Juniorka na úvod vítězná!

08.09.2018 · Martin Stebel
Zahajovací utkání letošní sezony zdárně absolvovali třinečtí junioři. Mladí Oceláři na vlastním ledě dokázali v pátečním podvečeru porazit tým AZ Havířov poměrem 4:3! Rozdílovou branku zaznamenal osm minut před koncem Štěpán Macháček!
1.kolo, pátek 7.9.2018
Havířov
4:3
Třetiny: 2:2, 1:1, 1:0 - N 0:1  Branky a nahrávky: 9. Matěj (Michálek), 19. Plandor (Rufer), 26. Macháček (Krč, Geidl), 52. Macháček (Krč) – 16. Adámek (Juhász, Mastič), 17. Mastič (Juhász, Thiel), 27. Dufek (Juhász, Szturc), 65. Adámek. Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:8, navíc za faul Tománka (TRI) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 95. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Ochman – Krzak, Rufer, Šulák, Konderla, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Tomanek, Mikler, Geidl, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček
Štipčák – Topolanský, Szturc, Uhlíř, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Stodůlka, Hilšer, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Žídek, Tomeček, Revaj, Janeček, Dufek

Na první gól se v Třinci dlouho nečekalo. Už v deváté minutě se v početní výhodě z pravého křídla prosadil útočník Pavel Matěj a poslal svůj tým do vedení. Hosté mohli rychle kontrovat z nařízeného trestného střílení, Dufek ale proti Ochmanovi neuspěl. O chvíli později už se však havířovští junioři radovali po přesně zakončeném brejku Lukáše Adámka. Po vyrovnání následoval další rychlý úder AZetu a v čase 16:09 se po tečované střele Maxima Mastiče ujali vedení hosté. Oceláři ovšem stačili ještě před koncem první třetiny srovnat krok a díky důraznému Jiřímu Plandorovi se šlo do kabin za stavu 2:2.

Krátce po návratu ze šaten se domácí opět dostali do těsného náskoku. Velký tlak zužitkoval Štěpán Macháček a ranou z z pravého kruhu rozvlnil síť za zády Štipčáka. Vedení si ale Třinec ani tentokrát dlouho neužil a záhy inkasoval potřetí. Ve vlastní přesilové hře si domácí mladíci nepohlídali Karla Dufka, který z brejku upravil na 3:3.

Rozhodující moment zápasu přišel v čase 51:44. Oceláři svého soupeře zamkli v pásmu, nakonec se ke střele zblízka dostal Štěpán Macháček a svým druhým gólem v zápase zajistil Třinci tříbodové vítězství. V následném dodatkovém prodloužení se pak z bonusového bodu radoval AZet, to když se po obkroužení klece prosadil Lukáš Adámek.