Oceláři byli lepší, dva body ale bere Sparta

26.02.2016 · Daniel Ježek
Oceláři v devětačtyřicátém kole na svém ledě hostili druhý tým tabulky Spartu Praha. Hosté si do sedmnácté minuty vypracovali dvoubrankové vedení, trefy Adamského a Plíhala ale vrátily Oceláře do hry. Utkání po šedesáti minutách vítěze nenabídlo, hosté v prodloužení promarnili přesilovku pěti proti třem. V nájezdech o druhém bodu pro svůj tým rozhodl hostující Hamilton.
49.kolo, pátek 26.2.2016
Sparta Praha
2:3sn
Třetiny: 1:2, 1:0, 0:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 17. Adamský (Dravecký, Plíhal), 27. Plíhal (Svačina, Dravecký) – 13. Černoch (Čajkovský, Hamilton), 17. Piskáček (Přibyl, Forman), rozh. nájezd Hamilton. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 3:6, navíc Klimek (SPA) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 4 986. Střely na branku: 35:24. Zblokované střely: 6:14. Hity: 15:6. Vhazování: 50:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Hrubec – Galvas, M. Doudera, Stehlík, Jank, Hrabal, Slovák, L. Doudera, Nosek – Tybor, Kopecký (A), Irgl (C) – Svačina, Plíhal, Dravecký – Adamský, Polanský (A), Rufer – Jašek, M. Kovařčík, Matuš.
Taylor – Polášek, Piskáček, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina, Eminger – Přibyl, Dragoun, Forman – Kudrna, Klimek, Hamilton – Kumstát (A), Pech, Netík (C) – O. Procházka, Hozák, Černoch.

Duel mezi Oceláři a Spartou znovu nabídl atraktivní podívanou. Třinecká WERK ARENA od úvodního vhazování sledovala útočně laděný zápas, o trochu aktivnější byli v úvodních minutách domácí hokejisté. Slezané si v sedmé minutě vybojovali svou první přesilovku, paradoxně se však do největší šance dostala Sparta. Forman v přečíslení nahrával Kumstátovi, ten ale nedokázal trefit skákající puk.

Další velká šance zápasu přišla po uplynutí poloviny první dvacetiminutovky a byla z toho úvodní branka. Čajkovský vyslal na Hrubce střelu od modré, s pohotovou dorážkou přispěchal Jiří Černoch. Hrubec byl bezmocný. Netrvalo to ani čtyři minuty a Pražané vedli o dvě branky. Přibyl v úniku sice zakončit nedokázal, zadovka ale našla dojíždějícího Jana Piskáčka, který se před odkrytou brankou nemýlil.

Dvoubrankové vedení Spartě vydrželo jen čtyřicet vteřin. Vladimír Dravecký v útočné třetině namazal nehlídanému Martinovi Adamskému, který vymetl pavučinky v levém horním rohu Taylorovy klece – 1:2.

Také druhé perioda začala pěkně zhurta, hned po třiapadesáti vteřinách mohl srovnat Plíhal. Proti ale byla Taylorova lapačka. Hráči s dráčkem na hrudi si poté zahráli svou druhou početní výhodu, ta sice zůstala nevyužitá, po návratu potrestaného Mikuše už ale třinecká aréna explodovala. Svačina našel před brankovištěm stojícího Tomáše Plíhala, který nadvakrát překonal hostujícího gólmana.

Ve druhé desetiminutovce prostřední části hry si oba soupeři zahráli po jedné přesilovce, z tlaku, který na soupeřovu bránící čtveřici vyvinuli, ale další branka nepadla. Třetí perioda tak začínala za nerozhodného stavu, ten mohl po dvou minutách hry změnit Hrabal. V početní výhodě ale třinecký bek trefil jen horní tyč Taylorovy klece. Oceláři tlačili na pilu i v dalších minutách poslední části, Adamský ale na Taylora nevyzrál.

Sparta se ke slovu opět přihlásila v minutě šestačtyřicáté. Nejistého Hrubcova zákroku mohl využít Procházka, na brankové čáře však třineckého brankáře zastoupil Nosek a zastavil střelu hostujícího útočníka.

Oceláři mohli výsledek na svou stranu překlopit v přesilovce z padesáté minuty, proměnit ji ale nedokázali. Po skončení početní výhody se do velké šance dostala trojice Rufer – Polanský - Adamský, Taylor ale všechny šance pochytal.

Slezané i nadále diktovali tempo hry, Sparta se do šancí dostávala sporadicky. Přesto mohl hostující tým k výhře přiblížit Švrček, jeho rána z mezikruží ale svůj cíl nenašla. Na druhé straně pak třineckým útočník dělal vrásky na čele brankář Taylor, který pochytal několik slibných pokusů.

Do vypršení šedesáté minuty další branka nepadla, duel proto pokračoval prodloužením. Oceláři dostali šanci přesilovky čtyř proti třem, využít ji ale nedokázali. Sparťané si v závěrečné dvouminutovce zahrála dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Pražané drželi domácí pod tlakem téměř celé dvě minuty, rozhodnout ale nedokázali. A to především díky famóznímu výkonu brankáře Hrubce, který zlikvidoval několik tutovek.

Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. Za Oceláře se prosadil Irgl, za Spartu Kudrna a Hamilton. Vítězná trefa zápasu byla připsána Curtisi Hamiltonovi.. Třinec - Sparta 2:3 sn.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Na začátku byla na hráčích vidět nervozita, vstup nebyl optimální. Prohrávali jsme o dvě branky, hráči pak ale ukázali velkou morální sílu a dokázali srovnat. Ve třetí třetině jsme možná více byli na puku, pokaždé jsme ale chodili do plných. Soupeř efektivně bránil střední pásmo, těžko jsme se prosazovali. V prodloužení to mohlo padnout na obě strany, v dovednostní soutěži byl lepší soupeř a já mu gratuluji k vítězství. "

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Do utkání jsme měli dobrý vstup, vedli jsme 2:0. Třinec pak začal mít více ze hry a zaslouženě vyrovnal. V poslední třetině jsme byli pod větším tlakem. Měli jsme nějaké ojedinělé šance, Třinec ale měl optický tlak. V prodloužení mohly rozhodnout oba týmy, ale nepadlo to tam. V penaltách jsme byli lepší my. Stejně jako v Plzni jsme si nacvičili hru v oslabení, jsme rádi, že se to zvedlo."