Oceláři diktovali tempo hry a porazili Nitru 5:1

13.08.2011 · Daniel Ježek
T R E N Č Í N - V posledním utkání na letošním Rona Cupu se Oceláři postavili obhájci loňského titulu z Nitry. Značně omlazený kádr Třince se poučil z minulých zápasů a od úvodních minut kontroloval vývoj utkání. Oceláři nakonec nastříleli hráčům Nitry pět branek a v turnaji skončí před obhájcem loňského titulu.
turnaj, sobota 13.8.2011
Nitra
1:5
Trenčín
Třetiny: 0:1, 0:3, 1:1  Branky a nahrávky: 52. Grošaft (Samir Saliji, Chrenko) - 11. Březina (Marosz, Čáp), 28. Hampl (Ostřížek), 34. Rufer (Mičulka), 37. Cartelli (Nedbálek, Hampl), 54. Rufer (Mičulka, Ostřížek). Rozhodčí: Lokšík - Kuník, Hatala. Vyloučení: 6:3, navíc G. Saliji 10 min OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Penker - Kováčik, Rais, Árvay, Hruška, Bokroš, Bača - S.Saliji, Chrenko, Čaládi, Ručkay,Uhnák, G. Saliji, Hrnka, Grošaft, Mašlonka.
Štefl - Cartelli, Nedbálek, Pavlík, Čáp, Kania, Roupec, Rangl - Hrňa, Hampl, Orsava, Kapica, Marosz, Březina, Havel, Rufer, Mičulka, Chomič, Briseboise, Ostřížek.

Utkání se vyvíjelo ve prospěch Ocelářů již od úvodních minut. První dvě velké šance ještě ale hráči zpod Beskyd nedokázali využít. Ujala se tak až akce z jedenácté minut. Oceláři hráli přesilovku, když Rostislav Marosz našel před brankou osamoceného Ondřeje Březinu, který střelou z první poprvé překonal brankáře Penkera. Oceláři se ještě před přestávkou snažili navýšit své vedení, v tom jim však svými zákroky zabraňoval gólman Penker.

Druhá třetina přinesla vyrovnanější hokej a šance se střídaly na obou stranách. Za Oceláře nejprve zakončoval Kapica, na straně Nitry se pak do zakončení dostali Samir Saliji a Kováčik. Ve všech případech dobře zasahovali oba brankáři. A tak se skóre měnilo až po sedmi minutách druhé třetiny. Byli to opět Oceláři, kteří dokázali vsítit branku. Zbyněk Hampl, který se vracel z trestné lavice, podpořil útok Ostřížka a přesnou střelou do víka nedal brankáři Nitry ádnou šanci. Třinečtí pokračovali v aktivitě a ta jim přinesla další dvě branky. Nejprve se na listinu střelců poprvé zapsal Adam Rufer, a když tři minuty před vypršením čtyřicáté minuty Mario Cartelli zvyšoval na 4:0, bylo o vítězi rozhodnuto.

Nitra se ještě v poslední periodě snažila zaznamenat čestný úspěch, nakonec se jí to povedlo devět minut před koncem řádné hrací doby. Čisté konto brankáře Štefla překazil Maroš Grošaft, který se střelou zápěstím nemýlil. Za další tři minuty Adam Rufer vrátil Ocelářům čtyřbrankové vedení. Nic na tom nezměnila ani střela Kováčika, která skončila na tyči Šteflovy branky. Nitra – Třinec 1:5.