Na závěr přípravy Oceláři zdolali Trenčín

23.08.2018 · Martin Stebel
Poslední střetnutí přípravného období dopadlo pro Oceláře pozitivním rezultátem. Proti slovenskému vicemistrovi z Trenčína od začátku diktovali tempo hry, vytvářeli si množství šancí a nakonec zvítězili poměrem 3:1. Branky bílo-červených postupně zaznamenali Martin Růžička, Roberts Bukarts a Jiří Polanský.
příprava, čtvrtek 23.8.2018
Trenčín
WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0  Branky a nahrávky: 16. Růžička (Bukarts, Krajíček), 50. Bukarts (Marcinko, Hrňa), 57. Polanský (Svačina, Adamský) – 33. Rýgl (Bližňák). Rozhodčí: Kubičík, Mrkva – Ganger, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 1404.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Loubal) - Krajíček, Adámek, Kovář, Roth, Doudera, Matyáš, Zahradníček, Bartko - Bukarts, Marcinko, Růžička - Chmielewski, Viedenský, Hrňa - Adamský, Polanský, Svačina - Dravecký, Vlach, Raška.

HK Dukla Trenčín: Valent (Šimko) – Bohunický, Rýgl, Starosta (A), Frühauf (A), Bokroš, Cebák, Holenda, M. Hudec – Švec, Varga, Mikula – Sádecký, Dlouhý, R. Hudec – Bližňák, Bartovič, Ölvecký – Hecl, Radivojevič (C), Sojčík.

Do generálky na zápasy v Lize mistrů vstoupili Oceláři v brance se Šimonem Hrubcem, na ledě tentokrát chybělo kvarteto reprezentantů a na střídačce Václav Varaďa, který aktuálně plní trenérské povinnosti u národního týmu U20.

Třinečtí od začátku nasadili vysoké tempo hry a slovenský protivník mnohdy jen složitě zachytával ofenzivní manévry. Skórovat mohl nejprve Martin Adamský, který ale neseřídil správně mířidla. Do zakončení se poté dostal Dravecký, jenže jeho aktivitu ukončila obrana Dukly.

Hosté poprvé zahrozili Radivojevičem, který dostal prostor mezi kruhy, ale třinecký gólman jeho střelu golfákem dokázal chytit lapačkou. Na konci 13. minuty stála za pozornost spolupráce mezi Hrňou a Chmielewskim. Tahle dvojice vyšachovala obranu soupeře, ale polský útočník o centimetry minul levou tyč.

Na první gól se tak čekalo do času 15:19. Brankář Valent zariskoval, když povyjel ze své branky, ale puk si vzal na čepel Bukarts, který jej před poloodkrytou branku nabídl pro Martina Růžičku a ten už měl snadný úkol. V závěru třetiny ještě stejná dvojice mohla navýšit náskok, ale tentokrát chyběla větší přesnost.

Také začátek druhé periody se nesl ve znamení převahy domácího celku. Nejdříve zahrozil útočný tandem Polanský-Adamský, krátce poté se v nadějné šanci ocitl mladík Raška, ale ani jemu nebylo přáno. Aktivitou hýřil rovněž Svačina, který ujel hostující obraně, ale ve finální fázi mu štěstí nepřálo.

Udeřilo tak na druhé straně hrací plochy. Před modrou čárou dostal na ose hřiště příliš prostoru exliberecký bek Martin Rýgl a prudkou ránou dopravil puk do domácí sítě.

Ani ve třetí části se obraz hry výraznějším způsobem nezměnil. Oceláři častokrát aktivně rotovali v útočném pásmu a vytvářeli si šance. Nejdříve Adámek pumelicí orazítkoval brankovou konstrukci, poté mohl z křídelního prostoru skórovat agilní Chmielewski. Na druhé straně ohrožoval Hrubce Sojčík, ale ani jemu se nezadařilo.

Branka tak padla teprve v 50. minutě, kdy se ujala bleskurychlá přesilovková akce, na konci které byl lotyšský ostrostřelec Roberts Bukarts, jenž v předbrankovém prostoru efektní střelou pod horní tyč zhodnotil ideální pas Tomáše Marcinka.

V čase 56:24 bylo definitivně jasno, že taky dnes Oceláři v domácím přípravném utkání zvítězí a vsítí tři góly. Krásnou kombinační akci po ose Adamský-Svačina ukončila jemná teč Jiřího Polanského, který bez nejmenších obtíží umístil kotouč za Valentova záda. Suma-sumárum: Oceláři versus Trenčín - tři ku jedné.

Ohlasy trenérů

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Chtěli jsme navázat na dosavadní výsledky v přípravě, kdy se nám dařilo. Musím dnes kluky pochválit, jak k zápasu přistoupili. Měli jsme velmi dobrý pohyb, šli jsme do kombinace. Herně jsme byli jednoznačně lepší, výsledek mohl být výraznější, jen jsme občas některé situace řešili příliš složitě. Apelovali jsme potom na zjednodušení akcí, na větší tlak do branky. Těší nás slušná produktivita v přesilovkách a forma gólmanů."