Oceláři nebodovali ani ve třetím utkání ve skupině

02.09.2021 · Michal Samiec
Třinečtí Oceláři měli výborně rozehrané třetí utkání ve skupině Champions Hockey League. Po úvodní dvacetiminutovce vedli po brankách Kofroně, Chmielewského a Marcinka o tři góly, ale ani to svěřencům trenéra Varadi nestačilo. Hosté ve druhé třetině vyrovnali a na začátku třetí třetiny rozhodl Diaz.
3.kolo, čtvrtek 2.9.2021
Fribourg-Gottéron
3:4
Třetiny: 3:0, 0:3, 0:1  Branky a nahrávky: 4. D. Kofroň (Marcinko, M. Adámek), 11. Chmielewski, 14. Marcinko (Hrňa, D. Musil) – 23. Sprunger (DiDomenico, A. Bykov), 26. Sprunger (Desharnais, Mottet), 40. DiDomenico (Mottet), 43. Diaz (DiDomenico, A. Bykov). Rozhodčí: Pražák, Šír – Klouček, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:23. Vyhraná vhazování: 33:36. Zblokované střely: 22:13. Hity: 14:14. Diváci: 1 848 Průběh utkání: 3:0, 3:4.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, D. Kofroň – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák.
HC Fribourg-Gottéron: Berra – Gunderson, D. Sutter, Diaz, Furrer, Kamerzin, Dufner, Chavaillaz – Brodin, Desharnais, Mottet – Sprunger, A. Bykov, DiDomenico – Herren, Walser, Jörg – Bougro, Schmid, Marchon.

První třetina třetího skupinového utkání třineckých Ocelářů v této sezóně Champions Hockey League domácím hokejistům, kteří potřebovali pro zajištění reálné naděje na postup do dalších bojů v soutěži bodovat, vyšla podle jejich představ. Od úvodu byli třinečtí hokejisté aktivnější a gólově to bylo vyjádřeno již po třech a půl minutách. David Kofroň převzal v jízdě puk od Marcinka, přebruslil obránce Suttera a zavěsil k tyči Berrovy branky. Hosté po inkasované brance zvýšili obrátky, ale moc příležitosti pohnout skóre si nevytvořili. Domácí obrana byla pozorná, a když byl v dobré střelecké pozici v osmé minutě Bykov, ruský útočník se švýcarským pasem přestřelil Mazancovu branku.

V jedenácté minutě, tedy po více než sedmdesáti minutách hry, byl vyloučen první hráč Fribourgu v zápasech proti Třinci. Domácí využili přesilovou hru již po čtyřech sekundách, když se do předbrankového prostoru odrazil puk od hostujících hráčů po jejich vyhraném buly a pohotově se prosadil Aron Chmielewski. O dvě a půl minuty později se domácí skórovali potřetí, když po dvou rychlých přihrávkách dostal kotouč do samostatného úniku Tomáš Marcinko, který se prosadil střelou o Berrovu tyčku. Oceláři mohli vedení ještě navýšit, když v sedmnácté minutě namazal Roman mezi kruhy Marinčinovi, jenž akci protáhl k tyči branky Fribourgu, ale Berra byl tentokrát na místě. Švýcarský gólman odolal i další Romanově střele, kterou schytal do masky a následně přerušil hru.

Tak, jako si po první třetině mohli mnout ruce domácí hráči, druhá dvacetiminutovka vyšla učebnicově hostům. Týmu Fribourgu-Gottéron ideálně vstoupili do třetiny, již po dvou minutách byl zcela osamocený mezi kruhy Julien Sprunger, který dokázal poslat DiDomenicovu přihrávku do hole mezi betony Mazancovi. Když se kapitán hostů, Julien Sprunger, objevil na podobném místě na slotu o tři a půl minuty později a opět dokázal poslat kotouč do třinecké sítě, mohli se domácí hráči na sebe zlobit. Byla to totiž akce jako přes kopírák s druhým gólem. Třinečtí pak nevyužili dvě přesilovky, přestože si před Berrou dokázali vytvořit dobré šance i solidní tlak.

V patnácté minutě měl velkou šanci na navýšení jednobrankového vedení Ocelářů Martin Růžička. Chavaillaz ztratil u obranné modré čáry puk, Nestrašil jej jemnou žabičkou poslal mezi kruhy na třineckého snajpra, kterému kotouč při pokusu o kličku do bekhendu sjel mimo tři tyče švýcarského týmu. Co se nepovedlo domácím, uměli využít hostující hráči. Fribourg-Gottéron využil i druhé vyloučení třineckého týmu, když necelou minutu před koncem kotouč vyplaval před Mazancem, kde se ho ujal Christopher DiDomenico a po kličce jej poslal k tyči Mazancovy branky. Podruhé se do kabin tak šlo za vyrovnaného stavu.

Oceláři na začátku třetí části hry ještě dohrávali početní výhodu po vyloučení Rossiho na konci druhé třetiny, ale neuspěli. Naopak pár okamžiků po návratu hráče švýcarského družstva na led inkasovali počtvrté. Z předbrankového prostoru se prosadil Raphael Diaz a tým Fribourg-Gottéron tak dokonale otočil průběh třetího utkání této sezóny hokejové Ligy mistrů. Hosté se po čtvrtém vstřeleném gólu dvakrát provinili proti pravidlům, ale Oceláři toho nedokázali využít, navíc druhou přesilovku zkrátil na minimum Marcinkův čtyřminutový faul. Vyloučení třineckého centra zároveň bylo prvním ubráněným trestem domácích v zápase.

Další možnost vyrovnat měli domácí hráči po faulu Diaze, ale ani z této situace branka nepadla, naopak na druhém konci hřiště musel situaci zachraňovat faulem Chmielewski. Ve hře čtyři na čtyři i po skončení obou trestů byli aktivnější domácí, které čím dál víc tlačil čas. V samotném závěru třinecký trenérský štáb odvolal Mazance z branky a Oceláři si vytvořili před Berrou tlak i velkou šanci, když Marinčin nahrával na pravou tyč hostujícího týmu Hrehorčákovi, ale vyrovnat se domácím hráčům nepodařilo.

Aleš Krátoška (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): Čekali jsme těžkého soupeře, kvalita týmu ze Švýcarska je velká. První třetina nám vyšla, jak herně, tak výsledkově. Byli jsme jednoznačně lepší, takhle bychom si to představovali, kdybychom to vydrželi celých šedesát minut. Od druhé třetiny nebyl náš výkon, jako bychom si představovali. Ve třetí třetině jsme nevyužili šance, které jsme měli, mohli jsme si pomoct nějakým gólem v přesilovce a minimálně srovnat. V sobotu bychom měli hrát jako první třetinu, to bylo podle našich představ a chtěli bychom na to navázat. Ohledně sestavy se poradíme s kolegy.