Zemřel klubový kronikář Eduard Machaczek

19.05.2017 · Klub
V hlubokém zármutku oznamujeme, že nás dnes v noci navždy opustil klubový kronikář Eduard Machaczek. Bylo mu 88 let.

I když Eduard Machaczek nikdy nehrál aktivně hokej, tak patří jednoznačně mezi nezapomenutelné legendy třineckého klubu. Narodil se ve stejném roce, v jakém vznikl tehdejší hokejový SK Třinec. A s klubem spolupracoval aktivně až do svých posledních dnů, tedy téměř šedesát let. Nejprve jako hlasatel, archivář, kronikář, statistik či autor klubových ročenek. Jako projektant se dokonce podílel na stavbě původní WERK ARENY, ve které Oceláři oslavili na jaře r. 2011 svůj jediný mistrovský titul.

"Eda byl výjimečný člověk. I přes svůj věk byl doslova nabitý vitalitou, životní energií a měl přehled o historii klubu jako nikdo jiný. Chtěli bychom v této těžké chvíli vyjádřit upřímnou soustrast jeho rodině a říci, že nám bylo nesmírnou ctí s takovou osobností spolupracovat, poznat jeho filozofii a naslouchat jeho životní moudrosti. Eduard nám bude všem chybět!" řekl výkonný ředitel HC Oceláři Třinec Marek Chmiel.

Eduard Machaczek se nesmazatelně zapsal také do dějin sportovní žurnalistiky na Třinecku jako významný propagátor sportu. Psal do Hutníku, dlouhá léta byl dopisovatelem ČTK, napsal několik publikací se sportovní tematikou. Byl také aktivním spolupracovníkem fotbalového FK Třinec, kde pracoval jako člen několika výborů klubu a dlouholetý hlasatel.

Čest jeho památce!

HC Motor České Budějovice