Na úvod poháru vysoká výhra s Přerovem

04.08.2020 · Michal Samiec
Oceláři odehráli soutěžní utkání s Přerovem po dlouhých šestadvaceti letech. Nestalo se tak v rámci ligových bojů, ale skupiny D letního Generali Česká Cupu. V zápase, kdy Třinečtí nepostavili řadu opor, dostalo šanci několik nových tváří. Slezané nedali svému soupeři šanci pomýšlet na bodový zisk a využili výhody domácího ledu.
Generali Česká, 1.k., úterý 4.8.2020
Přerov
7:2
Třetiny: 3:1, 2:1, 2:0  Branky a nahrávky: 6. Kurovský (Chmielewski), 6. Husák (J. Mikúš), 13. Chmielewski (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 26. M. Kovařčík (Chmielewski), 39. R. Veselý (Zahradníček, F. Haman), 47. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Chmielewski), 54. Chmielewski (O. Kovařčík) – 4. Štefka (Süss), 22. Süss (Hrabal, L. Forman). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 50:17. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 7:2.
HC Oceláři Třinec: Suchánek – Jaroměřský, M. Doudera, Zahradníček, F. Haman, Husák, M. Adámek – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – D. Kofroň, R. Veselý, Kurovský – Hrehorčák, J. Mikúš, Miloš Roman.
HC Zubr Přerov: M. Holík – Krisl, L. Forman, Kleiner, M. Zbořil, Dřímal, Klimíček, Gréč, Weintritt – F. Dvořák, Hejcman, Dostálek – Hrabal, Süss, Štefka – J. Dvořák, Hradil, Hajšman – Dobša, Fencl.

Pro první utkání ve WERK ARENĚ po téměř pěti měsících si třinečtí hokejisté pozvali prvoligový klub z Přerova. Souboj týmů, které v základní části svých soutěží skončili na druhém místě, zahájili lépe hosté. Již v polovině druhé minutě dlouholetý obránce třineckých Ocelářů Josef Hrabal, v utkání proti Třinci s velmi ofenzivními úkoly, dorážel po skrumáži před Tomášem Suchánkem, který je odchovancem přerovského hokeje. Hosté uspěli až na začátku čtvrté minuty, když Süss vyexpedoval puk zpoza branky na brankoviště, odkud jej za Suchánka poslal Jan Štefka a otevřel skóre prvního utkání ve skupině D Generali Česká Cupu. Po inkasovaném gólu převzali iniciativu domácí a zbytek třetiny byl pevně v jejich režii. Hned za necelé dvě minuty po Štefkově gólu si sjel mezi kruhy na Chmielewského přihrávku Daniel Kurovský a první start v barvách Třince ozdobil brankou. Půlminutu poté střílel od modré po Mikúšem vyhraném vhazování Patrik Husák. Střela to nebyla nikterak tvrdá, brankáři Holíkovi se ale ztratila ve skrumáži hráčů před jeho brankou. Třetí gól Třineckých přidal na začátku třinácté minuty Aron Chmielewski, kterému na osu kluziště do ideální vzdálenosti nad kruhy naservíroval puk Michal Kovařčík. Oceláři neproměnili další šance – Husák trefil tyč, valnou hromadu v přerovském brankovišti neprostřelil Veselý a domácí nevyužili ani následující početní výhodu.

Také prostřední dvacetiminutovku zahájili brankově hráči týmu HC Zubr Přerov. Po minutě si zatančil na ose útočného pásma Hrabal s Douderou, přerovský hráč s číslem sedmadevadesát následně naservíroval puk do strany na Jana Süsse, který si položil Suchánka ve třinecké brance a poslal puk nad jeho chrániče. Rozdíl jediné branky na ukazateli skóre nesvítil dlouho. Tři minuty po Süssově brance byl vyloučen Forman a Oceláři druhou přesilovku v zápase využili. Dvanáct sekund před jejím vypršením projel ze středního pásma s pukem na holi až před Holíka Michal Kovařčík, vymíchal tři bránící hráče Přerova a poslal kotouč do horních pater branky hostujícího týmu. Domácí byli i po čtvrté brance aktivnějším týmem – šanci měl například Chmielewski, který z první z levé strany přestřelil prázdnou bránu, následně Kofroň v akci dva na jednoho trefil levou tyč Holíkovy branky. Na druhé straně musel proti Dostálkově pokusu z pravého kruhu výborný zákrok vytáhnout Suchánek. Pátý puk do hostující sítě poslal minutu před koncem Radek Veselý, který za Holíkova záda uklidil Zahradníčkovo nahození od modré, jež se příhodně odrazilo od zadního hrazení. Po Kurovském se prvním gólem v prvním utkání za Oceláře uvedl i Veselý.

Začátek třetí dvacetiminutovky nenasvědčoval tomu, aby si Oceláři jakkoliv nechali vývoj utkání s Přerovem vzít ze svých rukou. Na začátku druhé minuty třetí části hry vyzval z levé strany Mikúš ke skórování Hrehorčáka, ale jeho střela z první šla nad. Následně byl vyloučen Dřímal a domácí využili druhou přesilovku. Zpoza branky vyvezl puk k Holíkově brankovišti Ondřej Kovařčík, který skrz brankoviště našel bratra Michala Kovařčíka a jeho střela mířila do odkryté branky. Hosté se při gólové akci domácích Ocelářů provinili faulem a hra pokračovala opět v nevyrovnaném počtu hráčů na ledě, tentokrát už Třinečtí brankově neuspěli. Velkou šanci snížit nepříznivý stav skóre z pohledu zubrů měl Dostálek, kterému gólovou radost vzal perfektním provazem Suchánek. O minutu později na druhé straně zatáhl puk do útočného pásma Ondřej Kovařčík a z jeho přihrávky těžil volný Aron Chmielewski. Ve zbytku třetí části hry se už nic dramatického nestalo – na lavici trestů šel šestý hráč zubrů a následně se v poslední minutě utkání provinil i Kurovský jako jediný domácí hokejista. První body do tabulky skupiny D Generali Česká Cupu tak zapisují třinečtí Oceláři!

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Odehráli jsme dobrý zápas, chtěli jsme být aktivní, chtěli jsme hodně bruslit, což se nám povedlo. Podařilo se nám sedm gólů po pěkných akcích, ale byly tam i nějaké chyby. V rámci přípravy na ligu to ale splnilo očekávání. Měli jsme ve hře kluky, které chceme vidět pořádně v akci. Chopili se toho dobře, odvedli slušný výkon. Zápas nám ukázal dobré věci, ale také odhalil drobné chybičky. Chválím výkon mladého Suchánka v brance, byla to moc povedená premiéra."

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): "S kolegy jsme si před utkáním zrovna říkali, že je hezké se podívat, kam se hokej v Přerově za pět let v první lize dostal. Byl to pro nás náročný zápas. Hráli jsme i včera, což není výmluva, ale jen pouhý fakt. Domácí hráli slušně, jednoduše, všechno do brány. Měli jsme s tím problémy, zvykali jsme si na to. Byl to pro nás dobrý zápas v tom, že šlo o těžký zápas. Těšíme se na další utkání ve čtvrtek doma. Důležité je říct, že jsme rádi, že se ty zápasy vůbec uskutečňují. Doufáme, že to tak bude i nadále."