Zlomilo se to a začali jsme dávat góly, zaradoval se Lukáš Zíb

25.09.2011 · Štěpán Tomš
Čtyři zápasy čekal úřadující mistr na první vítězství. V Mladé Boleslavi prohrával po druhé třetině 1:2 a na tříbodový zisk to nevypadalo, jenže po gólové smršti ve třetí části se smál Třinec. “Už bylo třeba tu smůlu prolomit,“ usmíval se Lukáš Zíb, nejlepší hráč Ocelářů a autor tří asistencí.

Napadlo vás před sezónou, že byste mohli na první výhru čekat až do čtvrtého zápasu?

Už v minulých sezónách se ukázalo, že se taková věc může přihodit. A stát se to může i mistrovi. Doufali jsme, že to na nás nepřijde, ale stalo se. První tři zápasy jsme neodehráli vůbec špatně, naopak. Nevyužívali jsme šance a sami jsme se tak dostávali pod tlak. Doufám, že jsme to proti Boleslavi zlomili.

Udělali jste něco v zápase proti Bruslařskému klubu jinak? Byl tam nějaký posun nebo rozdíl oproti minulým utkáním?

Asi jsme byli více nervózní, a bylo to opravdu vidět. Bylo třeba smůlu prolomit a chytit vlak, který už pomalu ujížděl. Soupeř byl v té samé situaci, proto to byl těžký zápas, pro oba týmy strašně důležitý. Jsem rád, že jsme konečně dali víc než dva tři góly.

Mladé Boleslavi se moc nedaří v přesilových hrách, vždyť také dvouminutovou 5 na 3 nevyužila. Bylo to klíčové?

Nezdálo se mi, že by Boleslav hrála přesilovky úplně špatně. Dokázala nás zavřít ve třetině, dokázala nás tam držet a ostřelovat branku. Jeden gól jsme v oslabení dostali. Neviděl bych to tak, že přesilovky nehrají dobře. Prostě jim to tam nepadá. Možná je to i tím, že my jsme bránili obětavě, snažili jsme se neinkasovat, protože právě tyto momenty rozhodují zápasy.

Čím to tedy bylo, že jste soupeře ve třetí třetině doslova převálcovali? Její výsledek 0:6 není úplně běžný.

Ono se to prostě zlomilo a šance nám tam napadaly. To, co jsme v minulých zápasech nedokázali dávat, najednou skončilo gólem. Zásadní bylo tedy to, že jsme začali šance proměňovat. Na Boleslav padla trochu deka, a ten gól, který jsme jí dali v oslabení, zanechal asi na psychice mužstva rány.

Je vítězství v Mladé Boleslavi to, od něhož se Třinec odpíchne a půjde tabulkou nahoru?

Já v to pevně doufám, protože naše hra zatím špatná nebyla. Navíc jsme si bodovým ziskem udrželi jakýsi kontakt s týmy před námi. Snad nás to nakopne.