Zpět do extraligového kolotoče, přijede Litvínov!

15.11.2010 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Dvanáctidenní pauza určená pro klání na mezinárodním poli je za náma. Oceláři jsou znovu kompletní a připraveni naskočit do další fáze hokejové extraligy. Ta se znovu rozjede netradičně ve středu. Oceláři od 17:00 hostí houževnatý Litvínov!

Momentálně nejlepší tým soutěže má oproti svým pronásledovatelům jednu velkou výhodu. Zatímco Budějovice i Vítkovice hrají svá klání venku, Oceláři začnou doma. Navíc v roli papírového favorita. Lídr ligy totiž hostí desátý Litvínov, soupeře, na kterého v posledních letech umí! Budou třinečtí hokejisté pokračovat ve vítězném trendu i po dvanáctidenním oddychu?

HC Benzina Litvínov

Litvínov v úvodu soutěže exceloval hlavně na domácím kluzišti, kde byl dlouhou dobu nejlepším a neporaženým týmem soutěže. Jako první letos Stadion Ivana Hlinky vyloupili právě třinečtí Oceláři a Benzina začala ztrácet i dále.

Největší problém Severočechů je ale jinde. Žlutočerní totiž téměř vůbec nebodují venku. Na cizích kluzištích letos v devíti odehraných zápasech vydolovali pouhopouhé čtyři body, a když k tomu připočteme i dvě po sobě jdoucí porážky v domácí tvrzi, je z toho až desáté místo.

Také proto se dá říct, že Benzině přišla pauza vhod. Dvanáct dní je na nabrání nové mízy dost času. "Hodně jsme se zaměřovali na střelbu. Chtěli jsme zjednodušit hru a chodit více do brány. To nám v posledních zápasech moc chybělo," řekl pro klubový web Litvínova asistent trenéra Jiří Kučera, kterého kromě posledních dvou proher na domácím hřišti trápil také fakt, že ve třech zápasech Litvínov vstřelil pouze tři branky. Do Třince přijede tradiční severočeský klub téměř kompletní, chybět bude pouze Vopat a heslo Severočechů zní jasně: "Hrát se dá se všemi, už jsme si to letos mnohokrát dokázali!"

Poslední zápas Litvínova:

7. listopadu: HC Benzina Litvínov – PSG Zlín 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Kubinčák (Rindoš, Švarný), 53. V. Hübl (Lukeš) - 16. Balaštík (Linhart, Köhler), 28. Vlach (Kubiš, Sivák), 45. Čech (Holík, Balán), 60. Balaštík.

Sestava Litvínova v posledním zápase: Franěk - Jareš, Černošek, Kroupa, Kubát, Švarný, Skuhrovec, Gula – Černý, V. Hübl, Lukeš, Kubinčák, Jenáček, Ručinský, Jánský, Kracík, Trávníček, Majdan, Rindoš, Gerhát.

Poslední vzájemné měření sil na třineckém ledě mělo v loňské sezóně rozuzlení až v samostatných nájezdech, ve kterých Oceláři brali druhý bod zásluhou dovednosti Vojty Poláka. I to svědčí o tom, že Litvínov rozhodně není příjemným soupeřem!

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí Oceláři strávili první reprezentační přestávku sezóny v roli lídra soutěže s pohodlným náskokem tří bodů na druhé Vítkovice. Tento pohodový náskok by navíc chtěli ve středu rozšířit. "Litvínov venku moc neboduje a určitě přijede do Třince bránit. Povinnost nám ale velí vyhrát. Ve druhé čtvrtině už hrajeme doma jen tři utkání a musíme prostě naplno bodovat," prozradil naší redakci trenér Břetislav Kopřiva.

Jak už bylo řečeno, Třinečtí přežili pauzu v euforii, kterou v minulosti reprezentační přestávka již mnohokrát uťala. V tomto případě ovšem všichni věří v pravý opak. "Před přestávkou se nám sice dařilo. Byli jsme v laufu, ale na druhou stranu jsme měli hodně nemocných a teď jsme měli čas vše doléčit. Doufám, že nám přestávka prospěla," věří třinecký trenér.

Skvělé výkony třineckých hokejistů se projevily také v nominaci české reprezentace. Za áčko nastoupilo ve Finsku hned trio Ocelářů Lukáš Krajíček, Martin Lojek a Martin Růžička, mladé hokejisty do 21 let zase reprezentoval ve skvělé formě hrající Orsava. Na jedné straně skvělá vizitka, na druhé zase pár šedých vlasů na hlavách trenérů. "Měli jsme většinu týmu pohromadě až v pondělí, protože jsme měli hodně reprezentantů jak v áčku, tak v mládeži. Doufám, že se nám to podaří sladit co nejrychleji do kupy," pokračuje dále Kopřiva.

Pozitivem může být alespoň fakt, že se všichni reprezentanti vrátili z akce s pevným zdravím. Navíc se doléčil i Daniel Seman, který by měl být připraven naskočit do zápasu. V obraně nebude chybět ani Lukáš Krajíček, který se zpět k týmu připojí společně s dalším reprezentantem Martinem Růžičkou až v úterý.

Poslední zápas Ocelářů:

7. listopadu: HC Mountfield – HC Oceláři Třinec 5:6 (1:1, 2:1, 2:4)
Branky a nahrávky: 1. L. Květoň (Gulaš), 34. Šimánek, 37. R. Pšurný (Šimánek), 54. Mertl (Pletka), 60. Kašpařík - 11. M. Růžička, 24. Polanský (Krajíček), 43. Peterek (Hrňa, M. Růžička), 45. Peterek (D. Květoň, M. Růžička), 48. Hrabal (Zíb, M. Růžička), 49. Adamský (Hrňa).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík - Krajíček (41. Vágner), Zíb, Richter, Hrabal, Lojek, Hudec - Orsava, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Polák - Hrňa, Podešva, Varaďa - McGregor, Mičulka, Adamský.

Honza Peterek ve středečním zápase vrátí kapitánské céčko Radku Bonkovi. To, že letos znovu září mu ale nikdo neveme. V posledních čtyřech utkáních si třinecký matador připsal 6 kanadských bodů. Porazí i Litvínov?

Vzájemný zápas

Oceláři byli v osmém kole čtvrtým soupeřem Chemiků na ledě jejich Zimního stadionu Ivana Hlinky a prvním v tomto ročníku, kdo jim v domovském teritoriu vzal všechny body. Zápas svými brankami rozhodl obránce Lukáš Zíb, který nejprve otevřel v páté minutě skóre, ale mnohem důležitější moment přišel v závěrečné třetině. V polovině tohoto dějství svým druhým gólem v zápase za stavu 2:2 naklonil misky vah na stranu Třineckých.

5. října: HC Benzina Litvínov – HC Oceláři Třinec 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Hübl V. (Kroupa, Švarný), 15. Rindoš (Majdan) - 5. Zíb (Štach, Květoň), 35. Květoň (Peterek, McGregor), 51. Zíb (Polák, Kohn), 60. Bonk (Růžička, Zíb).

O zápase

Zda Oceláři naváží na famózní šňůru, kterou po přestřelce v Českých Budějovicích přetnula reprezentační přestávka, bude jasné ve středu 17. listopadu, kdy od klasických 17 hodin hrají ve Werk aréně v rámci 21. kola zápas s litvínovskou Benzinou. Kromě textového onlajn přenosu, bude k dispozici i videopřenos na tv.hokej.cz.

Statistické okénko – HC Benzina Litvínov

Umístění v tabulce: 10.
Bilance: 20 zápasů, 8-1-2-9, skóre 48:63, 28 bodů
Bilance venku: 9 zápasů, 0-1-2-6, skóre 17:42, 4 body
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (1 v prodl.) - 5 proher (2 v prodl.), skóre 25:24, 16 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: František Lukeš 16 (6+10)
Nejlepší střelec: Peter Jánský 8
Nejlepší nahrávač: Viktor Hübl 11
Nejproduktivnější obránce: Ivan Švarný 7 (0+7)
Nejtrestanější hráč: Vlastimil Kroupa 44
Nejlepší v +/-: Martin Jenáček +5
Brankář: Petr Franěk, 11 zápasů – 5 výher, 6 proher, úsp. 91,82 %, prům. 2,57 g/z
Jaroslav Hübl, 10 zápasů – 4 výhry, 6 proher, úsp. 89,19 %, prům. 3,37 g/z
Miroslav Brzobohatý, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 83,33 %, prům. 5,45 g/z
Hrál v drese soupeře: Ivan Švarný, Vlastimil Kroupa, Petr Kanko.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 20 zápasů, 11-3-2-4, skóre 65:51, 41 bodů
Bilance doma: 10 zápasů, 5-2-1-2, skóre 33:24, 20 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (1 v prodl.) - 3 prohry, skóre 29:27, 20 bodů
Aktuální série: 5 výher
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 18 (10+8)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 10
Nejlepší nahrávač: Václav Varaďa, Jan Peterek oba 10
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 10 (3+7)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 50
Nejlepší v +/-: Jan Peterek, Martin Adamský oba +7
Brankáři: Peter Hamerlík, 9 zápasů – 7 výher a 2 prohry, úsp. 93,82 %, prům. 2,07 g/z