásma, ale bomba z první skončila nad brankou. Ve 26. minutě Werk arena viděla druhou branku utkání, díky které Verva vyrovnala skóre. Ondřej Jurčík stál na hraně Hrubcova brankoviště a šikovně usměrnil Baránkovo nahození za třineckého brankáře. Následovala hlušší pasáž kolem poloviny utkání, kde se oba týmy spíše hledaly, než aby prezentovaly ofenzivní akce.

Další šance tedy osazenstvo Werk areny registrovalo až po třicáté minutě. Trávníček se dvakrát objevil na pravé straně útočného pásma před rozhozeným Hrubcem. Poprvé mu puk nesedl, ale při druhé situaci se třinecký brankář musel ukázat výborným zásahem. Třinečtí před druhou brankou ještě vymysleli šance Adámka, který nejprve pálil z vrcholu kruhu. Následně si o tři minuty později vyměnil puk s Draveckým a vybruslil od pravého mantinelu až do gólové šance. Velkou šanci měli také Chmielewski s Rákosem, kteří nedokázali přehodit ležícího brankáře hostů.

Litvínovští nebyli bez dobrých situací, naopak byli v této chvíli opticky možná o něco lepší. Ve 34. minutě po chybě v útočném pásmu Třince pádili dva na jednoho, nakonec zakončoval nad z druhé vlny sjíždějící Lukeš. Velmi aktivní byl i z týmu Ocelářů hostující Marek Růžička. Závěr třetiny ale patřil Slezanům. Ve 38. minutě vyvezl puk zpoza branky Svačina a naservíroval jej úplně osamocenému u levé tyče stojícímu Jiřímu Polanskému. Oba hráči si mohli roli prohodit o půldruhé minuty později. Rychlou akci Polanského po levém křídle zakončoval Svačina. Ten zakončoval po křížné přihrávce už skoro z úrovně brankové čáry a trefil Kantora jen do zadních partií těla, litvínovský brankář si situaci pohlídal a pro třinecké pravé křídlo tak jeho číslo 13 bylo tentokrát smolné.

Třetí třetina začala šancí třineckého Doudery, který si sjel na vrchol kruhu a tvrdě vypálil, Kantor viděl a byl na místě. O minutu později zatlačil Litvínov, šanci si nevytvořil a na druhé straně o moment později od pravého mantinelu hledal u pravé tyče stojícího Marcinka Adámek. V páté minutě poslal na Kantora utěšenou ránu z mezikruží Roth, výborný, ale nezáviděníhodně štiplavý zákrok ramenem si připsal litvínovský maskovaný muž. O minutu později poslal Svačina puk z levého křídla na úplně volného před Kantorem stojícího Adamského, ale litvínovský gólman neinkasoval ani z této střely. Dobrou šanci měl o chvíli později na druhé straně Jurčík – jeho svižná a schovaná střela měla gólové parametry, Hrubec ji ale vytěsnil do ochranné sítě holí. Vedení Oceláři navýšili v polovině třetí dvacetiminutovky. Martin Adamský dostal puk na vlastní modré čáře, ujel všem a bekhendem procedil puk za Kantora.

Třinečtí mohli navýšit skóre v 52. minutě, kdy dostal Roth puk na modrou, sjel si mezi kruhy, ale místo střelby volil přihrávku. O pár sekund později Kantor zaváhal při rozehrávce, čehož okamžitě prakticky z rohu chtěl využít Adamský, ale z ostrého úhlu trefil jen tyč. Slezané měli následně dvě slepené početní převahy, ale v obou dohromady si vytvořili jen dvě příležitosti. Roth poslal puk rychle mezi kruhy Růžičkovi, který netrefil bránu, a ve druhé z nich Ciencialovu přízemní střelu šikovně mezi kruhy tečoval Adamský. Oceláři tak potvrdili, že se jim v poslední době přesilovky moc nedaří. V 57. minutě dali domácí gól, který jim dal tříbrankový náskok, když se střílenou přihrávkou prosadil Vladimír Roth. Hosté o 14 sekund později utkání ještě zdramatizovali, to se po samostatném úniku prosadil Lukáš Válek. Trenér Šlégr minutu před koncem odvolal brankáře Kantora a Verva to zkoušela s šesti muži v poli. Litvínovští ještě 33 sekund před poslední sirénou snížili Michalem Trávníčkem, ale víc se jim nepodařilo. Oceláři porážejí Litvínov i počtvrté v sezóně, vyhráli pošesté za sebou, naopak Verva 13 utkání po sobě prohrála.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Utkání jsme neodehráli tak, jak bychom si představovali. Z týmu zaslouží pochvalu především brankář Šimon Hrubec, který nás hodně podržel. Důležité bylo, že se nám povedlo za stavu 2:1 zlomit zápas na naši stranu, Martin Adamský ujel a dal gól na 3:1. Musím říct, že Litvínov se zvedl. Neodehrál vůbec špatné utkání, jsme rádi, že body zůstaly v Třinci.“

Radim Skuhrovec (HC Verva Litvínov): „Oproti minulému zápasu jsme znovu podali zlepšený výkon. Dostávali jsme se i do brankových příležitostí, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Soupeř naopak své šance proměnil a to je důvod, proč jsme v Třinci prohráli. Je to obrovská škoda.“