„Chybělo nám trochu štěstí,“ smutní Jakub Orsava po prohraném utkání v Chomutově

28.01.2013 · Petr Horčička
C h o m u t o v / T ř i n e c – Do zápasu vstoupili lépe Chomutovští, jenž po první třetině vedli 2:0. Oceláři se branky dočkali až ve třetí třetině, kdy se prosadil Zíb. Jen chvíli po něm skóroval ve vlastním oslabení Polanský a zápas byl vyrovnaný. Utkání se rozhodovalo až v prodloužení, kdy se skvělou ranou prezentoval Brett Palin. Své pocity nám bezprostředně po skončení utkání sdělil třinecký útočník Jakub Orsava.

Oceláři prohráli na ledě extraligového nováčka letos už podruhé. Ten první zápas skončil 5:3, ten druhý 3:2, kdy už v první třetině vedli Piráti 2:0. „Liga je letos hodně vyrovnaná, obzvlášť Chomutov hraje doma hodně nepříjemně. My jsme do toho zápasu nevstoupili dobře, prohrávali jsme dvoubrankovým rozdílem a první třetinu jsme prohráli 0:2. Domácí to potom dobře zavřeli a nám se to dotahovalo hodně těžce, ale zvládli jsme to a urvali alespoň bod,“ popisuje třinecký forvard.

Domácí, hned v úvodu utkání, nabídli Ocelářům čtyřminutovou přesilovku za hru vysokou holí. Piráti však toto oslabení bravurně zvládli a hosty do ničeho nepustili. „Přesilovky nám moc nešly. Měli jsme jich hodně a proměnili jsme pouze jednu. Do příště to musíme zlepšit,“ má jasno Orsava.

Ve třetí třetině se Ocelářům podařilo alespoň snížit a to brankou Lukáše Zíba a chvíli po něm i gólem v oslabení z hokejky Polanského. „Říkali jsme si, že už nemáme co ztratit. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se pokusíme zvrátit zápas. Povedlo se nám vstřelit dvě branky, tudíž jsme alespoň vyrovnali. Chybělo nám i trochu štěstí. Ten výsledek jsme mohli obrátit celý a přivést domů tři body,“ líčí Orsava, jenž si v této sezóně zahrál i v národním dresu, na turnaji hockey challenge cup v Rusku, kde odehrál tři zápasy.

Zápas se musel rozhodnout až v prodloužení, jenž bylo docela divoké na vyloučení. Chvíli se hrálo i tři na tři. „Ty fauly byly z naší strany, myslím si, že zbytečné. Tohle se nám nesmí stávat, potom z toho dostáváme takovéto góly. Brett Palin nám to trefil z mezikruží perfektně do víka, s tím šlo asi těžko něco dělat,“ popisuje.

Chomutovským se v posledních zápasech nedařilo. Vyměnili trenéra, klub posílili i noví hráči jako Divíšek, Káňa či Kubinčák. „Před zápasem jsme si říkali, že se Chomutovským moc nedaří, a že sem přišlo hodně nových hráčů. Nějak zvlášť jsme se na ně ale nepřipravovali. Příprava byla stejná, jako na ostatní utkání s cílem, že chceme vyhrát a bohužel se nám to nepovedlo.“

Jakub Orsava se v loňské sezóně objevil i v chomutovském dresu a měl tak zásluhu na úspěchu Severočechů. „Vzpomínám na to rád. Bylo mi tu s klukama dobře, ještě jich tu pár zůstalo, (usmívá se) takže jsme se pozdravili. Čekal jsem ale větší návštěvu, ale vzhledem k tabulce bych řekl, že to bylo dobré,“ zakončuje.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno