Zápas ve vysokém tempu, hodnotil Josef Hrabal

16.11.2009 · Martin Stebel
Taky po víkendových zápasech se Oceláři vyhřívají na čelních místech extraligového peletonu. Po dvoubodovém triumfu s Plzní sice podlehli Litvínovu, ale ze severu Čech vezou bod za remízu po šedesáti minutách. Výraznější postavou nedělního souboje byl obránce Josef Hrabal.

Televizní utkání nabídlo divácky poměrně atraktivní podívanou. Obě mužstva preferují otevřenou, ofenzivní hru a tento styl hokeje se obecenstvu většinou zamlouvá: "Hrálo se od začátku ve vysokém tempu, akce střídala akci. Především v první třetině jsme byli lepší. Jejich gólman chytal slušně a hlavně jeho zásluhou tam nic nespadlo," vypozoroval třinecký bek.

Kořením hokeje jsou góly. Těch se publikum dočkalo až ve druhé třetině. Nejprve Martin Růžička nahodil od mantinelu puk na domácí branku a kus černé gumy doplachtil až za záda litvínovského gólmana: "Ten gól byl možná šťastný, ale i tohle patří k hokeji. Před brankou tam šikovně clonil Jirka Polanský. Je třeba pálit ze všech stran, a čekat na zaváhání soupeře," hledal recept na brankové úspěchy.

Josef Hrabal

Litvínov srovnal zásluhou Gureně, ale červenobílí poměrně brzy kontrovali. Na druhé brance měl výrazný podíl právě Hrabal: "Těsně předtím jsme nevyužili přesilovku. Dostal jsem puk od Martina Růžičky, otevřel se tam prostor tak jsem to zkusil. Obránce padal, udělal jsem mu kličku a hodil to před branku pro Poldu. Ten už měl docela snadnou práci a nezklamal," okomentoval svou efektní brankovou asistenci.

V poslední třetině měli herně navrch žlutočerní hokejisté Benziny. Hostující Hamerlík byl několikrát v ohni střel. Paradoxně však mohlo udeřit na druhé straně. Po prudké ráně Kohna tečoval puk Hrabal a za Hüblem zvonila tyč: "Natlačil jsem se před branku a chtěl tečovat. Škoda, že to byla jen tyčka. Rozhodčí to sice šel zkoumat k videu, ale nebylo co řešit. Gól to nemohl být ani náhodou," přesvědčivě uznal přerovský rodák.

Oceláři nakonec padli až v nájezdech. Je bod ziskem či ztrátou? "Mohli jsme tam vyhrát, měli jsme k tomu slušně nakročeno. Třetí třetina nám ale nevyšla podle představ, proto i bod má svou váhu. Proti Kladnu chceme určitě vyhrát, abychom se udrželi co nejdéle na špici tabulky," dodal závěrem perspektivní defenzor s přezdívkou "Hraboš".

HC Motor České Budějovice