Junioři proti Liberci propadli

16.02.2019 · Martina Sikorová
Třinečtí hráči za sebou mají velmi nepovedený zápas. Mladí Oceláři se sice proti Tygrům hned čtyřikrát chopili vedení, ani jednou jej ale neudrželi a po debaklu ve třetí třetině se nakonec museli smířit s prohrou 4:7.
OPP20, sobota 16.2.2019
Liberec
4:7
mini WERK ARENA
Třetiny: 2:2, 2:1, 0:4 - N 0:1  Branky a nahrávky: 6. Čmiel (Tománek), 15. Geidl (Przybyla, Havránek), 28. Havránek (Tománek, Geidl), 38. Pastor (Šulák, Čmiel) – 14. Jiruš (Strnad, Drábek), 20. Křepelka, 35. Křepelka, 51. Had (Žemba, Šeliga), 53. Křepelka (Nezbeda), 55. Vomáčka (Šafařovský, Žemba), 58. Žemba, 64. Šeliga (Šafařovský). Rozhodčí: Novák - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 2:7, navíc Przybyla (TRI) osobní trest na 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 97. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:7.
Švančara – Mituchovič, Radzienciak, Krzak, Chovaniak, Šulák, Homola – Havránek, Králík, Tománek, Pastor, Wardas, Geidl, Urban, Čmiel, Przybyla
Pařík – Starý, Adamec, Charvát, Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Šafařovský, Jansa, Strnad, Jiruš, Nezbeda, Drábek, Vomáčka, Šeliga, Žemba

V sobotním utkání jako první udeřili hráči s drakem na prsou. Po střele Tománka se k vyraženému puku dostal Matouš Čmiel a dopravil jej za brankovou čáru. Tygři se snažili kontrovat po důrazu na brankovišti, Švančara ale svou klec uhájil. Na 2:0 mohl následně zvýšit Havránek, který se elegantně protáhl až ke střele, tu však zastavila branková konstrukce. Nedáš? Dostaneš. V přesilové hře po vyloučení Krzaka se k dorážce dostal Vojtěch Jiruš a poslal kotouč za záda domácího gólmana.

Oceláři si své vedení ovšem vzali rychle zpět, když se po akci Przybyly prezentoval dorážkou také Nico Geidl. Chyba ve vlastní početní výhodě ale Třinec o vedení připravila. Po zaváhání domácích hráčů se do brejku dostal Jan Křepelka a tváří v tvář Švančarovi nezaváhal.

Na začátku prostřední části byla Ocelářům nabídnuta dlouhá početní výhoda 5 na 3 a třinečtí mladíci nezaváhali. Po přihrávce Tománka se ke střele dostal Marek Havránek a puk z jeho hole skončil v síti. Liberečtí v pětatřicáté minutě přispěchali s odpovědí a Jan Křepelka po individuální akci srovnal na 4:4. Vyrovnané skóre ovšem příliš dlouho nevydrželo a David Pastor z dorážky vrátil Třinci náskok.

Poslední třetinu zápasu ovládli Tygři. V jednapadesáté minutě se po ráně z levé strany prosadil Petr Had, o chvíli později zkompletoval hattrick Jan Křepelka a po zaváhání gólmana Švančary se do listiny střelců zapsal také Benjamin Vomáčka. Domácí to v závěru ještě zkoušeli při hře bez brankáře, nehlídanou klec ale bez problémů trefil Jan Žemba a stanovil konečné skóre na 4:7.

A také bonusový bod nakonec získali mladíci z Liberce. Švančara se za vlastní brankou nechal připravit o puk, nestihl se vrátit mezi tři tyče včas a Dominik Šeliga už byl v jednoduché pozici