Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Zbyněk Irgl: Máme čtyři vyrovnané lajny, což je super!

09.09.2016 · Martin Stebel
Tohle byla výborná premiéra Tipsport extraligy 2016/17! Oceláři dokázali pardubického rivala po většinu pátečního střetnutí zatlačit do defenzívy a naprosto zaslouženě zvítězit poměrem 4:1. Dvěma asistencemi k triumfu přispěl nový kapitán červenobílé družiny ZBYNĚK IRGL.

Zbyňku, s výsledkem i hrou může panovat spokojenost, že?

Přáli jsme si vstoupit do utkání výborně, což se povedlo, měli jsme dobrý pohyb. Ve druhé části to bylo trochu slabší, ale odskočili jsme zase o jeden gól, což bylo nejdůležitější. Už v přípravě jsem měl ze hry dobrý pocit. Samozřejmě přijdou zápasy, kdy prohrajeme, ale chceme si zachovat bojovného ducha.

Překvapily vás něčím Pardubice? Zdálo se, že občas působí trochu zakřiknutým dojmem...

Před zápasem jsme si řekli, že nebudeme koukat, jak hraje soupeř, chtěli jsme se soustředit na vlastní hru. Máme čtyři vyrovnané lajny, což je super. Uvidíme, jak to bude pokračovat.

Soupeř skóroval praktiky z první šance. To nebylo pro psychickou pohodu Ocelářů asi nejlepší...

První inkasovaný gól nás nemohl srazit, byli jsme v klidu. Bylo jasné, že máme šance a musíme hrát trpělivě. Bylo důležité, že Erik brzy vyrovnal. Jak už jsem řekl, máme čtyři velice schopné formace, proto doufám, že to prodáme a bude to vidět i v dalších zápasech.

V kádru soupeře dnes nastoupil Petr Hubáček, se kterým jsi prožil coby spoluhráč mnoho zápasů. Hecovali jste se?

Na ledě jsme se lehce popichovali, ale jen tak z legrace. Těšil jsem se, až se uvidíme, protože přes léto není moc šance. Občas jsme si zavolali, ale na osobní setkání nikdy nebyl čas. Vypracoval Pardubicím gól, ale Hubas má přezdívku hyena, tak něco nám ukradl (směje se). Je to stále výborný hráč. Přeji, ať se mu daří, ale hlavně jsem rád, že se dnes vyhrálo!