Zlatý kouč Varaďa: Měli jsme větší srdce!

29.04.2019 · Martin Stebel
Po vítězných oslavách na ledě byl očividně dojatý a plný pozitivních emocí. Není divu. Jako hráč už jedno zlato s Oceláři má, stříbrný kov bral coby asistent na jaře 2015 a minulý rok skončil s týmem znovu těsně pod vrcholem. Letos už se spolu se svou ekipou dočkal a zcela zaslouženě pozvedl nad hlavu Masarykův pohár. "Nejsem z těch, kdo se chtějí jen zúčastnit, zlato jsem si přál celou sezonu," říká trenér mistrovských Ocelářů VÁCLAV VARAĎA.

Jaké pocity se zmocňují trenéra čerstvých mistrů?

Je to velká úleva. Vidíte všechnu tu dřinu, která za tím byla. Jsem neskutečně dojatý. Celou sezonu tým nic nevzdal, celý rok jel naplno. Ve finále jsme byli o chlup lepším týmem. Stálo mě to strašně moc sil, skoro jsem nespal. Trenéřina je ale taková. Děkuji všem klukům, že pro mě hráli.

V jakém okamžiku přišla víra v to, že letos můžete vystoupat na samotný vrchol?

Po dvou vyhraných zápase v Plzni jsem věřil, že do finále bychom mohli postoupit. Zlato jsem si ale přál celou sezonu. Nejsem z těch, kdo se chtějí jen zúčastnit. Vždycky si kladu ty nejvyšší cíle. Titul jsem si přál, jsem šťastný, že ho máme.

Před startem finálové série vás drtiva většina expertů pasovala do role outsidera. V konečném důsledku to byla výhoda, že?

To úplně nevím. Samozřejmě jsem postřehl komentáře, které favorizovaly Liberec. Zpětně jsem za ně hrozně rád, protože nám pomohly. Přijeli jsme k nim s čistou hlavou a první zápas tam vyhráli. Kluci si pak začali věřit, věděli, že to na ně jde. I Liberečtí byli jen hráči jako my. U nás jsem ale cítil větší odhodlání a bojovnost.

Je to zcela jednoznačně kolektivní úspěch, přesto se ale nabízí otázka, kteří hráči stojí za speciální pochvalu?

Spoustu hráčů vyčnívalo, každý ale dokázal ve správný moment přiložit ruku k dílu a pomoct. I tak bych ale vyzdvihl Šimona Hrubce v bráně, který byl skvělý. Hodně nás držel v utkáních, které jsme třeba se štěstím zvládli. Nejlepší hráč celého play off je ale za mě Vlado Dravecký. Srdce a duše toho týmu. Kamkoli jsme ho postavili, odevzdal maximum. Nechci ale nikoho vynechat. Martin Růžička hodně bodů, Petr Vrána konečně zlato. Ondra Kovařčík jeden bod a zrovna vítězný gól, David Cienciala taky vynikající.

Jak moc odlišné je získat titul jako hráč a jako trenér?

Nejde to moc srovnat. Tohohle vítězství si opravdu moc vážím, děkuju týmu, že pro mě hrál. Že plnili pokyny, že hráli, jak jsem chtěl.

Oceláři letos krom A týmu získali zlato i v juniorské kategorii. Ukazuje na dobrou práci celé organizace?

Jde vidět, že to v Třinci funguje výborně. Časy, kdy se tady nakupovali reprezentanti a další hráči se házeli přes palubu, jsou pryč. Za všemi je vidět práce, s velkou podporou vedení bychom to ale nedokázali. Jsem moc rád, že jsme schopní nabídnout takové podmínky, že k nám chtějí chodit!

Foto v článku: Lukáš Filipec, Aleš Krecl (Český hokej).

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice