Zpátky doma, Oceláři hostí Olomouc

27.11.2021 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po třech venkovních utkáních se Oceláři vrací do WERK ARENY. V nedělním sedmadvacátém kole hráči s drakem na prsou vyzvou olomoucké kohouty. Duel startuje v 15:30, přímým přenosem jej vysílá stanice ČT Sport. Porazí Slezané Krejčího Olomouc i podruhé?

Sponzorem nedělního utkání dvacátého sedmého kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Olomoucí je společnost Akvahelp Metal spol. s.r.o.

HC Olomouc

Olomoučtí v letošní sezoně podávají dost nevyrovnané výkony. Po solidním vstupu do extraligového ročníku se tým z Hané trochu zasekl a pravidelně střídá vítězné zápasy s porážkami. Po nedělní výhře nad Kladnem přišla středeční dohrávka šestého kola proti Vítkovicím, kohouti tento duel však nezvládli a prohráli 3:5.

“Myslím, že jsme začali dobře. Zápas byl vyrovnaný, ale myslím si, že rozhodly dva góly soupeře z přesilovek. My jsme v nich dali pouze jeden. To byl jazýček na vahách, který rozhodl utkání,“ hodnotil trenér Jan Tomajko zápas na vítkovickém ledě.

Právě výsledková nevyrovnanost je hlavním důvodem toho, že Olomouc zatím v tabulce drží sedmou příčku. V hodně nahuštěném středu extraligové tabulky má Krejčího tým náskok pouhých tří bodů na třináctou Kometu, Olomoučtí ale, spolu s Rytíři, odehráli ze všech účastníků nejméně zápasů. Produktivitě hanáckého celku zatím vévodí dvojice Jan Káňa – David Krejčí. Oba útočníci se dostali nad hranici dvaceti bodů (27, resp. 25), oba jsou také nejvíce nasazovanými forvardy svého týmu. V brance, při zranění Branislava Konráda, nejvíce prostoru dostává Jan Lukáš, jeho úspěšnost zákroků po šestnácti odchytaných duelech činí rovných 90 %.

Poslední utkání Olomouce

24. 11. 2021: HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
24. Lakatoš (A. Solovjov, Roberts Bukarts), 30. Lakatoš (A. Solovjov, Roberts Bukarts), 40. Lakatoš, 42. Roberts Bukarts (Dej), 60. Marosz (Fridrich) - 8. Navrátil (P. Kolouch, Olesz), 26. David Krejčí (P. Kolouch, Olesz), 58. J. Knotek (J. Káňa, David Krejčí).
Sestava Olomouce v posledním utkání: Lukáš – Ondrušek (C), Groch, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Klimek, J. Knotek (A), Kucsera – Olesz, P. Kolouch, Navrátil – Bambula, Strapáč, Kunc – Burian (C).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v posledním kole přišli o sérii vítězných utkání, když na ledě Zlína prohráli v prodloužení. Hráčům s drakem na prsou navíc skončila také šňůra výher na soupeřových kluzištích, počet vítězných duelů v řadě za sebou se zastavil na hodnotě osm, což je novým klubovým rekordem. Slezané sice byli v utkání aktivnějším týmem, nedokázali ale svou převahu přetavit ve více branek.

“Zlín hraje prostě každý zápas o všechno. Nechal na ledě svou sílu, chtěl dnes výhru víc než my,“ uznal útočník Ondřej Kovařčík po čtvrtečním utkání. „Až v poslední třetině jsme konečně měli nějaký tlak, i když vstup do ní také nebyl ideální. Tady se nicméně hraje těžko. Zlín se bude rvát každý zápas, jako by byl pro něj tím posledním v sezoně,“ dodal.

V následujícím kole se Varaďovi svěřenci vrátí do WERK ARENY, pod Javorovým v neděli přivítají Olomouc v čele s Davidem Krejčím. „Věřím, že těsná porážka s týmem nezamává. Musíme ji hodit co nejdříve za hlavu. Proti Olomouci budeme chtít vyhrát a také zlepšit náš výkon,“ hlásí Erik Hrňa. Dle novým nařízení může na zápas přijít maximálně tisícovka fanoušků. „Já to upřímně ani nesleduji, snažím se to neřešit. Co nám nařídí, to nám nařídí. My se musíme soustředit jen na zápas,“ říká Ondřej Kovařčík.

Poslední utkání Ocelářů

19. 11. 2021: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
43. Hejcman (Okál), 61. Flynn (Němec) - 45. Kovařčík O. (Marcinko, Hrňa).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Mazanec - Doudera, Marinčin, Kundrátek, Musil, Jaroměřský, Adámek, Zahradníček - Roman, Vrána, Růžička - Nestrašil, Kovařčík M., Kovařčík O. - Hrehorčák, Marcinko, Hrňa - Šedivý, Szturc, Dravecký.

Poslední vzájemný zápas

Ve dvanáctém kole Slezané zavítali na led Olomouce. Třinečtí Oceláři dokázali v pohledném a útočně laděném utkání na ledě olomoucké Mory zvítězit. V první třetině otevřel skóre třinecký střelec Martin Růžička, domácí vyrovnali ve druhé třetině gólem Ondruška. Vítězná branka přišla ve třetí třetině v přesilové hře Ocelářů, když se schovanou střelou od modré prosadil Milan Doudera.

8. 10. 2021: HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
25. Ondrušek (J. Káňa) – 6. Martin Růžička (Jaroměřský, M. Daňo), 53. M. Doudera (Martin Růžička).

Umístění v tabulce 1. 7.
Bilance v TELH 25 zápasů, 17-2-4-2, skóre 79:45, 58 bodů 23 zápasů, 9-4-1-9, skóre 57:61, 36 bodů
Bilance doma/venku 12 zápasů, 7-2-2-1, skóre 37:19, 27 bodů 11 zápasů, 3-1-1-6, skóre 24:37, 12 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 8-0-1-1, skóre 28:16, 25 bodů 10 zápasů, 3-1-1-5, skóre 27:37, 12 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 prohra 1 prohra
Vzájemná bilance (v základní části) 35 zápasů, 18-1-1-4-11, skóre 98:87 (58% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – doma 17 zápasů, 9-0-0-3-5, skóre 53:38 (59% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 27 (12+15) Jan Káňa 27 (11+16)
Nejlepší střelec Martin Růžička 12 David Krejčí 13
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 15 Jan Káňa 16
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 9 (3+6) Jiří Ondrušek 17 (6+11)
Nejtrestanější hráč David Musil 27 Tomáš Dujsík 19
Nejlepší v +/- Tomáš Kundrátek +11 Jan Káňa +10
Vítězné góly Martin Růžička 5 David Krejčí, Petr Kolouch oba 3
Góly v přesilovce Martin Růžička 7 Jan Káňa 6
Body v přesilovce Martin Růžička 16 (7+9) Jan Káňa 14 (6+8)
Góly v oslabení Patrik Hrehorčák 1 Jan Knotek 1
Nejvíc gólů v nájezdech Martin Růžička 50 % (2 proměněné ze 4) Jan Káňa, David Krejčí, Lukáš Nahodil 100 % (1 proměněný z 1)
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Marek Mazanec 67 % (10 neproměněných z 15) Jan Lukáš 75 % (3 neproměněné ze 4)
Nejvíce střel na branku Martin Růžička 71 Jan Káňa 73
Nejvíce času na ledě Milan Doudera 21:55 Jiří Ondrušek 24:29
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 29,41 % / 25 / 1. 22,62 % / 19 / 5.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 84,88 % / 1 / 3. 79,22 % / 1 / 9.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 231 / 7. 199 / 3.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 684 / 1. 437 / 10.