Oceláři doma v CHL opět vítězně!

09.10.2019 · Michal Samiec
Vyrovnané utkání mezi Oceláři Třinec a Lausanne HC v pátém kole základní skupiny D Champions Hockey League rozhodla individuální akce Petra Vrány z prodloužení, který po vyjížďce v útočném pásmu naservíroval puk před odkrytou klec Matěji Stránskému.
CHL5, středa 9.10.2019
Lausanne
2:1p
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 – 1:0  Branky a nahrávky: 7. Hrňa (M. Stránský, P. Vrána), 64. M. Stránský (P. Vrána, Krajíček) – 34. Genazzi (Bertschy, Vermin). Rozhodčí: Stano, O. Hejduk – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 702. Střely na branku: 30:27. Střely mimo: 26:20. Zblokované střely: 13:11. Vhazování: 34:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC Oceláři Třinec: Kváča – Roth, Gernát, D. Musil, Galviņš, Krajíček, M. Doudera, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – D. Kofroň, Hladonik, Adamský – Polanský.
Lausanne HC: Stephan – Lindbohm, Frick, Heldner, Junland, Nodari, Grossmann – Bertschy, Jooris, Vermin – Wärn, Jeffrey, Ķēniņš – Moy, Almond, Leone – Antonietti, Froidevaux, Herren – Traber, Genazzi.

První třetina pátého kola základní skupiny D Champions Hockey League mezi Oceláři Třinec a Lausanne HC nenabídla strhující podívanou. Naopak prvních dvacet minut bylo poznamenáno řadou vyloučení, které roztrhaly tempo hry. První přesilovku hráli již od konce první minuty hosté, ale byť většinu času strávili před Kváčou, gól nevstřelili. Větší šanci zlikvidoval až v samotném závěru domácí brankář rychlým zákrokem betonem Verminovi. První vyloučení na druhé straně přišlo po zranění Galviņše, kterého kolenem srazil k zemi Wärn. Ten dostal čtyřminutový trest, ale prosadit se domácí dokázali až poté, co Wärnovi přisedl Frick. Na bombu Erika Hrni po patnácti sekundách přesilovky pět na tři byl brankář Stephan krátký. Ve zbytku první třetiny jsme ještě viděli vyloučení Gernáta a na druhé straně trest za příliš mnoho hráčů, ani jedna přesilovka využita nebyla, byť ta hostující vypadala opticky nebezpečněji.

Druhá třetina začala šancí hostí. Domácí byli zřejmě po začátku třetiny ještě trochu dekoncentrovaní a po rychlém přesunutí hry před Kváču zakončoval z nebezpečné pozice na slotu Bertschy. Stejný hráč měl obrovskou šanci ve čtvrté minutě, když ujížděl na třineckého brankáře sám, ten mu ale sebral gól z hole perfektním zákrokem lapačkou. Dobrou šanci měli v sedmé minutě Třinečtí, když se díky hybridnímu icingu dostal do nebezpečné pozice na pravém křídle Hrehorčák. Následovala pasáž, kdy byli aktivnější hosté a byli za to odměněni vyrovnávacím gólem. Lausanne nevyužilo řadu šancí, a tak se prosadilo z ne příliš nápadné situace. Nahození Joela Genazziho skončilo až za překvapeným Kváčou. Od gólu na 1:1 zase byli na ledě lepší domácí hráči. Marcinko byl před Stephanem sám, Krajíčkova střela od modré olízla brankovou konstrukci, do šance se ze strany probíjel Michal Kovařčík. Ocelářům se ale nepodařilo vzít si vedení zpět na svou stranu.

Závěrečná třetina normální hrací doby začala přesilovkou Ocelářů, která se ale domácím moc nevyvedla. Naopak hostující hráči jim ujeli do samostatného úniku, v němž si musel faulem pomoct obránce Gernát. Jelikož třinecký bek zmařil gólovou příležitost, dostali hosté šanci v trestném střílení, v němž ale Herren nebyl úspěšný. Posledních deset minut normální hrací doby pak nabídlo několik šancí, které mohly utkání úplně rozhodnout. Velkou šanci měl Chmielewski, který z vrcholu kruhu trefil horní tyč Stephanovy branky. Na druhé straně zlikvidoval velkou šanci Moye Kváča, který následně i vyčistil prostor před svou brankou. Oceláři mohli zápas rozhodnout v samotném závěru – půl minuty před koncem dostali přesilovku, ale žádná z nebezpečných situací neskončila pukem v brance hostujícího maskovaného muže. Přesilovka se Ocelářům přetáhla do prodloužení, situaci čtyři na tři ale domácí vůbec nezvládli. Gól se jim podařilo dát až po individuální akci Petra Vrány, který poslal puk na hůl Matěje Stránského, který tak má na svém kontě vítězný gól v tomto utkání.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Jsem rád za výsledek. Dává nám šanci bojovat o postup ze základní skupiny. Měli jsme dobrý začátek, skórovali jsme v přesilovce. Potom, zejména v prvních patnácti minutách druhé třetiny jsme udělali hodně chyb a Lausanne vyrovnalo. Hrálo velmi dobře, ztížilo nám to, nedostávali jsme se do šancí. Ve třetí třetině se hrál play off hokej, zodpovědně v obraně. Povedlo se nám dát gól a tím získat druhý bod. Mohlo to skončit i opačně, výborně nám ale zachytal Petr Kváča a kluci bojovali. Rozhodne se příští týden, kdo půjde dál."

Ville Peltonen (Lausanne HC): "Byl to dobrý a kvalitní zápas. Měli jsme dobrou šanci, abychom zápas vyhráli, ale nevyšlo to. Jedním z důvodů prohry bylo, že jsme měli hodně vyloučených hráčů. Ve hře pět na pět se hrál dobrý hokej. Jeden bod není špatný, ale není to dost."