Kdo přišel, neprohloupil. Oceláři vedou ligu!

15.10.2010 · Adam Sušovský
Parádní hokejový zážitek, skvělou amosféru a nádherné branky přineslo utkání mezi Třincem a Slavii. Výborná kulisa dohnala třinecké Oceláře k dalšímu vítězství, které je posouvá do čela extraligy! Třinec - Slavia 5:3!
11.kolo, pátek 15.10.2010
Slavia Praha
5:3
Třetiny: 1:1, 3:1, 1:1  Branky a nahrávky: 12. Peterek (Polanský, Krajíček), 33. Varaďa (Lojek, Bonk), 34. Krajíček (Hrabal), 39. Kohn (Růžička, Zíb), 54. Růžička M.(sn) - 4. Micka (Vondrka, Štefanka), 25. Micka (Branda, Kadlec), 45. Krenželok (Kadlec, Růžička ml.). Rozhodčí: Fraňo, Blecha - Charvát, Bejček. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3978. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Vojtek - Hudec, Zíb, Lojek, Hořava, Krajíček, Vágner, Hrabal - Růžička, Kohn, McGregor - Květoň, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Podešva - Hrňa
M. Kopřiva - Žižka, Kolařík, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Špelda - Micka, Štefanka, Vondrka - Jelínek, Jaškin, Krenželok - Tomica, V. Růžička, Branda - Endál, Sklenář, Doležal.

Začátek utkání nepřinesl nic nepředvídatelného. Domácí i kvůli výborného bránění červené čáry v podání Slávistů zaspali začátek a hned od čtvrté minuty zápasu museli dotahovat. To se totiž na brankovišti hodně chladnokrevně orientoval Tomáš Micka. Oceláře branka zaskočila a chvíli trvalo, než dokázali hru srovnat.

To se proti výborně bruslícímu soupeři podařilo až po zpřesnění rozehrávky. Důkazem budiž vyrovnávací branka, která přesnost kombinace potrvila. Jan Peterek totiž brejk zakončoval po kombinaci na jeden dotek do úplně prázdné klece. To už Třinec hru více než srovnal a dostával se do daleko nebezpečnějších šancí. Kopřiva ale jak proti Kohnovi, tak proti Zíbovi potvrdil vizitku jednoho z nejlepších brankářů soutěže.

Domácí borci ovšem zaspali i začátek prostřední části. Tlak znovu dobře bruslícího soupeře navíc umocnila i nedisciplinovanost. Z náporu tak nemohlo následovat nic jiného, než další branka hostů. Znovu byl u toho Tomáš Micka, který si podruhé v zápase velmi rád povídal s prázdnou bránou. A byl to taky znovu on, kdo měl na hokejce dvoubrankový trhák. Hattrick ale z otočky na brankovišti odmítl beton Vojtka.

V následujících okamžicích ale přibývaly tresty i na straně Sešívaných, což se v rozhodujícím průběhu třetiny stalo rozhodujícím faktorem dalšího vývoje. Oceláři totiž potrestali hned první nabídnutou přesilovku, když pod víko tečoval ránu Lojka Václav Varaďa.

Sotva uběhla od gólové radosti minuta, už zvedali Oceláři ruce nad hlavu podruhé. Neskutečný závar a tlak v podobě několika nevyužitých stoprocentních šancí ukončil s ničím si nehrající Lukáš Krajíček, který potrestal naprosto rozhozenou obranu ránou od modré čáry. To už se hosté zřejmě viděli v kabině. Nažhavená aréna totiž hnala Oceláře za další brankou. Úspěšně. Další přesilovku, tentokráte dvojnásobnou, totiž prudkým projektilem využil Ladislav Kohn. Třinci závěr třetiny patřil a nemuselo zůstat jen u toho. Květoň, ani Krajíček už ale vedení nenavýšili.

Jenže Oceláři nechali i tento tlak v přestávce. Slávisté znovu na začátku části na ledě, kromě Polanské tutovky, vládli a bylo z toho velké drama. Z náporu plynuly přesilovky, které umějí využívat i oni. V jedné z nich totiž perfektně tečoval puk za záda Vojtka Lukáš Krenželok. Třinec se začal strachovat o výsledek a čelil obrovskému náporu. Štefanka s Doležalem ale odmítli vyrovnat a Oceláři trestali.

Dokázali totiž dokázali hrozit a poté i využít jedno ze stále se častěji objevujících okének v soupeřově obraně. Martin Růžička totiž uháněl sám na Kopřivu a po faulu Špeldy to byl právě on, kdo z trestného střílení definitivně rozhodl zápas. Do konce sice zbývalo ještě šest minut, ale obrana Ocelářů naznačila, že ji potřetí překonat nepůjde. Nádherné utkání s parametry play-off tak končí zaslouženým vítězstvím efektivnějších domácích.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
Slavia tady hlavně v první třetině ukázala, proč venku tolik boduje. Měli jsme obavy z toho, že jsme se dva dny nepřipravovali kompletní. Někteří kluci šli do zápasu bez tréninku a bylo to místy vidět. Ve třetí třetině do toho kluci dali uhlí, využili přesilovky, které rozhodly. Slavia ale zahrála dobře, vůle našich hráčů ale byla vysoká a my si toho ceníme.

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha):
Nevezeme odsud ani jeden bod, ikdyž jsme tu pro něj jeli. Ikdyž jsme prohráli, tohle je zápas, za který musíme mužstvu poděkovat. Hráli jsme aktivně, ale za našeho největšího tlaku přišlo naše oslabení, kteří toho využili a následně se dostali do trháku. Jak ve druhé třetině, tak za dramatického stavu v poslední třetině z trestného střílení. My na to nedokázali zareagovat.