Konečně výhra - Oceláři přetlačili Zlín 2:1!

08.12.2013 · Martin Stebel
Utrápené, ubojované, ale vítězné! Takové bylo střetnutí Ocelářů proti Zlínu v rámci 29. kola Tipsport extraligy. Třinec potvrdil, že na jihomoravského rivala letos umí a uspěl potřetí v sezoně. Branky domácích tentokrát zaznamenali pouze obránci - nejprve se prosadil Lukáš Galvas, rozdílovou trefu po efektní individuální akci obstaral Daniel Krejčí.
29., neděle 8.12.2013
2:1
Werk aréna
Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1  Branky a nahrávky: 27. Galvas (Peterek, Květoň), 35. Krejčí – 51. Leška (Balaštík) Rozhodčí: Gofman, Pešina – Lederer, Lhotský Vyloučení: 4:5 Využití: 1:0 Střely na branku: 32:30 Průběh utkání: 2:0, 2:1 Diváků: 3012 Nejlepší hráči utkání: Šimon Hrubec - Luboš Horčička
Hrubec – Krejčí, Hrabal, Linhart, Roupec, Galvas, Kania, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Rufer, Zagrapan, Marek Růžička
Horčička – Urbanec, Marušák, Řezníček, Zámorský, Horák, Tesařík, Valenta – Veselý, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Kubiš – Köhler, Čajánek, Melenovský – Sedláček, Okál

Duel dvou tradičních soupeřů odstartoval třineckou aktivitou. V polovině druhé minuty se jako dravý úhoř prodral do zakončení Lukáš Galvas, ale jeho bekhendový pokus postrádal potřebnou přesnost i razanci. Dvě minuty poté se ukázal Jakub Orsava, jenž poslal zadovku na Adamského, který ještě přihrával Polanskému do vynikající pozice, ale ani hráč s číslem 23 nerozvlnil síť za Lubošem Horčičkou.

Začátkem sedmé minuty poprvé zahrozili Ševci. Petr Holík střílel ze slibné pozice a Hrubec byl vytlačen ze svého brankoviště vlastními hráči, nicméně tato akce neskončila gólem. Před polovinou úvodního dějství obecenstvo ve Werk aréně sledovalo další soužení Ocelářů při početní výhodě.

Ve dvanácté minutě se poprvé představil zlínský matador Leška, který našel na druhé straně Ondřeje Veselého. Ten hned za modrou čárou napřáhl a vyslal tvrdou střelu na Hrubce. Domácí brankář však měl dobrý výhled a s pokusem Veselého si lehce poradil. Největší možnost žlutomodrých se zrodila dvě minuty před odchodem do šaten. Filip Čech byl velmi blízko tomu, aby vsítil první branku utkání, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti zastavila tyč Hrubcovy brány.

Na startu druhé části měl na své holi nadějnou příležitost zlínský kapitán Petr Čajánek, ovšem prováhal vhodný moment a šanci zazdil. Na druhé straně mohl otevřít skóre Martin Růžička, jenž nahazoval bekhendem na Horčičku, ale nikdo ostatní z domácích se do brankoviště k dorážce neprotlačil. Diváci ve Werk aréně poprvé zvedali ruce nad hlavy v polovině 27. minuty. Rutinér Jan Peterek znovu prokázal mimořádnou šikovnost, kdy precizně načasoval nahrávku a mazácky našel zpoza zlínské brány najíždějícího Lukáše Galvase, který se z mezikruží nemýlil a vsítil svou premiérovou branku aktuální sezony - 1:0!

Těsně před polovinou duelu mohl srovnat krok Petr Leška, který upaloval sám na branku, ale v koncovce tentokrát selhal. Udeřilo na druhé straně. Daniel Krejčí si řekl, že kombinací už bylo až moc, vzal si kotouč na svou hokejku, prokličkoval se skrz oba zlínské beky a střelou do pravého růžku Horčičky zvýšil na 2:0! Minutu před koncem prostřední periody vyslal na třineckou branku prudký projektil Radim Tesařík, ale do jeho rány obětavě skočil Jakub Orsava.

Poslední třetina nabídla urputný hokej. Oceláři podvědomě hlídali dvoubrankové vedení, hosté měli problém s přechodem do útočného pásma, jejich ofenzivní choutky postrádaly větší kreativitu a moment překvapení. PSG zdramatizovalo zápas deset minut před koncem. Chybnou rozehrávku Krejčího vystihl Balaštík, křižně předložil kotouč Petru Leškovi, jenž zcela osamocen měl před Hrubcem poměrně snadný úkol. Jednoduše zvedl touš do horní části klece a snížil na 2:1!

V 53. minutě mohli domácí znovu odskočit na rozdíl dvou gólů, kdy Polanský dostal perfektní zadovku od Martina Růžičky, pohotový Horčička však svůj tým výrazně podržel. Jihomoravané v závěru domácí mužstvo zatlačili a vyrovnání viselo na vlásku. Největší tutovku spálil Jaroslav Balaštík, jehož čtyři vteřiny před závěrečným klaksonem famózně vychytal domácí hrdina Šimon Hrubec. Konečné resumé - Třinec kontra Zlín 2:1!

Jiří Kalous (Třinec): "Byl to vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. My jsme dnes podali hodně koncentrovaný a obětavý výkon. Skákalo se do střel a všechny tlaky, které si Zlín vytvořil, jsme ustáli vzadu s vynikajícím Šimonem Hrubcem. Jsme strašně rádi, že se nám zase povedlo po dlouhé době bodovat."

Rostislav Vlach (Zlín): "Vyrovnané utkání. Myslím, že v první třetině jsme měli více ze hry, měli jsme víc šancí, bohužel jsme nedali gól. Druhá třetina patřila Třinci, získal si dvoubrankové vedení. Poslední třetinu jsme se to snažili zkorigovat, ale možná troška štěstí chybělo k tomu, abychom alespoň bod získali."