I Turku porazilo Ufu, která tak končí poslední ve skupině!

27.12.2019 · Michal Samiec, foto: KEYSTONE/Melanie Duchene, #SpenglerCup
Hokejistům Ufy nestačil mocný finiš ve třetí třetině utkání s TPS Turku. Ztráta, kterou hráči ruského klubu nabrali ve druhé dvacetiminutovce, byla příliš velká – kontaktní branka přišla třicet sekund před třetí sirénou. Ufa končí ve skupině Torriani poslední a Turku s týmem Ambrì-Piotta budou hrát v sobotu o přímý postup do semifinále.
2. záp. sk. Torriani, pátek 27.12.2019
Turku
Ufa
4:3
Eisstadion Davos
Třetiny: 1:1, 3:0, 0:2  Branky a nahrávky: 6. Lehtinen (Pajuniemi, Holm), 31. Anttalainen (Korpikoski, I. Filppula), 33. Sund (Nurmi), 36. I. Filppula (Windlert, Korpikoski) – 13. Gimatov (Kartajev, Tsulygin), 56. Garejev, 60. Amirov (Tsulygin, Baranov). Rozhodčí: Hebeisen, Salonen – Nikulainen, Schlegel. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 300. Střely na branku: 38:22. Vhazování: 33:9. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
TPS Turku: Tirronen – Windlert, Olsson, Anttalainen, Piskula, Sund, H. Larsson, Viro, Karvonen – Budish, I. Filppula, Korpikoski – Suoranta, Wirtanen, Lehtinen – Pajuniemi, Pärssinen, Nurmi – Janatuinen, Kuru, Holm.
Salavat Julajev Ufa: Sochatskij – Koledov, Sergejev, E. Lisovets, Tsulygin, Garejev, Muchamadullin, Petriščev – Soloduchin, Ševčenko, Majorov – Baškirov, Kartajev, Gimatov – Amirov, Pimenov, Lukin – Kuzmin, Pustozerov, Baranov.