Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kádr mladíků potrápil mistrovské Košice

14.08.2009 · Adam Sušovský
Pouze pět hráčů (Duba, Seman, Lojek, Růžička a Kohn) vypomohlo v dnešním zápase s Košicemi výběru třineckých mladíků na trenčínském Rona cupu. Po včerejším překvapivém vítězství nad domácí Duklou Oceláři dlouho trápili mistrovské Košice, na vítězství to ale nestačilo.
turnaj, pátek 14.8.2009
Košice
Oceláři Třinec
3:2
Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0  Branky a nahrávky: 5. Faith (Hoglund, Tabaček), 11.Huna (Gron), 44. Huna (Deyl) - 3. Kohn (Seman, Růžička), 24. Růžička (Kohn). Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. 
Halász - Gajdoš, Tabaček, Mertel, Deyl, Sýkora, Pichnarčík - Hoglund, Faith, Bartoš - Huna, Gron, Jenčík - Kmiť, Húževka, Miklík - Gmitter, Baláž, Šimurda
Duba - Bobček, Sekeráš , Lojek, Seman, Andersons, Kania, Dóczy - Mičulka, Ostřížek, Fiala - Růžička, Marosz, Kohn - Kanko, Kútny, Hulva - Steber, Lušnák, Kaďorek - Orsava

Komentář k zápasu

Do zápasu vstoupili Oceláři pravou nohou a už ve 3. minutě vedli 1:0, když Ladislav Kohn ve vlastním oslabení prostřelil přesunujícího se Halásze. O necelé dvě minuty později však slovenský tým vyrovnal, když početní výhodu stihl přesným zásahem ukončit slabou střelou Faith - 1:1.

V 9. minutě mohl znovu strhnout vedení na stranu Ocelářů Růžička, ale ani natřikrát výborného gólmana nepřekonal. Zákonitě tedy přišel trest, když se i Košice radovaly ve vlastním oslabení. Huna elegantně přebral v otočce na modré čáře pas Grona a z úniku poslal puk pod vyrážečku Duby - 2:1.

Konec první části vyšperkovala mela před brankářem Košic. Nejprve si vyměnili názory střelci úvodních branek Kohn s Faithem, o pár sekund později byli za hrubost a napadení vyloučeni hned tři hráči Košic, kteří si vyšlápli na Petra Kanka.

Oceláři vyrovnali v minutě čtyřiadvacáté. Velmi aktivní Martin Růžička se z první opřel do pasu Kohna a poslal puk pod lapačku brankáře - 2:2. Na konci třetiny mohli jít Třinečtí do vedení, ale Hulva v samostatném úniku napálil černý nesmysl pouze do tyče.

Do třetí třetiny vstoupily aktivněji Košice, ale v závaru před bránou Duby se nikomu z nich nepodařilo puk procpat za záda gólmana. Přesto se ale "domácí" radovali z gólu, když o dvě minuty později vymetl šibenici Dubovy brány Huna - 3:2.

Jednobrankovou ztrátu se už Ocelářům dohnat do konce zápasu nepovedlo ani přes snahu na konci zápasu, kdy se do dobré střelecké pozice dostal Kanko a Sekeráš. Oceláři podlehli ve svém druhém vystoupení na Rona cupu Košicím 2:3. Za výsledek se však omlazená sestava stydět rozhodně nemusí.