V derby se nedařilo ani juniorům

28.09.2018 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Wojnara proti Vítkovicím nezachytili začátek zápasu a brzy prohrávali o dvě branky. V závěru první třetiny snížil na 1:2 Filip Indrst, hosté ale kontrovali dalšími dvěma přesnými trefami. Devět sekund před druhou sirénou vstřelil další gól Ocelářů Marek Havránek, na vyrovnání už ovšem nedošlo. Třinečtí junioři ale nakonec přeci jen slavili malé vítězství. Prodloužení svým druhým gólem ukončil kapitán Havránek a domácí mladíci tak brali alespoň bonusový bod.
7.kolo, pátek 28.9.2018
2:5
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:2, 1:2, 0:1 - N 1:0  Branky a nahrávky: 13. Indrst (Havránek, Čmiel), 40. Havránek (Indrst, Čmiel), 64. Havránek (Indrst) – 5. Lednický (Potočný, Mrva), 7. Bernovský (Kunc), 25. Lednický (Potočný), 26. Blaško (Lewandowski), 58. Bernovský (Lewandowski, Fridrich). Rozhodčí: Hykel - Poruba, Ganger. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.
Ochman (25. Švehlák) – Radzienciak, Krzak, Rufer, J. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Mikler, Geidl, Urban, Čmiel, Plandor, Macháček
Piták – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Kučera, Věntus – Fridrich, Bernovský, Lednický, Lewandowski, Beránek, Mrva, Blaško, Potočný, Ivan

Lepší vstup do zápasu prožili hosté. Už v čase 04:18 našel Potočný před brankou stojícího Vojtěcha Lednického, který překonal Ochmana a otevřel gólový účet. Vzápětí bylo na vítkovické střídačce ještě veseleji. V přesilové hře se po rychlé kombinaci dostal ke střele Jan Bernovský a ranou z levé strany rozvlnil síť domácí branky podruhé. Poté už se první trefy dočkali i Oceláři, když se z prostoru před brankou prosadil Filip Indrst. Další gól už v první třetině nepadl a do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Také na začátku druhé části kralovali Ostravané. Nejprve se před branku natlačil Vojtěch Lednický, zasunul puk za záda domácího gólmana a o pár sekund později se z levé strany trefil také Ján Blaško. Po čtvrté trefě Ridery došlo ke střídání třineckých gólmanů a mezi tři tyče šel Štěpán Švehlák. A Oceláři poté opět snížili. Kapitán Marek Havránek ujel do brejku a ranou nad rameno Pitáka upravil pouhých devět sekund před druhou sirénou na 2:4.

V závěrečné části se hodně vylučovalo, gól už ale padl jen jeden. V čase 57:14 přistrčil Lewandowski na vrcholku kruhů kotouč Janu Bernovskému a ten prudkou ranou upravil skóre na konečných 2:5. Poté následovalo prodloužení. V něm se útočným faulem provinil vítkovický Beránek a domácí tak hráli ve čtyřech proti třem. Jen pár sekund před návratem vyloučeného hráče se do puku opřel Marek Havránek, střela domácího kapitána prošla do sítě a bonusový bod tedy brali Oceláři.