Zbyněk Irgl: Jsou góly, které bolí, ale stojí za to!

22.12.2016 · Martin Stebel
Konfrontace vedoucího mužstva extraligy proti papírovému outsiderovi přinesl možná až překvapivě vyrovnaný herní obraz. Oceláře zdravě nakopl a nastartoval teprve přesný zásah po polovině utkání autorství ZBYŇKA IRGLA, pro něhož to byla sedmá trefa aktuální sezony. Hlasování diváků dnes právě tohoto rutinéra určilo nejlepším hráčem utkání.

Houževnatý soupeř z lázeňského města dlouho vzdoroval a nepříjemně kousal. Gólman Závorka předváděl spolehlivé zákroky a Oceláři marně hledali klíč k otevření hostujícího hradu. Povedlo se to až po polovině základního časového limitu. Třinecký kapitán důsledně sledoval kotouč, který z obranného pásma nahodil Bohumil Jank: "Nevěděl jsem, jestli puk bude mít dostatečnou razanci k tomu, aby se ke mně od zadního mantinelu odrazil, počkal jsem a vyšlo to. Měl jsem trochu času, tak jsem vystřelil," popisoval situaci okolo 32. minuty čtvrtečního klání.

Gólová radost však byla bolestivě vykoupená. Útočník s číslem 24 totiž krátce poté nepříjemně narazil do brankové konstrukce: "Jsou góly, které bolí, ale stojí za to! Dostal jsem koňara někde do oblasti třísla. Klasický koňar - v první fázi to zabolí, potom bolest odezní," usmíval se tvrdý chlapík při pozápasovém rozboru.

Momentka krátce po gólu Zbyňka Irgla - bolestivý náraz do brankové konstrukce. foto: Petr Rubal

Obecenstvo ve WERK ARENĚ dlouho sledovalo naprosto vyrovnaný duel mužstev z opačných pólů tabulky. Většina přítomných zřejmě toužila vidět pohlednější herní projev aktuálních vládců extraligy, což si plně uvědomuje i náš respondent: "Asi se čekal trochu atraktivnější hokej, byla to taková předvánoční plácaná (usmívá se). Je nám to líto kvůli divákům, ale jsme hlavně vděční za tři body. Zápas se rozhodoval v naší přesilovce pět na tři. Byly tam dva fauly během chvilky, hosté to trochu nedomysleli."

Vánoční období tedy Oceláři stráví s čtyřbodovým náskokem na čele extraligové tabulky. Šestá výhra v řadě mužstva z WERK ARENY zcela určitě zahřeje na duši, ale ani ostřílený borec nelétá hlavou v oblacích: "Jasně, bodů máme docela dost, ale to nejtěžší nás teprve čeká po novém roce. Tam se bude lámat chleba. Přál bych každému, ať si vánoční svátky pořádně užije!"

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice