Loučení s CHL: Hamar byl nad síly Ocelářů

16.10.2018 · Martin Stebel
Závěrečný duel letošní Champions Hockey League nedopadl pro značně omlazenou sestavu třineckých Ocelářů pozitivním rezultátem. Norský mistr z Hamaru na vlastním ledě nezaváhal a po výhře poměrem 6:2 postupuje spolu s Tapparou Tampere ze skupiny E do play-off. Branky třineckého kolektivu zaznamenali v prostředním dějství Jiří Polanský s Vladimírem Svačinou.
CHL6, úterý 16.10.2018
Hamar
CC Amfi
Třetiny: 2:0, 2:2, 2:0  Branky a nahrávky: 11. Östli (Jensen, Larrivée), 14. Rönnild (Zettergren, Thoresen), 22. S. Thoresen (Rönnild), 35. Irving (Thoresen), 44. P. Thoresen (Zettergren, Irving), 47. S. Thoresen (Östli) – 26. Polanský (Hladonik), 32. Svačina (Gernát, Matyáš) Rozhodčí: Ansons (Lotyšsko), Hansen (Norsko) – Killian, Braten (oba Norsko). Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Střely na branku: 32:19. Vhazování: 28:22. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2. Diváci: 4210

Storhamar Hockey Hamar: Östlund (Strand) – Johansson, Öksnes, Irving, Bull, Lökken Östli, Hesbraten – Dahlström, Svensson, Thoresen P. (C) (TS)– Salsten, Fögstrom, Rönnild – Thoresen S., Larrivée (A), Jensen – Jakobs, Edvardsen, Zettergren (A) – Doken, Martinssen

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Daneček) – Gernát, Bartko, Musil, Galvinš, Doudera (A), Adámek, Matyáš – Hladonik, Polanský (C), Svačina – Dravecký (A) (TS), Werek, Chmielewski – Cienciala, Kovařčík M., Kovařčík O. – Raška, Peterek, Hrňa

Do posledního střetnutí letošní Ligy mistrů vstoupili Oceláři s Peterem Hamerlíkem v brance a oproti poslednímu extraligovému utkání s výrazně pozměněnou sestavou. Premiérový start v třineckém dresu prožil teprve sedmnáctiletý Jonáš Peterek. Od úvodu byl k vidění hokej ve vysokém tempu. Hned po několika vteřinách se před třineckou brankou zjevila dvojice domácích útočníků, jenže Patrick Thoresen nebyl optimálně připraven k zakončení a ve finální fázi netrefil puk.

Na druhé straně hřiště se v solidní šanci našel Michal Kovařčík, ale svou bekhendovou střelu nedotáhl do úspěšného konce. Skóre se tak změnilo až pár chvil poté. V třinecké obraně se otevřel prostor pro Jensena, který chytrou žabičkou oslovil zcela volného Larse Östliho a ten už si věděl rady. Hamar svoje vedení navýšil v čase 13:41. Oceláři sice přežili bez úhony oslabení, ale následný tlak Norů pokračoval. V předbrankové zóně se nejlépe zorientoval Martin Rönnild a střelou po ledě zvýšil na 2:0.

Aby špatných zpráv nebylo pro českého zástupce dost, zkraje druhé části domácí vedli už o tři branky. Storhamar využil početní výhodu, kdy se z dorážky nadvakrát prosadil Steffen Thoresen. Ani za tohoto stavu však Slezané nesložili zbraně a za svou urputnou snahu byli po zásluze odměnění.

Psala se 26. minuta, kdy domácí zazmatkovali ve středním pásmu a duchapřítomný Jan Hladonik dlouhým pasem vyslal do individuálního sóla Jiřího Polanského. Zkušený rutinér si počkal na pohyb gólmana, potáhl puk na dlouhý bekhend a krásnou umístěnou kličkou snížil. Třinečtí rázem výrazně ožili a bylo jich plné hřiště.

Další okénko v obraně norského týmu potrestal Vladimír Svačina, který ve 32. minutě dostal puk do jízdy a z pravého křídla našel malou škvíru mezi betony Oscara Östlunda - 3:2! Radost Ocelářů ale měla bohužel poměrně krátké trvání. Hamar si totiž brzy dvougólové vedení vzal zpátky. Na pravém kruhu dostal hodně místa americký zadák Aaron Irving a polovysokou střelou k tyči nedal třineckému gólmanovi šanci.

Ve třetím dějství už obecenstvo vidělo jen góly domácího celku. Nejprve udeřil z další dorážky legendární Patrick Thoresen, který brankově zhodnotil početní převahu. Když na časomíře svítilo 46:49 Norové už měli dokonce čtyřbrankový náskok. Podruhé v utkání se po střele z dálky díky důkladnému sledování kotouče prosadil mladší z bratrské dvojice Steffen Thoresen, jenž z pozice klečícího střelce dopravil kus černé gumy do hostující sítě.

V závěrečných minutách ještě Oceláři sympaticky zabojovali o lepší výsledek, ale domácí tým směrem dozadu žádné větší chyby nedělal a díky dnešní výhře postupuje do vyřazovací části letošní Champions Hockey League.

Děkujeme Moravskoslezskému kraji za poskytnutí dotace ve výši 500.000 Kč.

Tato částka byla použitá jako podpora účasti mužstva v mezinárodní evropské soutěži CHL (přepravu týmu na venkovní utkání – charterový let).

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Start do utkání jsme neměli takový, jaký jsme si představovali. Postupem času se nás výkon zvedal a především ve druhé třetině jsme si vytvořili mnoho šancí, ale hrozně lacině jsme inkasovali. Dopouštěli jsme se hloupých faulů, které nás stály zápas, domácí totiž dali tři góly v přesilovkách. Tušili jsme, že tady nebudeme mít moc přesilovek, nakonec jsme si vymodlili dvě, ve kterých jsme to ale sehráli špatně a do dalšího průběhu to nepomohlo. Utkání se nám nepovedlo, ale nebral bych to jako zklamání. Měli jsme tady několik mladých kluků, pro které to byl jeden z prvních mezinárodních zápasů. Někteří hráči dostali šanci k tomu, aby se porvali o sestavu pro extraligu. Kdybych měl celkově zhodnotit naše vystoupení v letošní Lize mistrů, mrzí nás zranění některých klíčových hráčů. Pokud by nastoupili, mohlo to vypadat trochu jinak a lépe. Chci vyseknout poklonu a respekt našim fanouškům, kteří nám v letošní Lize mistrů znovu velmi poctivě pomáhali doma a také při výjezdech. Této podpory si nesmírně vážíme a mockrát děkujeme!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary