Oceláři mají skalp Čerepovce! Rozhodla o tom skvělá třetí třetina!

15.08.2014 · Daniel Ježek
K poslednímu zápasu turnaje Steel Cup 2014 vyjeli hráči Třince a Čerepovce. V utkání mezi organizátorem turnaje a účastníkem KHL dlouho vedl Severstal, Oceláři ale v poslední dvacetiminutovce přidali na obrátkách a třemi brankami otočili skóre ve svůj prospěch! Vítěznou branku dal minutu před koncem Martin Adamský!
turnaj Steel Cup, pátek 15.8.2014
Čerepovec
4:3
Werk aréna
Třetiny: 1:1, 0:2, 3:0  Branky a nahrávky: 12. Růžička (Doudera, Dravecký), 49. Trončinský (Polanský), 51. Kreps (Dravecký), 59. Adamský (Polanský) – 11. Chernov (Stasenko), 27. Berdnikov (Monakhov), 36. Mons (Kagarlitskyiy). Rozhodčí: Baluška, Jeřábek - Konvička, Mikler. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2412. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
Hamerlík – Linhart, Roth, Doudera, Trončinský, Galvas, Nosek, Zíb – Orsava, Plíhal, Kreps – Adamský, Polanský, Irgl – Rufer, Žejdl, Cienciala – Hrňa, Růžička, Dravecký – Chmielewski
Smiryagin – Shefer, Urbom, Shinin, Stasenko, Arzamastsev, Lukin, Kalashnikov, Nekolenko – Kvapil, Stolyarov, Kazakovtsev – Kagarlitskiy, Chernov, Mons – Monakhov, Berdnikov, Dedunov – Kuvaev, Kuptsov, Zemchenko

Úvodní minuty zápasu byly lepší v podání ruského Severstalu. Čerepovec si svou aktivitou vybojoval přesilovou hru v osmé minutě, gólové radosti se ale dočkal až o tři minuty později. Ocelářům se nepovedlo vyhodit kotouč z vlastní třetiny, ránu Stasenka od modré před Hamerlíkem tečoval Pavel Chernov. Třinecký brankář byl v tu chvíli bezmocný.

Čerepovec se ale z vedení neradoval dlouho, o necelou minutu později se opět začínalo od nuly. Marek Růžička sice první střelou z otočky neuspěl, kotouč se ale k třineckému mladíkovi vrátil a Růžička ho poslal pod horní tyč Smiryaginovy klece – 1:1. Otěže zápasu pak převzali hráči s dráčkem na prsou, pokusy Orsavy, Krepse či Polanského se ale neujaly. Na druhé straně mohl zahrozit Urbom, proti ale byl Peter Hamerlík, který vytasil parádní zákrok lapačkou.

Minutu po začátku prostřední dvacetiminutovky mohli jít Oceláři do vedení, Adamský ale v úniku poslal kotouč mimo tři tyče. A tak se z vedoucí branky radovali hosté z Čerepovce. Sedmadvacátá minuta – rána Vadima Berdnikova. Ruský forward poslal puk mezi Hamerlíkovy betony, brankář Ocelářů byl bez šance. Severstal se po vedoucí brance dostal do tempa, střela Shefera ale úspěšná nebyla.

Ve třiatřicáté minutě mohl skóre srovnat Plíhal, na Smiryagina ale vyzrát nedokázal. Radovali se tak opět hráči Severstalu. V šestatřicáté minutě se kotouč dostal k Evgenii Monsovi, který prudkou ránou potřetí propálil Hamerlíka. Severstal tak do závěrečné třetiny šel s dvoubrankovým vedením a měl hodně blízko k vítězství ve Steel Cupu.

Oceláři ale řekli ne a otočili vývoj utkání. V úvodu třetí třetiny mohl snížit Galvas, jeho rána ale šla těsně nad. Gólové radosti se třinečtí fandové dočkali až v polovině periody. Nejprve v čtyřicáté deváté minutě snížil na rozdíl jediné braky Marek Trončinský, který z mezikruží propálit přesunujícího se Smiryagina. Za další dvě minuty už bylo srovnáno.

Vladimír Dravecký přesně našel na pravém kruhu stojícího Kamila Krepse, který se nerozpakoval a prudkým příklepem prostřelil bezmocného brankáře Severstalu – 3:3. Z poloviny zaplněná WERK ARENA v tu chvíli ožila a mohutně povzbuzovala Oceláře v honbě za výhrou. Hráči s dráčkem na prsou odměnili své věrné fandy brankou v předposlední minutě. Trenér Kalous zkusil hru bez brankáře a risk se mu vyplatil. Jiří Polanský poslal od mantinelu kotouč před brankoviště, tam do něj plácl Martin Adamský a propálil nebohého Smiryagina mezi betony!

Oceláři se tak ujali vedení v tabulce a v případě pozitivního výsledku večerního zápasu mezi Vítkovicemi a Košice mohou zvítězit v turnaji Steel Cup 2014!

TOP FOTO: Petr Rubal

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Hráli jsme až do konce, šli jsme do risku bez gólmana, protože jsme potřebovali vyhrát. Za nerozhodného stavu jsme odvolali gólmana, abychom měli šanci turnaj vyhrát. Bylo tam trochu štěstí, ale to patří do sportu. Uvidíme, jak dopadne zápas ve Vítkovicích, ale jsme moc rádi, že turnaj končíme výhrou. Klukům děkuji za bojovnost.