Dorostenci vyhráli na ledě soupeře potřetí za sebou!

26.10.2019 · Dominik Stošek
Třinecký dorost má za sebou další úspěšné venkovní utkání! Oceláři si po prohře s Havířovem na svém ledě spravili chuť, když dokázali porazit TORAX Porubu 4:3 a prodloužili si tak úspěšnou bodovou sérii ve venkovních zápasech.
14.kolo, sobota 26.10.2019
Poruba
3:4
Třetiny: 1:1, 0:2, 2:1  Branky a nahrávky: 20. Stibor, 52. Černý (Halata), 53. Stibor (Kacper Macias) - 12. Przybyla (Procházka), 34. Hlávka (Przybyla, Procházka), 40. Kašpárek (Hlávka, Hrůzek), 45. Tomiczek (Šotkovský). Rozhodčí: Sedlák - Hlavatý, Veselý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 32:44. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4.
Slíž – Pásek, Hlaváč, Černý, Kříž, Kacper Macias, Kosina, Bechný, Borkovec - Lambert, Slusarczyk, Vehovský, Krzysztof Macias, Hradil, Halata, Stibor, Stodůlka, Kovalčík
Halouzka – Hykl, Anderle, Pospíšil, Ročák, D. Buják, Hrůzek – Šutý, Šotkovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Pánek, Kozlík, Procházka

Naši dorostenci do utkání vstoupili velice dobře a už v 11. minutě za to byli odměněni. Po delším tlaku v útočném pásmu se střelou nad beton porubského brankáře prosadil Petr Przybyla. Oceláři si ale bohužel nedokázali své vedení udržet a jednapadesát sekund před koncem o něj přišli. Martin Stibor v čase 19:09 propálil Halouzku a vyrovnal stav utkání na 1:1.

Dorostence gól do šatny nijak nerozhodil, přečkali i oslabení, které museli ubránit hned v úvodních minutách druhé periody a posléze si své vedení vzali zpět. Tadeáš Hlávka dostal dobrý pas od Petra Przybyly a z bezprostřední blízkosti dopravil kotouč za strážce porubské svatyně. Dorostenci navíc dokázali domácímu celku odskočit ještě před koncem druhé třetiny do dvoubrankového vedení, po trefě v početní převaze. Alexandr Kašpárek pohotovou střelou v čase 39:35 nedal porubskému brankáři Slížovi žádnou šanci.

Úvod třetí periody se opět povedl lépe našim dorostencům, kteří ve 44. minutě přidali už čtvrtou branku. Z protiútoku prověřil pozornost Slíže Šotkovský, porubský brankář kotouč vyrazil pouze před sebe a dojíždějící Filip Tomiczek důrazem procpal kotouč až za brankovou čáru. Poruba nic nezabalila, v posledních deseti minutách byla mnohem aktivnější a později z toho také těžila. Nejprve v čase 51:53 propálil Halouzku Vojtěch Černý a následně o patnáct vteřin později v čase 52:08 skóroval gólem z otočky také Martin Stibor, který rychlou střelou hostujícího brankáře nepříjemně překvapil. Třinecká trenérská dvojice na tyto dvě slepené branky zareagovala oddechovým časem, který našim dorostencům evidentně prospěl a možná i díky tomu závěr utkání s Porubou zvládli a vyhráli za tři body.