Oceláři potvrdili papírové předpoklady a stále vedou extraligu!

18.01.2011 · Daniel Ježek
Utkání prvního celku Tipsport extraligy s posledním. Tak by se dal krátce charakterizovat zápas mezi Oceláři Třinec a Mladou Boleslaví. Oceláři si po raketovém nástupu, kdy za necelých dvanáct minut dokázali nastřílet čtyři branky, berou tři body za vítězství 5:2.
42.kolo, úterý 18.1.2011
Ml. Boleslav
5:2
Třetiny: 4:0, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 1. Květoň (Seman), 7. Růžička (Polanský), 8. Polák (Seman, Bonk), 12. Peterek, 40. Peterek (Hudec) - 38. Tvrdík (Bahenský), 44. Hyka (Hay, Gajovský). Rozhodčí: Minář, Mikula - Prchal, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2786. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.
Hamerlík - Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Štach, Krajíček, Vágner, Hrabal - Květoň, Polanský, Růžička - Zagrapan, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - McGregor, Orsava, Hrňa.
Schwarz (8 Valent) - Hay, Marušák, Lehikoinen, Chaloupka, Mikuš, Žabka, Loskot - Mikulík, Divíšek, Plodek - Bahenský, Štefanka, Tvrdík - Boháč, Vrbata, Nouza - Hyka, Gajovský, Matějovský

Utkání 42. kola proti sobě svedlo dva celky z opačných pólů tabulky. A tak taky vypadal úvod celého střetnutí. Oceláři od úvodních minut hýřili aktivitou a svého soupeře nepouštěli téměř k ničemu.

Již po necelých třiceti vteřinách se po pasu Semana dostal do samostatného úniku David Květoň, který nekompromisní střelou pod víko poprvé rozradostnil tribuny Werk arény. Úvodní branka v síti Schwarze nakopla třinecké k ještě větší aktivitě, na další gólový úspěch si ale domácí museli počkat dalších šest minut. První formace Ocelářů tak dlouho dobývala svatyni hostů, až se to podařilo Martinu Růžičkovi, který z velmi ostrého úhlu vsítil svou jubilejní 20. branku. Netrvalo to ani minutu a Schwarz musel lovit potřetí puk ze své sítě.

Po krásné kombinaci po ose Bonk - Seman - Polák se puk dostal k Vojtěchu Polákovi, který střelou do zcela odkryté branky hostů poslal Schwarze na střídačku. Do branky Mladé Boleslavi se tak postavil Michal Valent, ani on ale nedokázal uhájit své čisté konto. Po dalších čtyřech minutách nechala hostující obrana za svými zády Jana Peterka a pro zkušeného matadora to nebyl problém vsítit čtvrtou branku domácích.

Nudnější pasáž hry mezi minutami číslo 15. až 26. protrhl Martin Růžička. Jeho vysokorychlostní projektil z vrcholu pravého kruhu však mířil jen do tyče. Později se před Valentem objevil nehlídán Bonk, který ale ani nadvakrát nedokázal překonat brankáře hostů. Hra se tedy vrátila do starých kolejí, dokud se počítadlo odehraných minut nezastavilo na čísle 38. Po menších zmatcích v domácích zadních řadách se ke střele dostal Michal Tvrdík, který nekompromisně snížil na rozdíl tří branek.

Inkasovaná branka ale nabudila Oceláře k větší aktivitě, jenže se k nim nepřiklonilo střelecké štěstí. Martin Adamský, který tečoval nahození Hudce, podruhé v zápase nastřelil tyč. Nemusel však dlouho smutnit, jelikož se o minutu později k puku dostal Jan Peterek, jenž tváří v tvář brankáři Valentovi nedal sebemenší šanci a upravil tak gólový účet po čtyřiceti minutách na 5:1.

Také závěrečná dvacetiminutovka se nesla v duchu poměrně divácky neatraktivního hokeje. Necelé čtyři minuty po začátku poslední periody se dostal k puku hostující mladíček Tomáš Hyka a povedenou kličkou do bekhendu vstřelil svou první extraligovou branku kariéry. Domácí po druhé inkasované brance opět zvýšili aktivitu, která jim přinesla ovoce alespoň v podobě dvojnásobné přesilovky. Oceláři těžce bušili na vrata hostující defenzívy, všechny jejich šance ale likvidoval v pohodě chytající Valent. Do konce zápasu si třinečtí hlídali výsledek, a tak utkání skončilo v poměru 5:2.

Pavel Marek (Třinec): Musím hráčům poděkovat, že k tomu přistoupili s maximální zodpovědností. Žádné utkání není jednoduché nebo předem vyhrané. Jsem rád, že jsme nastoupili tak aktivně. Dali jsme rychle góly a hráči se zklidnili. Chvílemi to až přeháněli. V závěru jsme trochu zvolnili, projevilo se na nás možná to těžké utkání v Pardubicích, které se hrálo v tempu play off.

Vladimír Hiadlovský (Mladá Boleslav): Soupeř měl vynikající první třetinu, ve které dal čtyři góly. Ukázal nám, v čem máme nedostatky a kde se musíme poučit. V dalších dvou třetinách možná pod dojmem vysokého vedení polevil a hra se vyrovnala. My jsme spokojeni, že jsme další dvě třetiny vyhráli 2:1, i když body pochopitelně zůstaly doma. Do dalších zápasů to je ale vzpruha.