Zápas s nádechem play-off, hodnotil Kohn

02.02.2010 · Martin Stebel
Velice cenné tři body získali Oceláři na libereckém ledě. Díky nesmírné bojovnosti dokázali otočit nepříznivý stav a do Slezska vezou triumf 3:2. V 56. minutě zavelel k obratu Ladislav Kohn. Nejproduktivnějšího Oceláře jsme požádali o zhodnocení výhry, která znamená definitivu čtvrtfinále play-off.

Láďo, dnešní zápas se dlouho vyvíjel ve prospěch domácích. Kde se ve vašem týmu vzala síla a odhodlání k obratu nepříznivého skóre?

Důležitá je morálka našeho týmu a schopnost hrát naplno až do šedesáté minuty. Jsme nesmírně rádi, že jsme to ubojovali až do konce. Zápas nás stál mnoho fyzických i psychických sil. Liberec hrál výborný hokej s velkým nasazením. Otočit utkání v posledních minutách je navíc vždy hodně povzbudivé do dalších bojů.

Necelých pět minut před závěrečným klaksonem jsi byl autorem vyrovnávací branky...

Musím pochválit Martina Růžičku, který mně tam krásně našel na pravém kruhu. Snažil jsem se okamžitě bez přípravy vystřelit a trefit. Jsem rád, že to tak ideálně sedlo.

Láďa Kohn

Několik minut před svým gólem jsi byl vyloučený po diskutabilním zákroku na Čakajíka. Byl jsi proto víc vyhecovaný odčinit svůj trest?

Hlavně jsem byl zklamaný z mého vyloučení. Byl to naprosto běžný střet, kdy jsem normálně dohrál souboj tělo na tělo. Za tohle se většinou na trestnou nechodí. Rozhodčí to posoudil velmi přísně. Jsem rád, že můj trest kluci ubránili.

Zápas v Liberci přinesl poměrně tvrdou hru na obou stranách. Je to signál blížících se vyřazovacích bojů?

Určitě. Každý tým se teď snaží za každou cenu urvat nějaké body a sleduje vývoj v tabulce. Není proto divu, že se hraje dost tvrdě. Zápas v Liberci už měl pro nás tak trochu nádech jako v play-off. Tam se většinou hraje víc do těla a rozhoduje každá maličkost.

Po dnešní výhře máte jistotu přímého postupu do čtvrtfinále play-off. Bude to pro tým psychická úleva?

Souhlasím. V posledních zápasech nám zbytečně uteklo několik bodů. Hlavně ty domácí ztráty nás hodně mrzely. Dnešní výhrou jsme to snad odčinili. Do konce základní části však chceme posbírat co nejvíc bodů. Soupeře pro play-off si ale nechceme vybírat. K poražení je každý.