Exploze pozitivních emocí na Lesní - Oceláři jsou v semifinále!

26.03.2014 · Martin Stebel
Potlesk ve stoje! Oceláři ve středečním večeru s grácií a noblesou otevřeli semifinálovou bránu! V pátém čtvrtfinále od samého začátku diktovali tempo hry a rivala z Pardubic zdolali 6:3. Branky vítězů postupně zaznamenali David Nosek, Radek Bonk, Martin Růžička, Jiří Polanský, Vojtěch Polák, šestou trefu pak přidal do opuštěné branky Adam Rufer. Vítej semifinále!
ČF5, středa 26.3.2014
Pardubice
6:3
Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 5:44 Nosek (Rákos, Adamský; 5/5), 8:43 Bonk (5/5), 29:17 Martin Růžička (Bonk; 5/4), 38:43 Polanský (Rákos; 5/5), 41:12 Polák (Bonk, Květoň; 5/5), 56:18 Rufer (Zíb, Peterek; 5/6) – 6:40 Tybor (5/5), 32:10 Radil (Tybor; 4/5), 50:27 Nosek (Tybor; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3 (0:0, 2:1, 2:2), navíc Nosek (Pardubice) 10 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4424. Střely na branku: 40:29 (21:9, 13:15, 6:6). Srážky: 17:10. Vhazování: 49:25. Blokované střely: 5:7. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3. Nejlepší hráči: Radek Bonk – Radoslav Tybor. Konečný stav série: 4:1.
Hrubec – Galvas, D. Nosek, Linhart, Zíb, Krejčí, Trončinský, Foltýn, Matyáš – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Květoň – Rufer, Matuš, Rákos – Hrňa, Peterek (A), Kindl. Trenér: Jiří Kalous
Hudáček – Ďaloga, Benák (A), Vašíček, Gregorc, Korím, Píša – Somík (A), Zohorna, Sýkora (C) – Tybor, T. Nosek, Radil – Semorád, Cetkovský, Kolář – Endál, Nahodil, Půhoný

Vůle, odhodlání, enormní nasazení, snaha o maximální koncentraci a skálopevná víra ve vlastní schopnosti. To byly zásadní atributy, které rozhodly o úspěchu týmu zpod Javorového.

Páté čtvrtfinále se však v úvodní minutě neslo ve znamení aktivity hostů. Střelecká snaha Václava Benáka ovšem úspěchem neskončila. Chvíli poté se nenápadnou akci prezentoval domácí mladíček Radim Matuš, ale jeho pokus postrádal razanci. Začátkem čtvrté minuty stála za zmínku spolupráce Adamského s Polanským, jenže kotouč v rozhodujícím okamžiku třineckého hráče s číslem 83 neposlechl.

Obecenstvo ve Werk aréně poprvé zvedalo ruce nad hlavy koncem šesté minuty. Jiří Polanský znovu naplno ukázal šikovnost a kreativní myšlení. Natáhl na sebe několik obránců a přihrál do vyložené šance Rákosovi. Ten ještě neskóroval, ale puk opět u hrazení vybojoval, přihrál do podobné pozice před brankou Davidu Noskovi, jenž přízemní střelou otevřel gólový učet – 1:0.

Minutu poté však na kostce svítil stav 1:1. Oceláři lehce pozapomněli na zadní vrátka, za obranu si nabruslil Radoslav Tybor, který ujížděl sám na Hrubce a forhendovým blafákem vyrovnal. Radost Východočechů však měla poměrně jepičí život. Skóre se znovu měnilo na konci deváté minuty. Pardubice fatálně zaváhaly v rozehrávce, ke kotouči se dostal kapitán Radek Bonk, efektní stahovačkou oklamal dva protihráče a zcela osamocen našel díru mezi Hudáčkovými betony - 2:1!

V dalším průběhu první periody byli Oceláři blízko dalších gólů, ale slovenský strážce svatyně předváděl spolehlivé zákroky. O jasné převaze Třince svědčí poměr střel v první části - 21:9!

V úvodu prostředního dějství byla zcela patrná snaha hostů, pokusit se vyrovnat. Defenziva Slezanů však působila velice kompaktním až skálopevným dojmem. Oceláři svůj náskok navýšili ještě před polovinou utkání. V početní výhodě se prosadil kanonýr Martin Růžička, kterého mezi kruhy ideálně našel všudybyl Radek Bonk - 3:1!

Gólová euforie dua Bonk - Růžička. foto: Marian Ježowicz

Rovněž hosté se ovšem nenechali zahanbit a skórovali v přesilovce. Tomáš Nosek s Jiřím Vašíčkem vytvořili před Hrubcem pořádnou melu, třinecký gólman zastavil střelu Tybora, ale na dorážku Lukáše Radila pod břevno neměl nárok – 3:2.

Pojišťováci byli i nadále nebezpeční a vyrovnání viselo na vlásku. Blízko byl především Tomáš Zohorna, ale jeho pokus z velkého úhlu zastavila branková konstrukce. Znovu tedy zafungovalo okřídlené "nedáš-dostaneš". V minutě s číslem 39 famózní Jiří Polanský ukázal geniální ruce. Bleskurychle vybruslil od zadního mantinelu a zasunutím kotouče překvapil Julia Hudáčka mezi betony - 4:2!

Skvělý start Ocelářů do třetí třetiny korunovala branka Vojtěcha Poláka, který měl na precizní zakončení spoustu času a z pravého kruhu se trefil přesně do horního rohu – 5:2! Pardubice přece jen vykřesaly jiskru naděje v 51. minutě, kdy skóroval Tomáš Nosek, jenž z úhlu nahodil puk na třineckou branku a domácí brankář si kus černé gumy nešťastně srazil do sítě - 5:3.

Východočeši poté měli další možnosti, snaha byla očividná, jenže Oceláři žádné drama nepřipustili. Hosté vsadili vše na jednu kartu, zahráli vabank, odvolali gólmana, ale tento risk jim nepřinesl žádaný efekt. Definitivní tečku totiž napsal Adam Rufer, který čtyři minuty před koncem poslal touš do opuštěné klece - 6:3! V závěrečných minutách se ve Werk aréně už jen mohutně slavilo. Místním zimákem několikrát oběhla populární mexická vlna.

Oceláři tak k obrovské radosti frenetického publika zdolali Pardubice celkově 4:1 na zápasy. Příští středu a čtvrtek zahájí na domácím kluzišti semifinálové bitvy. Tam prostě nemůžete chybět!

Jiří Kalous (Třinec): "Měli jsme výborný pohyb a vytvářeli si šance, které jsme proměňovali. Základem bylo i to, že po vyrovnání nebo snížení Pardubic jsme vždy odpověděli, utekli na dva góly a pak jsme si to pohlídali. Pardubice mají kvalitní tým, byť to skóre celé série zní jednoznačně, byly to nesmírně vyrovnané bitvy a strašně těžké zápasy. Přiklonilo se to na naší stranu v Pardubicích, kde jsme to dvakrát utrhli."

Zdeněk Venera (Pardubice): "Domácí začali více aktivně. Zatlačili nás, byli aktivnější a dostali se do vedení, které mohlo být po první třetině i více než jednobrankové. Takový zlom a rozhodující moment teď zpětně vidím v tom, že když jsme jsme snížili na 2:3 a zvedli se, tak domácí odskočili zase na dva góly. Domácí pak hráli dobře a my jsme už neměli síly na dotahování. Doma jsme minimálně jeden zápas měli vyhrát, tam se štěstí přiklonilo k Třinci. My doma ve dvou zápasech dali jen gól a to je strašně málo."