Oceláři jedou z Prahy s prázdnou

02.04.2015 · Tomáš Vacho
Ani napodruhé to nevyšlo. Velmi vyrovnané utkání, ve kterém Třinec dokázal jako první vstřelit branku, udržel vedení jen sedm minut, a zápas tak muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se z vítězství radovali domácí Pražané, kterým ke vstřelení rozhodující trefy stačilo pouhých 105 sekund.
SF4, čtvrtek 2.4.2015
Sparta Praha
2:1p
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 31. Hlinka (Rolinek, Pilař), 62. Hlinka – 24. Polanský (Adamský, Galvas). Rozhodčí: Hodek, Šír – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. Diváci: 11027. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Stav série: 2:2.
Novotný – Ďaloga, Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Sabolič, Hlinka, Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Réway, Dragoun, Dvořáček – Černoch
Hamerlík – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Dravecký, Polanský, Adamský – Cienciala, Plíhal, Orsava – Chmielewski, Pechanec, Růžička

Oceláři do zápasu nastoupili se změnou na brankářském postu, do třinecké svatyně se postavil Peter Hamerlík. Třinec se také mohl spolehnout na navrátilce do sestavy Josefa Hrabala.

Zápas to byl od začátku vyrovnaný, mírně navrch měli zprvu domácí, kteří v první třetině zasypali Hamerlíka sprškou střel, třinecký strážce však chytal bravurně. V deváté minutě při něm navíc stáli všichni svatí, když Hlinka nastřelil břevno. Bylo to v přesilové hře, která následně přešla v přesilovku 5 na 3, ale Sparta ji nezužitkovala.

Na začátku druhé periody se stalo číslo 23 šťastným pro Třinec. Třiadvacátá minuta, třiadvacátá sekunda a hráč s číslem třiadvacet otevírá skóre. Jiří Polanský stál na správném místě a doťuknul za Novotného záda Adamského střelu, která se odrazila od tyče. ¨

Zdálo se, že Třinec je na koni, kombinace vycházely, zlepšená ofenzivní hra napovídala, že Oceláři teď budou dominovat. Vydrželo jim to však pouhých sedm minut.

V jednatřicáté minutě bylo vyrovnáno, Jaroslav Hlinka těžil paradoxně ze šance hostů, když Kleslův neúspěšný nájezd oplatili domácí hráči stejnou mincí, ovšem o poznání úspěšněji, sparťanská sedmnáctka se pak na konci brejkové akce už nemýlila.

Třetí třetina byla ve znamení urputného boje, dominovaly defenzívy obou mužstev. K vidění prakticky nebyla žádná vážnější šance, a to i přesto, že Sparta hrála dvanáct sekund trvající přesilovku 5 na 3, k tomu i čtyři minuty klasické přesilovky ve čtyřiapadesáté minutě. Doudera tehdy fauloval Rolinka, který zápas nedohrál.

Zápas tak dospěl do prodloužení, které však mělo jepičí život. Puk schovaný kdesi ve shluku těl, hokejek a bruslí ve třineckém brankovišti vylovil Jaroslav Hlinka a rozhodnul o tom, že v Třinci se v sobotu bude pokračovat za vyrovnaného stavu série.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Před domácími utkáními jsme byli pod lehkým tlakem, ale prokázali jsme vynikající psychickou odolnost. Včerejším výsledkem jsme sérii vrátili do Třince, dnešním vítězstvím jsme zajistili další pokračování i v Praze. Myslím, že to bylo výborné utkání před ohromnou diváckou kulisou, určujícím faktorem byla asi ubráněná oslabení ve třetí třetině, kdy tam přišla tři naše vyloučení v řadě. Když jsme to ubránili, tak jsme si byli jistí, že vyhrajeme.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Jsme samozřejmě zklamaní, že nám zápas unikl a dovolili jsme Spartě srovnat krok. Připravíme se poctivě na sobotu, abychom podali lepší výkon než dnes a vrátili se do Prahy opět s vedením v zádech. Hamerlík dostal přednost prostě proto, že jsme to tak cítili. Oznámili jsme mu, že bude chytat, po včerejším utkání.